„Vrátit se lidé mohou buď stejnou cestou nebo si udělat okruh kolem Kozí farmy Nový Dvůr a dále podél železniční trati zpět do Karby,“ říká Ivana Cedrychová z Obecního úřadu Zahrádky.

Soud. Ilustrační foto.
Českolipský soud řešil znásilnění v mongolské komunitě. Násilníka vyhostil

Lokalita zvaná Peklo je národní přírodní památkou s největším výskytem bledulí v Česku. Na jaře jich to kvete i přes 100 000 bledulí. Kolem asi 50 metrů širokého pásu bledulí vede čtyřkilometrová naučná stezka. Státní podnik Lesy ČR ji nechal v roce 2014 opravit, potřeba byly téměř čtyři miliony korun. Při rekonstrukci se do terénu navrátily dřevěné zpevněné chodníky a generální opravou prošly i všechny lávky přes potok.

Od začátku roku je zakázán vstup do části červeně značené turistické stezky v Pekelském údolí. Jedná se o úsek, který se nachází cca 300 metrů severně od Lisovy samoty mezi lávkami, které kříží Robečský potok ve střední části údolí. Právě v této části došlo loni v únoru k sesuvu skalního masivu. I přes sanační práce, které v oblasti probíhaly, je část skály v místě sesuvu stále nestabilní. Oblast je tudíž nebezpečná pro všechny, kteří by tudy procházeli.

U příležitosti 170. výročí narození T. G. Masaryka se v České Lípě konalo tradiční setkání u jeho busty na náměstí.
V České Lípě si připomněli 170. výročí narození "tatíčka" Masaryka

Zákaz vydaný odborem životního prostředí českolipského městského úřadu je platný do 31. března. Pokud by sanační práce byly hotové dříve, zákaz bude neprodleně odvolán. Turistická akce Odemykání Pekla, která se premiérově konala loni, ohrožena nebude. Česká Lípa společně s obcí Sosnová ji plánují na 21. března.