VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaké tedy bude náměstí v Boru?

13.5.2007
SDÍLEJ:

Foto:

NOVÝ BOR - Zeptali jsme se Bořka Šípka na jeho názor ksituaci okolo náměstí.
Kolem projektu náměstí v Novém Boru se zvedla vlna diskuse. Někteří občané i zastupitelé mají námitky, ke skoro sedm let starému projektu. Položily jsme proto několik otázek přímo Bořkovi Šípkovi.
 
Jak by jste zhodnotil současnou situaci okolo náměstí v Novém Boru?
Mám pocit, že diskuze,která vznikla okolo náměstí by měla být vedena na profesionální a odborné úrovni. V realitě se ale jedná,dle mého názoru, více o politické motivy a prosazování zájmů určitých skupin. Necítím potřebu se do sporů tohoto rázu vměšovat. Nicméně jsem připraven se zúčastnit setkání, kde se bude o náměstí věcně, kultivovaně a s ohledem na odborné aspekty mluvit. Ostatně taková schůzka se již připravuje.
 
S jakým záměrem jste návrh zpracovával, co Vás inspirovalo?
V přípravné fázi projektu jsme vycházely z historických studií Nového Boru,dále ze studií místních přírodních materiálů a v neposlední řadě z prostorových analýz,které náměstí dělí na jakési dvě samostatné plochy. Na horní uzavřenou a obestavěnou část náměstí,která je definována okolními budovami a na část dolní,která je naopak v podstatě nedefinovanou součástí urbálního prostoru, vymezenou pouze dopravní komunikací.
Dalším důležitým faktorem byla samozřejmě funkčnost , té jsme se snažili dosáhnout detailní analýzou požadavků na jednotlivé úseky náměstí, například prostor před základní školou, radnicí a sklářským muzeem. Snahou bylo samozřejmě vyvážené řešení respektující funkční požadavky těchto jednotlivých míst a výsledkem naší práce pak rozdělení náměstí na dvě samostatné části ztvárněné kaskádovitým způsobem, což zcela odpovídá topologické situaci Novoborska.
 
Je možné udělat změny v návrhu a byly by jste k nim svolný? Pokud ano, jaké změny by jste byl ochotný udělat?
Žádný projekt není nikdy nedobytně uzavřen, jelikož je součástí přirozeného běhu života a procesu vývoje. U šest let starého projektu lze samozřejmě reagovat na nové připomínky či skutečnosti a lze ho změnit nebo doplnit novými úpravami.
Ale potřeba takového kroku musí být logicky podložena nějakou zásadní změnou, která podle mého názoru na náměstí v Novém Boru za uplynulých šest let nenastala, náměstí se oproti stavu, ze kterého jsme vycházeli ve své koncepci, nepohlo o krok dopředu a proto ze svého pohledu nevidím relevantní důvod, proč svůj projekt měnit. Jsem ale opravdu otevřen konstruktivní diskuzi, která se můžev projektu nakonec odrazit a přinést nový moment.
 
Co říkáte námitkám k Vašemu návrhu, například spousta bariér a málo parkovacích míst?
Pouze ujistím veřejnost,že náš návrh byl samozřejmě konzultován s odborníky na problematiku tělesně postižených spoluobčanů.Výsledkem jejich šetření bylo shledání náměstí jako bezbariérového a vyhovujícího prostoru,kde jediná „zábrana“ se dá objet z více stran. Náš projekt tak plně vyhovuje všem standartům Evropské unie a obvyklým zvyklostem. K parkování bych rád poznamenal, že současným trendem většiny evropských měst je uvolnění historických center pro veřejnost a omezení dopadu dopravy. Jakmile se na náměstí povolí byť jen omezený vjezd a parkování, je podle mého názoru velice obtížné kontrolovat jeho dodržování a náměstí se pomalu stane opět pouze parkovištěm. Již před šesti lety jsme také upozorňovali na potřebu vypracování analýzy parkovacích ploch v okolí náměstí, neboť situace vyžaduje řešení v širších souvislostech. Nový Bor by tedy měl co nejrychleji vytipovat místa, která svým charakterem a dostupností vyhovují jednotlivým objektům a takovouto koncepci zpracovat. My jsme ji bohužel v době vzniku projektu k dispozici neměli a navíc ani nebyla součástí zadání rekonstrukce náměstí. Přirozeně jsme schopni takovou studii na žádost vypracovat.
13.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 15 000 Kč

Obchodní zástupci Obchodní referent pro Ústecký kraj. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme obchodního referenta pro naši firmu na pobočku v České Lípě. Požadavky: Bydliště V České Lípě a okolí výhodou, SŠ s maturitou nebo VŠ, řidičský průkaz skupiny B, komunikativnost, kultivovanost, schopnost řešit problémy, týmová spolupráce, praxe z obchodní činnosti výhodou, znalost práce s MS Office (Word, Excel, Power - Point, Internet), Náplň práce:obchodní činnost - komunikace se stávajícími zákazníky, získávání nových zákazníků, nabízení produktů, zpracování nabídek., Nabízíme: Firemní automobil, notebook, stravenky., Pozice je vhodná i pro absolventy., První kontakt emailem nebo telefonicky v době od 7:15 - 17:00 hod.. Pracoviště: Tradetex servis, s.r.o., Mánesova, č.p. 2055, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Helena Buštová, +420 775 284 044,487 874 171(7:15-17:00hod.).

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 21 300 Kč

Sociální pracovníci v oblasti poradenství (včetně pedagogicko-psychologických poraden) Sociální pracovník. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , - vysokoškolské vzdělání sociálního směru, - komunikativnost a příjemné vystupování, empatická osobnost, - schopnost týmové práce a samostatného rozhodování, - zodpovědnost, spolehlivost, loajalita a diskrétnost , - trestní a občanská bezúhonnost , - řidičský průkaz sk. B, - aktivní řidič, - znalost práce na pc. , - praxe v sociální oblasti je vítána, není však podmínkou. , Jedná se o práci v domově, kde pomáháme propuštěným vězňům, kteří se chtějí vrátit do běžného života, Nabízíme: dovolená 25 dní, příspěvek na důchodové spoření,stravenky možnost seberealizace, První kontakt emailem., Vhodné i pro OZP a absolventy.. Pracoviště: Oblastní charita stráž pod ralskem, Dubnická, č.p. 86, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Ivana Davidová, +420 733 618 812.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 22 000 Kč

Výzkumní a vývojoví vědečtí pracovníci v chemických oborech Výzkumný pracovník pro vývoj membránových technologií zpracování vod a dalších organických i anorganických roztoků. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Chcete…?, -se podílet na vývoji a zavádění výsledků výzkumu do membránových technologií?, -se podílet na implementaci membránových technologií do reálných aplikací?, - při své práci využívat výzkumné vybavení na světové úrovni?, -neustále zvyšovat a doplňovat svoje znalosti, MemBrain je Váš správný cíl., MemBrain s.r.o. je dynamicky se rozvíjející výzkumná organizace, která je součástí skupiny MEGA (světového dodavatele elektromembránových technologií) a aktuálně hledá kolegu do svého teamu. , Náplň práce:, -vývoj, návrh, ověření a podíl na realizaci komplexní technologie upravující vodu nebo jiné organické i anorganické roztoky s využitím elektromembránových i tlakových membránových procesů, -návrh konceptů technologie včetně návrhových výpočtů, -laboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologie, -vypracování studií proveditelnosti a Basic desing, -podpora obchodních případů (technická část nabídek, příprava technické části projektů), -spolupráce s dalšími odděleními společnosti, které vyvíjejí membrány a moduly, Požadujeme: , -VŠ vzdělání chemicko-technologického zaměření (chemické inženýrství nebo technologie, fyzikální chemie), -zkušenosti s vedením inovačních nebo technologických projektů, -anglický jazyk na komunikativní úrovni, -znalost práce na základním aplikačním SW , -schopnost týmové práce, logického a analytického myšlení, schopnost tvořit, -řidičský průkaz skupiny B, -praxe v oboru vývoje či navrhování/projektování technologií výhodou, nikoli podmínkou, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, doplňování odborných a jazykových dovedností, -Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím, služební byty., Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem , Termín nástupu: dle dohody, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, kariera@membrain.cz.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 80 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Strážný, člen závodní stráže. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nehlásit se na Zámku v Zákupech, ale na sídle naší společnosti v České Lípě HENIG. , Jedná se o volné pracovní místo v Zákupech ostraha Zámku v Zákupech. Jedná se o zkrácený úvazek, jelikož pracovní doba je od 18.00 - 24.00 hod. Vhodné pro pracovníka se změněnou pracovní schopností. , Požadujeme - čistý výpis rejstříku trestů, certifikát strážný podmínkou pokud nebudete mít, je možné zprostředkovat. Služné chování, zodpovědnost. , Termín nástupu je 15. 6. 2018.. Pracoviště: Henig - security servis, s. r. o. - zámek zákupy, Borská, č.p. 1, 471 23 Zákupy. Informace: Jana Hebelková, +420 731 411 682.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Soud rozhodl, kdy začne líčení s hejtmanem Půtou

Radek Jurnečka, Arciděkan Římskokatolické církve v Liberci.

Nejsme zas takoví ateisté, jak se zdá, říká arciděkan Radek Jurnečka

FOTO: Sochu na soudu musí po roce zase opravit

Česká Lípa – Drobné trhliny nalezla kontrola na loni opraveném sousoší, které dominuje čelnímu štítu historické budovy Okresního soudu v České Lípě.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Kam za fotbalem na Českolipsku

Českolipsko - Nadstavbová část krajského přeboru zve na derby Doksy - Skalice.

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Českolipsko - Noc kostelů už dnes, zítra velké hasičské oslavy ve Sloupu, Císařské slavnosti v Zákupech, koncert Martina Maxy na hradě Bezděz a mnoho dalšího.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT