Za krásného počasí a účasti stovek návštěvníků se uskutečnila letošní Dostihová pouť v Mimoni. Kdo přišel, nelitoval. Kromě dostihů byl zajištěný bohatý doprovodný program.

Sledovat napínavou podívanou, kdy koně a jejich jezdci bojují o každý metr tratě, proto do Mimoně, ale i na další závodiště, každoročně přijíždí víc a víc diváků. Nejen místních, ale i rekreantů. A také stále víc lidí si vsadí na „svého“ vítěze. V Mimoni mohli diváci využít nabídku kurzových sázek, obsluha terminálů trpělivě vysvětlovala, jak na to.

Příprava dostihů, to je běh na dlouhou trať. Jak řekl Zbyněk Pulec, majitel závodiště, loňské vytrvalé deště se na závodišti podepsaly, a tak přišel na řadu vibrační válec, který běžně používají stavební firmy při úpravách podloží silnic.

Tradice dostihů v Mimoni sahá až do roku 1965, kdy se tu v červnu běžely první závody. Jejich řada byla přerušená pouze v letech 1996 až 2002. Pak na ně navázal Zbyněk Pulec, tehdy nový majitel hřebčína. Město Mimoň tuto tradici podporuje, a proto se dostihy konají v rámci Dnů města Mimoně. Přijíždějí na ně také delegace z partnerských měst a mnoho dalších hostů.

Po sobotním programu na závodišti přišlo na řadu oceňování. Starosta František Kaiser předal cenu těm, kdo se zasloužili o rozvoj města. Jmen na seznamu bylo třiapadesát a slavnostní akt se uskutečnil poprvé.