Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Lípa se bavila dlouho do noci

Česká Lípa – Exkluzivní výstava starých vozů a motocyklů, koncerty Ready Kirken, Burma Jones nebo Čechomoru, biketrialová show, fotbalová exhibice, pohádkové království, indiáni… Ve víkendový festival se doslova letos proměnil jedenáctý ročník Městských letních slavností v České Lípě.

27.6.2011
SDÍLEJ:

Lidovky v rockovém hávu v podání Čechomoru přilákaly stovky lidí. Foto: Deník/Vít Černý

Patrony města sv. Petra a Pavla přišlo uctít podle mírných odhadů pořadatelů na patnáct tisíc lidí. Oslavy odstartoval již ve čtvrtek Veteran Car Club Česká Lípa, který ve velkém sále KD Crystal zpřístupnil k třicetileté existenci klubu výstavu veteránů. Ve velký lunapark se k radosti dětí změnilo parkoviště před kulturním domem. Pátek byl ve znamení XI. Sportovních her seniorů a taneční zábavy.

Samotné gró slavností připadlo na sobotu. O neformální zahájení se postarala divácky oblíbená Neckyáda, když se už před devátou dopoledne podél řeky Ploučnice shromáždilo kolem patnácti stovek lidí. Nejenže se po řece plavil například Turbotrabant, ale diváci byli svědky i legendární bitvy u Lipan, která se tentokrát odehrála na vodě.

„Náš tým tvořili čtyři husité a tři křižáci. Křižáci dneska dávali husitům pořádně zabrat. My jsme tu historii dneska převrátili, dneska měli navrch křižáci,“ prozradil vedoucí týmu Zbyněk Landa.

Muzika hrála

Dechovka, mažoretky, zástupci českolipských škol, a sportovních oddílů vyrazili krátce před desátou v průvodu centrem města k OD Andy. Tady už byla připravená starostka Hana Moudrá, aby oficiálně dala průchod zábavě. Přehlídka předtančení, umu malých mažoretek nebo vystoupení mateřských a základních škol běžela v rychlém sledu.

Velký úspěch mezi diváky sklidil Bigband českolipské základní umělecké školy, když mimo jiné vystřihl jako z partesu melodie z populárního seriálu Simpsonovi nebo z filmu Mission Imposible.

Kapela, která se proslavila především v době, kdy s nimi spolupracoval Michal Hrůza, Ready Kirken, obšťastnila přítomné i hity z dob své největší slávy. Hudebníky vystřídala módní přehlídka Reas agency a nechyběl Českolipský dětský sbor.

Filmový 3D maraton a sport

Během dne bylo v centru České Lípy stále plno lidí. Doprovodný program byl víc než zajímavý. V kině Crystal už od dopoledních hodin běžel 3D filmový maraton. Na fotbalovém stadionu nechyběly dětské hry a soutěže připravené DDM Libertin, biketrialová show Martina Šimůnka, Jana Sladkého i Jana Šilhána a v Městské knihovně malé diváky zaujalo loutkové divadélko.

„Jel jsem se podívat se do České Lípy hlavně na Neckyádu a nakonec jsem zůstal až do večera,“ řekl s úsměvem Petr Fiala z Nového Boru a pochvaloval si, že ani na chvilku neměl možnost se nudit.

Vodní hrad Lipý nabízel nejen divadelní představení Divadelního klubu Jirásek, ale i vystoupení dětí z českolipských škol. Na hradě to vonělo staročeským jídlem, medovinou a sklem. Obdivovat řemeslnou zručnost sklářů a zkusit si vytvořit vlastní výrobek mohli návštěvníci u stánku novoborské sklářské školy.

Za hradem vyrostla nefalšovaná indiánská vesnice, s teepee, rozprostřenými kožešinami, ohništěm, na kterém se cosi kuchtilo. Děti soutěžily ve střelbě z luku či jezdily na koni.

Městem prošlo patnáct tisíc lidí

V podvečer na hlavním podiu vystoupila skupina Burma Jones a od devíti večer hvězda dne, skupina Čechomor. After party Libora Boučka pak den zakončila s veškerou parádou.

„Rámcově Městské slavnosti přišli na osm set tisíc korun, se vším všudy. Tedy nejen program na hlavním podiu, ale i doprovodný program ve všech lokalitách, propagace a další nezbytné věci,“ prozradil Petr Novák, ředitel p.o. Kultura Česká Lípa, jež slavnosti organizovala.

Ten doplnil, že lidí na slavnosti zavítalo daleko více, než čekali. „Podle mírných odhadů prokorzovalo od odpoledních do podvečerních hodin, přes centrum města plného nejrůznější zábavy přes patnáct tisíc lidí,“ řekl Petr Novák.

Tomáš Mařas, Radmila Pokorná

27.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení