V pátek pokračuje v tištěném Českolipském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Českolipska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V dalším díle seriálu se podíváme na soutěž v pojídání koláčů nebo skákání v pytli. Budete mít možnost si prohlédnout, jak vypadal Mezinárodní den dětí na Českolipsku. Fotografie pochází z státního okresního archivu Česká Lípa

Prohlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ceskolipsky@denik.cz.
K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Preparátor Zdeněk Hrozínek
Soud v České Lípě musel odložit verdikt v kauze mrtvých tygrů