Jednu z prvních povinných účtenek do nového systému elektronické evidence tržeb, nastoleného od 1. prosince ministerstvem financí pro hostinské a ubytovací provozy, vytiskli v non-stop pivnici a herně na českolipském hlavním vlakovém nádraží.

„Je to blbost," říká z malého výdejního okénka místní výčepní Jaroslava Líšková. „Kvůli jednomu pivu takového papíru," podotýká, když podává dvaceticentimetrovou účtenku. Paní Líšková provozuje podnik se svým manželem, který je podobného názoru.

„Otravuje to, připojení bylo komplikované… Spousta lidí se na to kvůli tomu vykašlalo," podotýká Štěpán Líška. Manželé se připojili k protestu, který organizovali někteří hostinští a na dvě hodiny svou provozovnu uzavřeli.

Zapojení

Manželé Líškovi zvolili hotové řešení pokladny od společnosti O2, přesto jim celkové zprovoznění systému zabralo mnoho hodin. Jiní, jako například provozovatel českolipského hudebního klubu Cascada, řešili systém svépomocí. „S ajťákem jsme na tom strávili šestnáct hodin. Koukali jsme do toho do čtyř ráno a myslel jsem, že se u toho oběsíme," říká Lukáš Hezina. Náročnější zprovoznění se ovšem dlouhodobě vyplatí, Hezina nemusí platit žádné měsíční poplatky. U O2 to mimochodem dělá kolem pěti set korun měsíčně, navíc je v patičce každé účtenky reklama.

Mnoho provozovatelů nemělo přiřazené daňové identifikační číslo a registrace je kvůli tomu nepustila dál. Ti, kdo to nechali podobně jako provozovatel nejmenovaného baru na Českolipsku na poslední chvíli, nemohli prvního prosince legálně otevřít.

„Buď to risknu a otevřu jen pro známé, nebo si zkrátka udělám volno," říká zmíněný provozovatel, který si nepřál být jmenován.

Obědy

EET se může ve špičkách dotknout plynulosti obsluhy. Během koncertů v hudebních klubech je už tak dost problém obstarat si nápoj, natož když bude muset obsluha ke každému pivu a panáku vystavovat účtenku. To samé platí i v restauracích v době obědů.

„Teď když je tu málo lidí, tak to jde. Horší to bude při zaplněné restauraci," říká vrchní Milan z restaurace českolipského hotelu Merkur.

Anonymní souhlas

Mnozí oslovení hospodští a restauratéři se obávají do médií otevřeně systém kritizovat. Mají prý strach z přílišné pozornosti finančního úřadu. Uvést jméno paradoxně nechtějí ani ti, kdo s novým systémem souhlasí. „Mě to nevadí. Očekávám, že pokrachují ti nepoctiví a bude se nám dařit lépe, než se nám daří. Domnívám se, že mě to negativně nezasáhne," říká provozovatel restaurace z Českolipska, který nechtěl uvést své jméno. Domnívá se, že by to konkurence nepřijala kladně. Na druhou stranu podotýká, že mu nová povinnost přidává plno práce. „Je tu víc úhlů, je pravda, že mnozí nepřiznávají všechny tržby, ale na druhou stranu se o ně nemusí stát nikterak starat a ještě třeba zaměstnávají lidi. Hodně mi vadí, že nás Andrej Babiš hází všechny do jednoho pytle jako zloděje," dodává.