V areálu zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů města Česká Lípa se uskutečnila dětská liga mladých hasičů.
Soutěž odstatrtovala v devět hodin ráno a už od samého počástu přinášela přihlížejícím zajímavé a atraktivní zážitky. Soutěžily zde mladší a starší žáci a také hasičské přípravky pro děti do šesti let. Přípravková družstva mají zatím jen Česká Lípa a Horní Libchava. „Děti se opravdu snažily a dávaly do svých výkonů maximum,“ pochválil účastníky soutěže velitel SDH Česká Lípa Zdeněk Frydrych.
Mladí hasiči soutěžili v požárním útoku s překážkami, kdy museli zdolat nástrahy trati s hasičskými hadicemi v rukách a nakonec zamířit proudem vody na terč. To sice nebylo jednoduché, ale řada družstev se úkolu zhostila na výbornou.
Další soutěžní disciplínou byl požární kuželník. Tady shazovali malí závodníci kuželky pomocí rozbalující se hasičské hadice, která byla nejprve smotaná do jakéhosi „šneka“ a tu měli za úkol vrhnout proti shluku kuželek a porazit je druhým volným koncem hadice.
Hasičské ligy se zúčastnilo celkem šest družstev starších žáků, čtyři družstva mladších žáků a také již zmíněné přípravky z České Lípy a Horní Libchavy. V kategorii starších žáků zvítězilo družstvo hasičů z Jezvé, v mladší kategorii obsadili první místo Doksy.
A jak byl Zdeněk Frydrych spokojen s průběhem celé akce? „Jsem rád, že nám přálo počasí a že celý závod proběhl bez problémů. Svůj podíl na úspešném průběhu této akce mají také sponzoři, bez jejichž pomoci by pořádání soutěže nebylo jednoduché,“ ocenil Zdeněk Frydrych.
Na šestý ročník hasičské ligy se přišel podívat například i velitel HZS LK Česká Lípa. Ten hodnotil výkony mladých hasičů velmi pozitivně. „Děti se opravdu snažily. Řada z nich je velmi šikovná,“ nešetřil slovy chvály Vladimír Formánek. Na sportovní zápolení malých hasičů se přišel podívat také poslanec Juraj Raninec či zastupitel Karel Bubeník.