Organizátoři slibují pestrý program se spoustou zábavy a báječného občerstvení, které na takovou slavnost neodmyslitelně patří. Stejně jako plejáda hudebních zážitků v podobě vystoupení skupiny MP3, Michal David revival či Olympic revival. V neposlední řadě se nejen v soutěži předvedou malí a dospělí hasiči se svým uměním a technikou, a pokřtí i své nové hasičské auto. Návštěvníky veselice čeká zajímavá ukázka výcviku služebních psů, kouzelnická show, laserová střelnice, vystoupení taneční skupiny Black Shadow a další.

„Chystáme vše nezbytné na akci třetí měsíc, teď přípravy vrcholí, ladíme program slavností, i náš hasičský stánek s občerstvením. Ve stánku s kvalitním vínem a domácími limonádami bude k mání skvělý Aperol nebo vynikající Frizanté. A pro chlapy bude samozřejmě čepované pivo,“ sdělil velitel družstva a zastupitel Jan Stuchlík. Jak upřesnil, v hlavním stanu bude k dispozici u stolů přibližně 300 míst. „Budou nejen domácí hranolky s česnekovým dipem, párky v rohlíku, maso a klobásy na grilu, ale k večeru nabídneme skvělé bramboráky, které jsme si vyzkoušeli na oslavě čarodějnic. Nabídku doplní polévka a guláš z polní kuchyně,“ řekl Stuchlík.

Stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Doksech je v provozu od roku 2021.
Profesionální hasiče z Doks zaměstnávají hlavně nehody a lesní požáry

Část produkce se odehraje rovněž v areálu komunitní zahrady u barokní fary, kde bude program pro menší děti. Program začne už dopoledne příjezdem jednotek hasičů a v 11:30 soutěží družstev v požárním útoku.

„Jsem strašně rád, že se nám podařilo najít řešení a vrátit po mnoha letech tyto slavnosti z hřiště opět do centra obce,“ uvedl místostarosta obce Jaroslav Balaš a zdůraznil, že tento záměr se svým sdružením slibovali v posledních komunálních volbách.

Jak doplnil dlouholetý velitel jednotky Jiří Havner, skaličtí hasiči pro zvládnutí dlouho očekávané události ve vsi s více než 1500 obyvateli spojili své síly s místními rybáři, střelci a komunitní zahradou. „Máme trvale vynikající spolupráci, navzájem si pomáháme,“ řekl Havner s tím, že má radost, že účast na slavnostech přislíbili i dobrovolní hasiči z jednotek v okolí. Například z České Lípy, Dobranova, Cvikova, Zákup, Sloupu v Čechách a dokonce z Varnsdorfu. „I ze Slunečné, kteří přijedou se starou vejtřaskou, která kdysi byla naše a nechali jsme jim ji za korunu,“ vzpomněl Jiří Havner.