Po delší odmlce se nejúspěšnější český rekordman a mág Zdeněk Bradáč chystá opět zapsat do světově nejprestižnější knihy rekordů. Načerpal síly a po nekonečných hodinách tréninku se rozhodl zlomit rekordy v disciplíně „Žonglování vzhůru nohama“.

Stát se tak má v jablonecké Městské sportovní hale 1. listopadu. Žonglérské rekordy nejsou pro Bradáče ničím novým. V minulosti je už překonal. Byly to jeho první Guinnessovy rekordy vůbec. Nyní je chce získat zpět. Neúspěch si tedy nepřipouští.

Dva rekordy chce jedním tahem

Rekordy v této disciplíně jsou hned dva, jeden je na výdrž a druhý na počet chytů. Bradáč by rád zlomil oba rekordy naráz, stejně jako to učinil kdysi. Úplně snadné to mít ale nebude, jelikož oba rekordy byly jeho konkurenty v poslední době nejednou překonány a jejich hranice se dost zvýšila.

„Už hodně dlouho jsem chtěl zkusit opět překonat tyto rekordy a před pár měsíci jsem na nich začal pracovat. Žonglování vzhůru nohama je hodně náročné a nebude snadné překonat současné limity,“ uznává Zdeněk Bradáč náročnost rekordů.

Aby se jeho jméno opět dostalo do Guinnessovy knihy, bude potřebovat žonglovat déle než 5 minut a 45 sekund a v případě chytů jich musí vytvořit přes 781. „V rámci tréninku jsem už oba rekordy nejednou pokořil, klíčové ale bude mé rozpoložení během oficiálního zápisu,“ uvedl.

Bradáč by si rád k těmto dvěma rekordům připsal ještě jeden bonus. A to rekord, který doposud nebyl vytvořen: Žonglovaní vzhůru nohama s nejvíce objekty. „Pokud nebudu po prvních rekordech příliš vyčerpaný, tak bych rád vytvořil i tento, a to se čtyřmi míčky. Žonglovat se třemi a čtyřmi míčky dokážu i několik hodin, vzhůru nohama je to ale jiný příběh,“ vysvětluje eskamotér.

Žonglovaní vzhůru nohama podle něj vyžaduje velkou koncentraci a fyzickou kondici. Zdeněk přiznal, že se na začátku po trénincích potýkal s bolestmi hlavy, krku a zad.

Cílem je držet 25 rekordů současně

Do konce roku hodlá Zdeněk Bradáč zlomit celkem deset rekordů. Z toho sedm již v průběhu listopadu! Dále ještě připravuje pět do konce února. Poté chce s rekordy podstatně zmírnit. „Můj cíl je jasný, chci držet pět a dvacet Guinnessových rekordů současně. Je to zkrátka moje osobní výzva. Na rekordy jsem se dlouho připravoval a nyní je čas je realizovat!“ říká rozhodně eskamotér, který je už dávno v lámání Guinnessových rekordů v Česku nejúspěšnější. Nyní jich Bradáč současně drží deset.

Úspěchy Zdeňka Bradáče zachycuje nejnovější vydání Guinnessovy knihy světových rekordů, která se právě objevila na pultech. Tentokrát publikace zaznamenává jeho mimořádné výkony v oboru eskapologie (úniky).

KDY, KDE a CO?

Místo konání: Městská hala Jablonec – Gymnastická tělocvična, U Přehrady

Datum a čas konání: 1. listopadu 2010, 10.20 hodin

Stručně:
Žonglování vzhůru nohama na výdrž
Žonglování vzhůru nohama na počet chytů
Žonglování vzhůru nohama s nejvíce objekty
Úspěchy

2009 - Zařazen mezi 10 největších rekordmanů desetiletí

2009 - Zařazen do britské síně slávy rekordovou organizací Record Holders Republic

2008 - Zlatá medaile ze show v Pekingu, od Guinness World Records

2007/2009 - Dvanáct zápisů do Guinessovy knihy světových rekordů

2004 - První zápis do České knihy rekordů