Za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, ředitele Zdravotnické záchranné služby Luďka Kramáře a technického ředitele a předsedy představenstva Krajské nemocnice v Liberci Ing. Jana Raise, předal krajský ředitel policie Libereckého kraje Vladislav Husák 500 respirátorů primárně určených do první linie v boji proti COVIDu-19.

„Zásilku pěti stovek respirátorů nejvyšší ochrany, původně určenou pro přímý výkon služby, shromáždili policisté krajského ředitelství. Vzhledem k tomu, že zdravotníci jsou denně vystavováni infekčnímu prostředí v mnohem vyšším měřítku, je snahou libereckého policejního sboru pomoci kolegům z řad Integrovaného záchranného systému poskytnutím nezbytné, nedostatkové a tolik žádané ochrany právě na ta místa, která jsou prvními a nejohroženějšími hroty na pomyslné bojové linii se zákeřnou virovou nákazou,“ řekl tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Ochranné pomůcky tak využijí zdravotníci na sálech Krajské nemocnice v Liberci, záchranáři ve vozech první pomoci a „covidových záchrankách“ a zdravotnický personál na infekčních odděleních nemocnice v Liberci. V dalším složitém období tak budou mít alespoň částečnou reservu tolik potřebných respirátorů.

Koronavirus v Česku