Pouhé dva týdny poté, co Billa v České Lípě otevřela v nákupním centru Paráda v Děčínské ulici svůj supermarket, má řetězec problémy.

Inspektoři při kontrole zjistili, že potravinám hrozí kontaminace a vydali proto zákaz užívání prostor skladu a zázemí provozovny pro skladování i prodej nebalených potravin.

Vyplývá to z informací zveřejněných toto pondělí na webu Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Kontaminace měla potravinám hrozit kvůli rekonstrukci prodejních prostor, do které se řetězec směle pustil za plného provozu.

Podle Lucie Borovičkové, manažerky společnosti REWE Group, která řetězec Billa zastřešuje, již společnost zjednala nápravu.

„Ihned po kontrole inspekce jsme posílili externí úklidovou službu na prodejně, která neustále kontroluje a čistí zařízení a originální obaly baleného sortimentu. Stěna za prodejním úsekem ovoce a zeleniny byla zaslepena sádrokartonem a očištěna," řekla Deníku Borovičková. Aby nemohlo dojít ke kontaminaci potravin, z prodejny zmizelo také veškeré nebalené pečivo. „Za tuto komplikaci se zákazníkům i našim zaměstnancům omlouváme," doplnila mluvčí ŘEWE Group.

Nápravou ze strany společnosti však komplikace pro zákazníky i zaměstnance nekončí. Od této soboty až do příští středy 4. listopadu zůstane prodejna Billy úplně uzavřená, a to kvůli nejnáročnějším částem rekonstrukce.

Rekonstrukce prodejních prostor se řetězci supermarketu Billa v České Lípě nevyplatila. Kvůli hrozící kontaminaci potravin tam zasáhla inspekce a nařídila uzavřít některé prostory.