Vznikající gheto plné sociálně slabých a nepřizpůsobivých občanů, kteří se do města nastěhovali ze všech možných koutů České Republiky i ze Slovenska, straší nejen místní občany, ale také českolipskou radnici.
Nepořádek kolem domů či rušení nočního klidu je podle slov mnoha místních obyvatel na kdysi klidném sídlišti na denním pořádku. „O problému víme, ale většina domů na sídlišti Sever, do kterých se nepřizpůsobiví občané stěhují, patří soukromému majiteli. Neexistuje žádný zákonný prostředek, jak majiteli domu říci, koho může do svého domu nastěhovat a koho ne,“ sdělil místostarosta města Jan Stejskal.
„Situace nás samozřejmě znepokojuje. V problematických lokalitách jsme proto posílili hlídkování ze strany městských strážníků,“ dodal. Na otázku, odkud do města nepřizpůsobiví spoluobčané přicházejí a zda je něco pravdy na tom, že je představitelé města do České Lípy zvou, odpověděl jednoznačně. „Město nikdy nepřizpůsobivé občany na naše sídliště nezvalo a ani nyní tak nečiní.“
Mezi lidmi se však proslýchá další znepokojující informace o tom, že gheto na sídlišti Sever by nemuselo zůstat v České Lípě jediné. S dalším stěhováním nepřizpůsobivých lidí má být spojen podnikatel Tomislav Procházka.

„Už jsem tuto fámu také slyšel. Vůbec netuším, jak na takový nesmysl mohl někdo přijít. Samozřejmě to není pravda. Nejenže jsem žádný dům na Ladech nekoupil, ale i kdyby tomu tak bylo, tak bych do něj rozhodně nikoho takového nechtěl,“ říká Tomislav Procházka mladší. „V České Lípě vlastním několik bytových domů. Jsem podnikatel a chci aby si na sebe domy vydělaly. Byl by naprostý nesmysl stěhovat si do domů neplatiče. To bych byl sám proti sobě,“ dodává s tím, že by si své jméno nekazil stěhováním nepřizpůsobivých živlů do města.

Další zprávy z regionu najdete zde