Ve středu pokračuje v Týdeníku Českolipsko seriál Jak jsme žili na Českolipsku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Děčínska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992. Zima na Českolipsku  

V dalším díle seriálu Jak jsme žili na Českolipsku se podíváme do historie Národní přírodní památky Peklo u Zahrádek. Za třicetileté války bylo Peklo skrýší pro obyvatele okolních vsí před vojenskými oddíly. Také za prusko-rakouské války (1740-42) se v Pekle ukrývali muži před pruskými verbíři. Roku 1881 bylo Peklo ohroženo stavbou železnice, která měla tudy procházet. Na nátlak vlastivědného spolku Excursions Club a veřejnosti byl projekt přepracován a r. 1898 byla dána do provozu železnice Česká Lípa - Lovosice, která překlenula Peklo ocelovým viaduktem.

Prohlédněte svá alba Ilustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ceskolipsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Belcanto.
Mimořádný koncert Belcanto v opeře a muzikálu potěší i liberecké milovníky hudby