VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hotel Slavie nenašel kupce, a tak se vrátil městu

Dubá: Lidé z Dubé se shodují: chtějí obnovit kulturní sál a restauraci.

19.3.2009
SDÍLEJ:

Bývalý hotel Slavie čeká na rekonstrukci.Foto: archiv

Hotel Slavie na náměstí v Dubé už od roku 1993 chátrá. Město chce na jeho opravu získat dotaci. Přitom se v něm koncem 80. let pořádaly vyhlášené kulturní akce, na které se sjížděli lidé z celého Českolipska. Po téměř šestnácti letech, kdy byl hotel uzavřen, svitla naděje, že se vrátí jeho bývalá sláva.

Hotel umístěný přímo v centru Dubé je již šestnáct let zavřený a neslouží svému účelu. „Nabídli jsme Slavii k prodeji ale ani po několika letech, kdy byl v nabídce realitní kanceláře, se nenašel vhodný investor,“ říká Bedřich Janďourek, tajemník Městského úřadu v Dubé.

Prodej hotelu Slavie zprostředkovávala pražská realitní agentura Prolux Consulting za původní cenu 2,5 milionu korun. Protože se však realitním agentům dlouho nedařilo najít žádného kupce, byla cena snížena o sto deset tisíc korun. Ani to však nevedlo k úspěšné změně majitele. „Město stáhlo nabídku k prodeji zpět a nyní se o objekt hotelu musí postarat, aby dále nechátral,“ dodává tajemník Janďourek.

Na pomoc si město Dubá přizvalo své občany, které prostřednictvím dotazníků požádalo, aby se vyslovili k budoucnosti hotelu Slavie. „Chtěli jsme vědět, co lidem nejvíce schází, když je hotel uzavřený,“ říká Zuzana Martínková z Městského úřadu Dubá.

Podle jejích slov na dotazníky reagovalo velké množství lidí a v jejich odpovědích panovala vzácná shoda. „Na prvním místě jednoznačně byla obnova kulturního sálu a restaurace. Někteří se vyslovili také pro zachování hotelových pokojů,“ upřesňuje Zuzana Martínková.

S přihlédnutím na odpovědi obyvatel Dubé se v současnosti vypracovává projekt na rekonstrukci hotelu, na jehož základě by město mohlo zažádat o dotaci. Vzhledem ke stavu hotelu, by jeho rekonstrukce měla probíhat po etapách a bude stát v řádech milionů korun.

Hotel Slavie byl zařazen mezi památkově chráněné objekty, původní budova totiž byla postavena již v roce 1898. Jeho součástí je mimo jiné velký kulturní sál pro pět set lidí s jevištěm a balkonem, pivnice s klenbami a pětadvacet pokojů pro hosty. Nyní je objekt zabezpečen, ale protože není využíván, je ve velmi špatném stavu.

Autor: Radmila Pokorná

19.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení