Byl to dlouhý, horký a napínavý den s velkou dávkou štěstí a radosti na konci. Ovšem ještě předtím, než Petr Svoboda, manažer modelingové agentury Reas Agency a jeden z porotců, vyhlásil v sobotu po třetí hodině odpoledne vítězku Dívky Máchova jezera, se stalo hodně věcí.

Pro všech dvanáct finalistek začal soutěžní den už po osmé hodině ráno, kdy se sešly na prostranství u hlavní pláže Máchova jezera. Musely si zopakovat společné nástupy během soutěže, později za nimi dorazila také kadeřnice, která dala šmrnc jejich účesům. Mezitím se pozvolna budoval soutěžní „areál". Vyrostlo atypické pyramidové zázemí pro dívky, přibyly lavičky pro diváky i stoly a židle pro porotu.

Miss odvaha

Pozdější první vicemiss Ester Švrčinová dorazila na finále do Doks přímo ze Španělska. A narychlo musela řešit jeden problém. Kvůli tanečnímu vystoupení ve volné disciplíně potřebovala podložku, aby se na betonovém pódiu nesedřela. „Zaimprovizovali jsme, oběhli jsme okolní prodejce u jezera a u jedněch se zadařilo. Podložku jsme nakonec sehnali," hlásila později Esterčina maminka.

Na počátku bylo 46 dívek. Z nich hlasováním vybrali čtenáři Deníku dvanáct finalistek. Ty se v sobotu „utkaly“ na hlavní pláži v Doksech a titul Dívka Máchova jezera 2013 získala dvacetiletá studentka Daniela Brožová ze Zahrádek u České Lípy.Nutno dodat, že Ester byla při svém tanečním čísle neskonale odvážná a řadu figur, které jí měla usnadnit podložka, dala navzdory možnému zranění i mimo ni. Miss odvahy a výdrže.

Volná disciplína vůbec ukázala, že dívky z Českolipska jsou opravdu velké hvězdy. Laťku vysoko nasadila hned v úvodu Petra Pithartová, která se svým společníkem předvedla vtipnou ukázku takzvané systemy bojového umění pocházejícího z Ruska. Vášně na chvilku zklidnila při gymnastice se svými svěřenkami Eliška Fuljerová z Doks. Do pytle české rockové scény sáhla Klára Zelenková, aby s kytarou vystřihla písničku od Divokýho Billa.

ZDE: Rozhovory s vítězkami a další fotografie

Jak se dá extravagantně nalíčit, předvedla pozdější druhá vicemiss Anna Čapková. Velkým překvapením bylo vyvrcholení autorské básničky Sabiny Falcmanové, která od přednesu o Máchovi skočila k rapu o finalistkách soutěže. Jestliže by Ester Švrčinová mohla být Miss výdrže, pak by si Sabina zasloužila titul Miss kreativita.

Další z finalistek Veronika Kučerová si zase pro volnou disciplínu vypůjčila hitovku Spomal od Kataríny Knechtové, kterou zazpívala s takovým přehledem, že by jí mohli závidět mnozí účastníci Superstar. Eleganci na pódium vnesla Denisa Dovalová, jenž s partnerem zatančila chachu.

A po rytmickém cvičení Denisy Jíšové přišel možná zlomový moment soutěže. A sice „úplatek" pro porotu od Daniely Brožové v podobě vlastnoručně upečených dortíků. Kdoví, jestli o vítězství Daniely nerozhodly nakonec právě sladké zákusky s čerstvými jahodami!

Na počátku bylo 46 dívek. Z nich hlasováním vybrali čtenáři Deníku dvanáct finalistek. Ty se v sobotu „utkaly“ na hlavní pláži v Doksech a titul Dívka Máchova jezera 2013 získala dvacetiletá studentka Daniela Brožová ze Zahrádek u České Lípy.Princ z pohádky

Velký ohlas, ne-li vůbec největší, mezi diváky měla krasavice Míša Pavlíčková, která předvedla hodně energickou zumbu, již vystřídal břišní tanec Barbory Semerádové, nakonec nejkrásnější dívky v očích čtenářů.

Hvězdami sobotního programu u Máchova jezera ale nebyly jen mladé krásné soutěžící. Program napínavé soutěže během sobotního odpoledne svým vystoupením zpestřila také vycházející pěvecká hvězda a rodák z České Lípy Pavel Callta a také známý muzikálový zpěvák Petr Poláček. Na pódiu to také rozjeli českolipští mladí tanečníci z Dance o.clock 7 se svojí ukázkou street dance.

Celým odpolednem provázel „pohádkový princ", hrdina filmů Z pekla štěstí a Z pekla štěstí 2 Mirek Šimůnek. Obratně soutěž provedl od nástupu dívek ve společenských šatech, vtipně komentoval jejich minirozhovory s porotci, bombasticky ohlásil promenádu v plavkách a nakonec dlouho napínal před vyhlášením vítězek.

„Dnes vyhrála Daniela a vedle ní Ester a Anička, ale vítězkami jsou všechny dívky. Byly skvělé a je nám to až líto, že opravdu nemohly vyhrát všechny," shodli se nakonec porotci. Holky, všem vám moc děkujeme a přejeme, ať se vám dál v životě daří!

Dívkou Českolipského deníku je Barbora Semerádová z České Lípy.DÍVKOU ČESKOLIPSKÉHO DENÍKU

se stala Barbora Semerádová z České Lípy. Titul jí vynesl počet hlasů od čtenářů, kteří jí v prvotním hlasování poslali 369 hlasů. Za odměnu si z rukou šéfredaktorky Českolipského deníku Radmily Pokorné převzala kromě jiného voucher na pobyt v hotelu Port u Máchova jezera.

Kdo je Barbora Semerádová

• Dvacetiletá absolventka střední pedagogické školy z České Lípy.

• Mezi její záliby patří břišní tance, pole dance, kick box a porte de bras.

• Ráda by pracovala v mateřské škole nebo jako speciální pedagožka.

• V životě se řídí mottem: Když tě život srazí na kolena, dělej jen, že si zavazuješ tkaničku.

Finalistky:

Barbora Semerádová - Míša Pavlíčková - Denisa Dovalová - Anna Čapková - Eliška Fuljerová - Petra Pithartová - Denisa Jíšová - Ester Švrčinová - Sabina Falcmanová - Klára Zelenková - Daniela Brožová - Veronika Kučerová

Porota rozhodovala ve složení:

Petr Svoboda, Taťána Makarenko a Dina Casamo (všichni za Reas Agency), Liana Šulcová (za CK Eva Šulcová), Soňa Nováková (za Kytky u Anny), Jana Marie Knotová (za Regatu Máchovo jezero) a Radmila Pokorná (za Českolipský deník)