Slavnostní otevření areálu, jehož stavba stála jedenáct milionů korun, proběhlo ve středu během olympijských her žáků I. stupně. Nefalšovanou dětskou radost měl z nového sportoviště Šimon, který si z olympiády odnesl domů dvě medaile. „Tělocvik mě baví a jsem rád, že máme nové hřiště. Vyhrál jsem medaile za běh a taky za skok do dálky," řekl Šimon.

VEČERNÍ VYUŽITÍ

Starou škvárovou dráhu, travnatou plochu a svépomocně vybudované doskočiště pro skok daleký nahradil atletický ovál se třemi drahami, sektory pro skok daleký a vysoký, víceúčelové hřiště s umělou trávou a dva koulařské sektory. Součástí areálu je hřiště pro házenou, malou kopanou, volejbal, badminton, streetball a nohejbal. Využití i ve večerních hodinách umožní osvětlení na šesti stožárech.

Kdo bude nové hřiště využívat, říká ředitel školy Vlastimil Tuťálek: „Areál budou využívat žáci naší školy během vyučování v hodinách tělocviku, tak i ve sportovních kroužcích. Sportoviště budou dále k dispozici všem sportuchtivým občanům i sportovním kolektivům při respektování provozního řádu areálu".

Multifunkční areál se městu podařilo vybudovat po dlouhém plánování. Stavební práce začaly loni v červenci a probíhaly nepřetržitě až do listopadu. Poslední úpravy skončily letos na jaře.

„Po novém sportovním areálu se volalo již dlouho. Prakticky na každém setkání s žáky a učiteli základní školy padl dotaz na to, kdy konečně dojde na rekonstrukci. Snad ještě větší zájem o multifunkční sportovní areál, ale měly sportovní oddíly, kterých je v Doksech poměrně hodně," uvedla starostka Doks Eva Burešová.

Vzhledem k tomu, že se ve veřejné zakázce podařilo městu ušetřit téměř šest milionů korun, roste pod novým areálem také zázemí sportoviště, ve kterém budou toalety, sprchy a sklad. Hotovo by mělo být během června.