Pamatuji si, že mě exotické chutě hodně překvapily a nebyla jsem si ani jistá, zda mi jídlo chutná. Nicméně jsem restauraci při další návštěvě Prahy opět navštívila a jídlo jsem si časem oblíbila natolik, že jsem si dokonce zakoupila kuchařku restaurace 108 receptů od Govindy a indickou kuchyni vařím i doma.

Oblíbil si jí dokonce i můj otec, který je v jídle konzervativní a celý život jí pouze českou kuchyni. Indové a Nepálci mě očarovali nejenom svými kulinářskými dovednostmi, ale také svou vlídností, pokorou a nápaditostí.

Menu v indických a nepálských restaurací jsou velmi bohatá. Většinou dostaneme předkrm na přivítanou, polévku, přílohu v podobě rýže či chlebové placky, směs zeleniny, která může obsahovat i maso - kuřecí, jehněčí, rybí i krevetové. Pokud ovšem nejste ve vegetariánské restauraci, což je právě ta pražská Govinda.

Většinou ani neodcházíte s prázdnou. Indové vám na rozloučenou přinesou další z jejich delikates, například v Jablonci je to zázvorové pivo bez alkoholu. Nejvíce mě na indické a nepálské kuchyni baví, že orientální koření dodá jídlům tak odlišnou chuť, že můžete jíst pouze směs zeleniny a je to velmi nevšední chuťový zážitek.

Když se řekne indická kuchyně, většině lidí se vybaví pálivá jídla, ale to je mylná představa. Všechna koření totiž nepálí. Jde spíš o zajímavé kombinování různých chutí, třeba i sladké a slané, či kyselé a sladké. Je to opravdu dobrodružství.

Čtěte také:Exotické chutě a vůně Nepálu dorazily do Jablonce

Další zajímavé restaurace v Liberci

OM Restaurant
indická a nepálská kuchyně

Husova 23/9 (Staré Město)
Liberec
telefon: 485 111 293

The Royal Maharaja
orientální indická restaurace

Frýdlantská 244/1
(nad lékárnou)
Liberec
telefon: 776 233 623

SAKURA´S
čínská a japonská restaurace

Palachova 1404/2
OC Plaza
Liberec
telefon: 485 111 860

ANANDA
vegetariánská restaurace

Frýdlantská 210/12
(50 m cestou od radnice)
Liberec
telefon: 485 103 741