Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnazisté oznámkovali českolipské radní

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Studenti udělili také dvě pochvaly za sportovní areál a vánoční výzdobu a tři třídní důtky za zimní úklid komunikací ve městě.

28.1.2010 1
SDÍLEJ:

OKTÁVA B. Starší studenti měli nejvíce věcných připomínek.Foto: Deník/Eva Vlastníková

Chybí nám parkovací plocha u gymnázia, bezpečný přechod pro chodce a to, že od autobusové zastávky chodíme po silnici. Takové byly nečastější výtky studentů českolipského gymnázia vůči práci radních v České Lípě. Gymnazisté ze tří tříd známkovali radní ve čtyřech „předmětech“, pomoc radnice škole hodnotili slovně a udělovali i pochvaly a třídní důtky. Jak tedy hodnocení dopadlo?

Kulturní vyžití: 2 -
Cena vstupenek je vysoká. Divadlo nesplňuje kvalitou a repertoárem představy zejména letošních maturantů. „Za plus považujeme digitalizaci kina,“ shodli se studenti oktávy B.

Sportovní vyžití: 2
Chybí multifunkční hala a venkovní koupaliště. Bez haly nebudou moci některé oddíly hrát vyšší soutěž na domácí půdě, protože stávající hala nesplňuje předepsaná kritéria.

Životní prostředí: 2 -
„Bydlím na Holém vrchu, často tu smrdí Varta, hlavně po ránu. A nikdo to neřeší,“ říká jedna ze studentek oktávy B. Další se přidává: „Na Svárově v zimě lidi topí vším možným a je tu také smrad.“ Studenti také poukazují na obrovské množství psích exkrementů. „Měly by se vybírat vyšší poplatky, aby bylo na úklid a aby všude byly sáčky.“

Doprava: 3 -
Oblast dopravy hodnotili studenti nejhůře. Ve všech třídách mají problémy dostat se na nultou hodinu (od sedmi ráno), od nemocnice v tu dobu nejede MHD. Spoje do Sosnové, z Dolní Libchavy a ze Svárova jim nevyhovují. „Ze Svárova chodím pěšky, autobus tu i často vynechá linku,“ shodli se. Také ceny jízdného v MHD považují za vysoké, respektive jim chybí výraznější slevy pro studenty.

Pomoc radnice škole
Chybí nám bezpečný přechod ze Špičáku ke škole, parkovací plochy, příchod z autobusové zastávky je po silnici.
„Na osmou hodinu vozí řada rodičů své děti auty. Vznikají tu nebezpečné situace, protože příjezd ke škole je v zatáčce, ale po hlavní silnici jezdí auta rychleji než je povolená padesátka. Do toho přicházejí děti ze Špičáku a přebíhají silnici,“ popsali studenti každodenní situaci.

Třídní důtka
Jednoznačně ji studenti udělili za zimní úklid komunikací.

Pochvala
Za Sportareál, vánoční výzdobu a městskou knihovnu.

Starostka Hana Moudrá k vysvědčení

Jsem ráda, že jsme u našich gymnazistů „prošli“ i do druhého pololetí, neboť mládí bývá hodně kritické. Bývá ale také spravedlivé.
Hlavně mne proto hřeje jednička za sportovní vyžití od třeťáků a pochvala za Sportareál, nebo za knihovnu a vánoční výzdobu od primánů. Samozřejmě si cením i těch několika chvalitebných, které jsme od studentů dostali.

Celkové vysvědčení pak mluví jasně, nedopadli jsme špatně, ale určitě máme co zlepšovat. Ostatně takový je život.
Nejvíce nás studenti kritizují za letošní zimní údržbu komunikací. K tomu bych řekla pouze tolik – zimní údržba nikdy nebude zcela dokonalá, protože následky zimního počasí se pouze zmírňují, nikoliv odstraňují. Uznávám proto, že ani letos nebyla bezchybná. Město však zůstalo v rámci možností schůdné a sjízdné, což je to nejdůležitější.

Hodně nám s úklidem pomohli také ti, kteří se s městem na úklidu komunikací spolupodíleli, i když ze zákona už tuto povinnost neměli.

Autor: Eva Vlastníková

Jakou známku si zaslouží českolipští radní?

1

17 %

2

0 %

3

17 %

4

25 %

5

42 %

Hlasovalo: 12

Anketa byla ukončena

28.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení