Připraveny pro ně budou svahy a desítky kilometrů běžeckých tras. Střediska nyní hlásí až 140 centimetrů sněhu. V libereckém středisku Ještěd ho na svazích leží v průměru kolem 80 centimetrů. „Jsou jedny z nejlepších podmínek za celou zimu. Mělo by být krásně, tak si myslím, že to bude na lyžování jeden z nejlepších víkendů,“ řekl vedoucí střediska Jakub Čeřovský. Podobně to vypadá v dalších areálech.

„Podmínky jsou vynikající. Připadl krásný prašan, nějakých 25 centimetrů za dva dny, takže sjezdovky jsou luxusně upravené,“ popsala situaci Renata Žalská, mluvčí Spartaku Rokytnice, který je hlavním provozovatelem v Rokytnici nad Jizerou. Ideální podmínky hlásí i středisko v Tanvaldě na Špičáku. „Sněhu máme dostatek, od 60 centimetrů výše,“ poznamenal jeho vedoucí Miroslav Vraný.

Prašan vylepšil podmínky také v Harrachově. Turisty, kteří do oblíbeného rekreačního centra zamíří, čekají upravené sjezdovky i běžecké tratě.
„Podmínky jsou naprosto vynikající. Na sjezdovkách je technického sněhu kolem metru a přírodního sněhu je v Harrachově a okolí 60 až 70 centimetrů,“ řekl náčelník lanovky v tamním areálu Milan Goč.

Pro milovníky běžek bude připravena také Jizerská magistrála. „Bylo to dobré a je to ještě lepší,“ pochvalovala si novou sněhovou nadílku Milena Jelínková, ředitelka Jizerské o.p.s., která oblíbenou běžeckou trasu spravuje. Upravovat se bude i do vzdálenějších míst a nově běžkaři budou moci vyrazit na zkušebně upravený úsek od Mariánskohorských bud k Josefovu Dolu.

Lyžování na Českolipsku

Ski areál Luž Horní Světlá
výška sněhu: 55 cm
teplota: -5
Provoz vleků:
U Pitkina – v provozu denně od 9:00 do 16:30
Noční lyžování: sobota od 16:30 maximálně do 20:00
Na třináctce – v provozu sobota, neděle od 9:00 do 16:30

Lyžařský areál Polevsko
výška sněhu: 30 cm
Provoz vleku:
v pracovních dnech: 14:00 - 19:00 (umělé osvětlení)
o víkendu a svátcích 9:00 - 16:00
v době jarních prázdnin od 31. 1. do 4. 2.: 9.00 - 19.00

Běžecké tratě na Novoborsku
Na Novoborsku, v okolí obcí Polevsko, Kytlice, Svor, Kamenický Šenov - Prácheň a Prysk jsou v zimním období udržovány tratě pro běžecké lyžování. Tratě se nacházejí v nadmořské výšce 500 - 626 m.n.m na hranici českolipského a děčínského okresu v krásné přírodě Lužických hor.
Stopy jsou upravené
V sobotu se v Polevsku koná závod LUŽICKÁ 30 - Aktuální informace ZDE

Běžecké tratě v okolí měst upravují také v Doksech nebo ve Cvikově!