Návštěvníci se tak alespoň na jeden den ocitli ve 20. letech, kdy vznikl místní muzejní spolek a prosperujícímu Kamenickému Šenovu se přezdívalo Malá Paříž. Program probíhal v širokém centru města a také na Práchni, kde byly dopoledne slavnostně odhaleny dvě nové křišťálové autobusové zastávky připravené ve spolupráci místními dílnami tentokrát podle autorského návrhu prácheňského studia Bystrodesign a Viléma Smejkala.

Na návštěvníky čekalo spoustu lákadel jako mobilní skleněná pícka, ukázky sklářských technik, skleněný blešák či jarmark s hudbou. Zavítat mohli do hutě firmy Antares Art nebo sklářské školy, kde byly otevřeny dílny a ateliéry pro veřejnost.

Zastávky u rušné silnice mezi Novým Borem a Kamenickým Šenovem proměnilo umění.
FOTO, VIDEO: Zastávky u rušné silnice proměnilo umění šenovských sklářů

V přilehlém Dvořáčkově parku nabídl festival jedinečnou možnost vytvořit si perličkovou ozdobu, jejichž tvorba má v Poniklé tradici již od roku 1902 a je zapsaná na Seznam nehmotného dědictví UNESCO.

Zlatým hřebem celé akce byly v podvečer netradiční prezentace o historických osobnostech města v kině Hvězda, doplněné o dobovou módní přehlídku a výstavu prací Dětského sklářského sympozia. Děti si mohly vyrobit svůj vlastní lustřík do průvodu nebo ruční papír s logem muzea, poslechnout si hru na skleněnou flétnu či si v okolí muzea prohlédnout historická vozidla a jízdní kola.