Odborník na technologii a výzkum pěstování hub se v místním Ekocentru po tři úterky s návštěvníky podělí o řadu zajímavých informací ohledně pěstování jedlých a léčivých hub, o jejich účincích na lidský organismus, o účinných látkách, které houby obsahují, ale také o technologických nebo přípravných pracích jejich pěstování.

Na jarní únavu i podnikatelský záměr

Trpíte jarní únavou, častým nachlazením, oslabenou imunitou, vysokým cholesterolem či krevním tlakem, depresemi, poruchami spánku? Anebo vás trápí nedostatek financí a přemýšlíte o nějakém vhodném podnikání? Máte k dispozici opuštěné zemědělské a průmyslové stavby a chcete vědět, jsou-li vhodné pro pěstování hub? Či se jen chcete dozvědět něco zajímavého? Se vším poradí mykolog Ivan Jablonský z České zemědělské univerzity.

close Houby reishi. zoom_in Třídílný cyklus přednášek začíná příští úterý 10. ledna od 17 hodin. „První ze setkání se bude věnovat průmyslovému pěstování hub, především žampionů. Druhá přednáška následuje týden poté, v úterý 17. února a bude zaměřená na pěstování hlívy ústřičné. O týden později seriál uzavře povídání o pěstování exotických a léčivých hub jako jsou reishi, shiitake, hnojník obecný, korálovec ježatý, ale také nejvhodnější způsoby jejich užívání," zve tým Podralského nadačního fondu ZOD Brniště. Vstupné je zdarma.

Prostory Ekocentra v Brništi nabízí také interaktivní výstavu o krajině Podralska nebo výukovou zahradu v jeho blízkosti. Ekocentrum nabízí také další možnosti kulturního vyžití, ať už volnočasové aktivity v pravidelných programech nebo kroužcích, vzdělávací semináře, nebo výukové programy pro všechny generace, ale také řadu venkovních akcí pro širokou veřejnost.

Jednou z akcí pro širokou veřejnost budou v únoru 21. Masopustní dílny, vhodné pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost.