Záchranáři ji převezli vrtulníkem na dětské trauma centrum do motolské nemocnice. Podle ředitele krajských záchranářů Stanislava Mackovíka nejsou schopní říct, jak moc vážně se dítě zranilo. „Nevíme, jestli neutrpěla vnitřní zranění. Byla spavá, což by mohl být otřes mozku. Ale vše ukáží vyšetření v nemocnici," informoval Stanislav Mackovík.

Protože na hrad vede jen přístupová cesta pro pěší, po níž by holčičku záchranáři obtížně a dlouho snášeli, transportovali ji z hradu v podvěsu vrtulníku. „Cesta k vrtulníku by nám zabrala tak půl hodiny. Za tu dobu by byla už v Motole. Záchranáři se k ní proto slanili na dlouhém laně a v podvěsu jí snesli na louku pod hrad. Tady teprve mohli dítě prohlédnout a ošetřit před převozem," popsal Mackovík. Podle něj to bylo poprvé od povodní v roce 2010, co tímto způsobem zachraňovali tak malé dítě.

K nešťastnému pádu došlo v neděli kolem půl druhé odpoledne. „Holčička se měla rozeběhnout v prostoru pokladen a přepadnout přes zídku," uvedla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podobný případ místní podle svých slov nepamatují. „Jen před lety vypadl z vikýře pod střechou v hlavní části hradu pokrývač," řekl starousedlík.

Do lesa na Českolipsku vyjížděli při neděli záchranáři ještě jednou. Kolem čtvrté hodiny odpoledne spadl u Ploužnice na muže kus stromu při jeho kácení. „Muže jsme převezli s vážným poraněním hlavy a zlomenou lopatkou na trauma centrum do liberecké nemocnice,"