V seriálu Jak jsme žili na Českolipsku přinášíme archivní snímky z obcí Českoilpska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí.

Veřejná nemocnice byla v České Lípě založena v roce 1892 a provozována jako Městská nemocnice (nemocnice Pod Holým vrchem). V roce 1937 byl přistavěn infekční pavilon. Po 2. světové válce byl na nemocnici přeměněn bývalý okresní starobinec (stával v blízkosti současné nemocnice) a do něho byla umístěna chirurgie, gynekologie a porodnice. Tento objekt sloužil do roku 1981.

Výstavba současné nemocnice začala v roce 1976, otevřena byla v roce 1981. Stavbu prováděly jugoslávské firmy. V současné době probíhá příprava komplexní rekonstrukce budov. V areálu nemocnice naleznete i budovu hygienické služby a Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje.

Ilustrační fotoZdroj: ArchivProhlédněte svá alba
Máte zajímavé historické fotografie vaší obce, spolku nebo sportovního klubu a rádi se o ně podělíte s našimi čtenáři? Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ceskolipsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.