Skupinku neohrožených výletníků od pochodu okolo Máchova jezera neodradilo ani chladné počasí. Podmínkou účasti byla pevná obuv nebo kolo s dostatečným vzorkem. Proto hned na startu všechny přítomné zkontrolovali městští strážníci. Pokud bylo vše v pořádku, dostali lidé průkaz chodce či průkaz na kolo a mohlo se vyrazit.

Aby se výletníci po cestě neztratili, dostal každý z nich mapu s úkoly, které děti na jednotlivých zastaveních měly plnit. Celá výprava pak končila v Muzeu Čtyřlístku v Městské knihovně v Doksech, kde na děti už čekal sám autor komiksu o Fifince, Mišpulínovi, Bobíkovi a Pinďovi Jaroslav Němeček. Ten dětem osobně zkontroloval, zda mají úkoly splněné správně, a celé odpoledne se jim podepisoval, kreslil originální čtyřlístkovské obrázky s věnováním, rozdával pamětní listy, drobné odměny a dobrou náladu unaveným turistům.

„Velmi mě potěšila vysoká účast a znalost dětí o vztahu Čtyřlístku k našemu kraji,“ zhodnotila akci starostka Doks Eva Burešová a dodala: „Cením si vytrvalosti a nadšení našich nejmenších účastníků, neboť ujít patnáctikilometrovou trasu s úsměvem na tváři bylo pro leckoho, i pro mě, heroickým výkonem. Těším se na další setkání, třeba v květnu při otevírání Máchova jezera.“

Na pochod kolem Blaťáku vyrazilo asi osmdesát malých i velkých turistů.„Tímto jsme zahájili sérii turistických pochodů. Další se koná 14. dubna ze Sychrova do Českého Dubu. Jedná se již o devátý ročník putování po stopách Karla Hynka Máchy na místa, kam by určitě šel anebo kam by byl býval určitě šel,“ zve Renata Mauserová, ředitelka Městského kulturního střediska Doksy.

Více informací o putování Máchovi v patách 2012 najdete na www.machuvkraj.cz