V pátek pokračuje v tištěném Českolipském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Českolipska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V dalším díle se podíváme do historie Nového Boru. 

VÝZVA PRO ČTENÁŘE

Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, prosím posílejte na adresu ceskolipsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace jako co, kde, kdy atd. 

Obecní dobrovolníci ve Stvolinkách pomáhají v roce 1976  s výstavbou budovy pohostinství, dnešního motorestu u hlavní silnice.
Jak jsme žili v Československu: Život v obci Stvolínky
ROK 1978. Zaměstnanci Střediska sadů Svojkov po sklizni při dočesné. Na rozloze 66 ha sklízeli až 300 000 kg ovoce ročně.archiv Jiřiny Tomšové
Jak jsme žili v Československu: Život v obci Svojkov
V roce 1967 proběhly oslavy 100. výročí otevření železniční dráhy z České Lípy do Bakova nad Jizerou. Na snímku v popředí je přednosta železniční stanice Jestřebí v Provodíně pana F. Matějíček.
Jak jsme žili v Československu: Život v obci Provodín
1962. Žáci dubské školy pomáhají zemědělcům. Je to zábava a poznávání práce rodičů.
Jak jsme žili v Československu: Život v obci Dubá
Takto v Kravařích před čtyřiceti lety slavili 800 let od první zmínky o obci.
Jak jsme žili v Československu: Život v obci Kravaře