Nepůjde ovšem o žádný souboj v požárních disciplínách, hasiči změří sílu ve florbale. Souboj týmu dobrovolných hasičů ze Skalice u České Lípy s družstvem „profíků" z České Lípy, který se v sobotu odehraje v tělocvičně ve Skalici, bude mít navíc humanitární podtext.

Hasiči se totiž domluvili, že to, co sami vyberou, a výtěžek z dobrovolného vstupného na utkání pošlou na sbírku, která soustředí finance na léčbu rakoviny prostaty.

„Celá šichta jsme si řekli, že když už si občas jdeme zahrát florbal, mohlo by z toho vzejít také něco užitečného. Proto jsme se rozhodli, že se složíme a pokusíme se vybrat další finance, které věnujeme na dobročinné účely," popisuje Michal Toráň, profesionální hasič z České Lípy, jak nápad s charitativním florbalovým zápasem vznikl.

Finance hasiči pošlou na konto hnutí Movember, mezinárodní a výhradně listopadové humanitární akce, která se snaží zvyšovat povědomí o zdraví mužů a vybírat finance na léčbu jejich onemocnění. V Česku patří mezi nejvíce známé podporovatele hnutí fotbalisté Sparty Praha.

„Je to náhoda, že jsme se nyní rozhodli podpořit právě Movember. Jeden z kolegů to objevil a nám se to zdálo zajímavé. Do budoucna bychom ale chtěli podpořit víc akcí a projektů, výtěžek z každého dalšího zápasu může jít zase na něco dalšího," vysvětlil Michal Toráň.

Florbalový souboj není pro hasiče jen víkendovým povyražením. Pro profesionální hasiče je sport s děravým míčkem dokonce i oficiálně schválenou součástí jejich fyzické přípravy.

Už v květnu se ve sportovní hale v České Lípě odehrál také turnaj, ve kterém se profi hasiči utkali s českolipskými policisty i dozorci z věznice ve Stráži pod Ralskem.