VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký byl rok 2010

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Skončil supervolební rok, rok povodní a Karla Hynka Máchy. Přinášíme přehled nejdůležitějších události regionu v roce 2010, a to nejen ve fotografiích.

31.12.2010
SDÍLEJ:

SRPEN. Velká voda zabíjela. Povodně si na Českolipsku vyžádaly dvě oběti.Foto: Deník/Vít Černý

LEDEN

Na prvního občánka narozeného v roce 2010 v okrese Česká Lípa jsme si počkali až do 2. ledna. V českolipské porodnici se v sobotu večer narodil Kryštof Kučera z České Lípy.

Českolipsko má první kino, ve kterém se mohou promítat filmy ve formátu 3D. Provozovatel českolipského kina Crystal Antonín Nevole se rozhodl pro digitalizaci proto, aby bylo schopné konkurovat multiplexům v Liberci a v Mladé Boleslavi. Více ZDE…

Do roka a do dne zapálili pec v novoborském Crystalexu. Přesně po dvanácti měsících tak přichází dobrá zpráva: Crystalex brzy obnoví výrobu. Požehnat lince přišel i místní farář Josef Pavlát. Čtěte ZDE…

Souhlas se sloučením sklářských průmyslových škol v Kamenickém Šenově a Novém Boru vyjádřila Rada Libereckého kraje. Konečné slovo ale budou mít krajští zastupitelé, kteří o osudu nejstarší sklářské školy na světě rozhodnou 26. ledna. Přes osm tisíc podpisů se sešlo pod peticí na záchranu SUPŠS v Kamenickém Šenově. Zvrátit její osud má pomoci konkrétní záměr International Glass Alliance.

Slavností vyhlášení tradiční ankety Nejúspěšnější sportovec okresu za rok 2009 proběhlo v pondělí večer v českolipském KD Crystal. Poprvé v historii se z celkového prvenství v kategorii Jednotlivci dospělí radovala manušická sportovní střelkyně Zuzana Šostková. Více ZDE…

Šanci od Libereckého kraje dostala Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Ta musí do konce září sehnat peníze na svůj provoz, a dokázat tak svoji životaschopnost. Z krajské pokladny totiž nedostane ani korunu navíc. Čtěte ZDE…

ÚNOR

Nezaměstnanost na Českolipsku v lednu znovu rostla a lepší zřejmě nebude situace ani v příštích měsících. Ohlášeno je další hromadné propouštění. „Jeden z největších zaměstnavatelů v regionu - českolipská společnost Delphi Packard propouští téměř stovku lidí,“ informovala mluvčí Úřadu práce v České Lípě Marcela Ottová.

Proti obnovení těžby čediče na Tlustci nic nenamítá Liberecký kraj. Jeho jedinou podmínkou je vyřešení střetů zájmů mezi těžební společností, ochránci a vlastníky těžbou poškozených domů. Více ZDE…

Lidé v Doksech se hromadně bouří proti výši stanovených záloh za teplo. Na důkaz svého nesouhlasu vrací dodavateli tepla, liberecké firmě Lenoxa, nepodepsané doložky o ceně a obrací se se stížnostmi na Energetický regulační úřad (ERÚ).

Radní Libereckého kraje opětovně schválili sloučení sklářských škol k 1. lednu 2011. Stalo se tak jen týden poté, kdy dali 25. ledna Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově čas do konce září, aby sehnala peníze na svůj provoz.

Volný večer jen pro sebe mohou získat rodiče předškoláků v Kravařích. Zdejší radnice pro ně připravila neobvyklou službu – přespání ve školce.

BŘEZEN

Těžba na Tlustci se prozatím odkládá. Ministerstvo životního prostředí vrátilo majiteli lomu, pražské firmě Chlup, studii o vlivu na životní prostředí k doplnění. Čtěte ZDE…

Dům v Nemocniční ulici v Novém Boru zůstává městu. Do veřejné dražby se sice přihlásili čtyři zájemci, ale terčík s číslem nakonec žádný z nich nezvedl. Atmosféra, která provázela dražbu, byla velmi napjatá. Ve dvě hodiny se před městským úřadem sešlo asi patnáct Romů, kteří v domě v Nemocniční bydlí.

Na známku se v poslední době nedostávají pouze olympijští vítězové, ale také významní literáti. K nadcházejícímu dvoustému výročí narození Karla Hynka Máchy se Česká pošta rozhodla vydat známkový aršík v nominální hodnotě čtyřiceti tří korun. Více ZDE…

Metallica, kapela kolem zpěváka Jamese Hetfielda, má vystoupit v Hradčanech v rámci putovního festivalu Sonisphere letos 19. června. Pokud se pořadatelé nedohodnou s Ralskem, Sonispfere se může přesunout.

Bez tepla se ocitla třetina města Doksy. Na dluhy provozovatele místní kotelny, firmy Lenoxa z Liberce, doplatila nejen mateřinka s více než sto čtyřiceti předškoláky, ale také senioři v domě s pečovatelskou službou a domě pro seniory, téměř sedm stovek domácností na sídlišti Pražská a radnice.

Stokilový divočák se proháněl v pondělí u supermarketu Albert na českolipském sídlišti Lada. Vystresované zvíře napadlo dvaatřicetiletého Tomáše Resla hned pod sjezdem z parkoviště u nákupního centra. Čtěte ZDE…

Poslední služební den čeká ředitele českolipských profesionálních hasičů Jiřího Kunsta. Po více než dvaatřiceti letech služby v řadách hasičů odejde 1. dubna do zaslouženého důchodu a jeho místo převezme nynější vedoucí oddělení IZS a služeb Vladimír Formánek.

DUBEN

Pro čerstvě nadojené mléko si mohou Českolipané zajít k obchodnímu domu Andy, kam zemědělské družstvo Brniště umístilo během minulého týdne jeden ze tří automatů na mléko.

Metallica se v červnu fanouškům zřejmě na bývalém vojenském letišti v Hradčanech neukáže. Světový putovní festival Sonisphere se podle všeho přestěhuje na letiště do Milovic na Boží dar. Pořadatelé se totiž dosud nedohodli s ralskými zastupiteli na výši odvodu ze vstupného. Více ZDE…

V českolipské porodnici řešili případ ženy, která porodila bez pomoci lékařů na toaletě. Čtěte ZDE…

Sklárna společnosti Crystalex CZ v Novém Boru na Českolipsku rozšíří výrobu a přijme dalších osmdesát pracovníků.

Zřícenina skalního hradu Jestřebí se opět otevřela veřejnosti. Po loňském samovolném sesuvu pískovcové skály jsou uvolněné bloky zabezpečené a díky tomu mohla obec zpřístupnit vyhlídku.

KVĚTEN

Lucie Bílá dorazila se svým jarním turné i do České Lípy. Skutečnost, že místa koncertů se vybírala velmi pečlivě a základní podmínkou bylo, že v nich zpěvačka alespoň pět let nevystupovala, fanoušci patřičně ocenili.

Po třinácti měsících zaznamenala nezaměstnanost na Českolipsku výrazný pokles. Na konci dubna evidoval Úřad práce v České Lípě 7 090 nezaměstnaných, což je o 365 osob méně než na konci března.

Končí. Pavel Hradiský i Miroslav Jeník. Trenéři třetiligového Arsenalu Česká Lípa dostali „padáka“. Vaz jim zlomila předehrávka České fotbalové ligy, ve které domácí celek vyinkasoval od béčka Plzně tvrdý a nečekaný úder – potupnou porážku 0:4. Více ZDE…

Pivo za deset korun, kofola za pět a k snědku lidová klobása a nebo pravicový minihamburger. Intenzivní předvolební kampaň plná slibů politiků dorazila na Českolipsko.

V konkurzu skončil dodavatel tepla firma Lenoxa. Rozhodl o tom v pondělí liberecký soud navzdory tomu, že majitelé společnosti navrhovali reoganizaci. Čtěte ZDE…

Obraz zkázy zůstal po větrné smršti provázené kroupami, která se na konci května přehnala Českolipskem. Nejvíce postižené je Cvikovsko a Novoborsko. Polámané stromy zatarasily cestu vlakům a přerušily dodávky proudu. Více ZDE…

Místo vyučování trávili páteční dopoledne venku desítky studentů Střední průmyslové školy v České Lípě. Před školu je vyhnala nahlášená výbušnina. Během jednoho týdne se jednalo o již druhý případ.

Slovo „překvapení“ je málo. Výstižnější by byl šok nebo zemětřesení. To vše vyvolaly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Libereckém kraji. Za Věci veřejné usedl ve sněmovně bývalý hejtman Petr Skokan z České Lípy. Za komunisty postoupila do sněmovny advokátka Marie Nedvědová z Českolipska.

ČERVEN

Sto tisíc sklenic, kalíšků a odlivek sjede ze čtyř výrobních linek Crystalexu po polovině června. Rozšíření stávající výroby začali ve středu zapálením druhé tavicí pece.

Obrovský aplaus sklidili herci Divadla Járy Cimrmana, kteří odehráli, i přes smutné nedělní úmrtí Ladislava Smoljaka, představení Hospoda na mýtince v českolipském Jiráskově divadle. Zdeněk Svěrák na závěr poděkoval divákům, že celému souboru dali prostor profesionálně odehrát představení a bez zbytečného patosu se rozloučili s Ladislavem Smoljakem.

Tři první místa na tradičně prestižních mezinárodních závodech v portugalském Portu si vyplavala česká reprezentantka Petra Chocová.

Fotbalovým zápasem roku byl poprávu označován poslední souboj sezony v I. A třídě mezi druhými Doksy a lídrem tabulky, B-týmem Arsenalu Č. Lípa. Domácí Doksy po porážce obsadily v I. A třídě až třetí místo. Do krajského přeboru vedle Lípy jdou i Hejnice.

ČERVENEC

Sáčky s marihuanou, hašiš, lysohlávky a tablety extáze ukryté v krabicích od sušenek či plechovkách skončily v rukou celníků. A to je jen pár hodin po vypuknutí hudebního festivalu RealBeat reggae v Žizníkově, kam od čtvrtka směřují tisíce mladých lidí ze všech stran.

Dvě těžká zranění si vyžádal střet osobního vozu s rychlíkem v Zákupech - Božíkově. Řidičku i spolujezdce musel postupně převézt vrtulník do liberecké nemocnice.

Novým trenérem fotbalistů A– mužstva českolipského Arsenalu se stal Radim Nečas, 40letý zkušený hráč řady prvoligových klubů a v několika posledních letech i trenér (Liberec, Senica).

Na Českolipsku úřady zakázaly až do konce prázdnin používat vodu z některých potoků a říček k zalévání zahrádek. Důvodem je rapidní pokles hladin potoků a řek zaviněný dlouhým suchem a tropickými teplotami.

Plavkyně Petra Chocová získala další dva tituly na Letním mistrovství ČR, dvakrát obsadila stříbrnou pozici.

Silné emoce prožívalo několik stovek klientů českolipské cestovní kanceláře Svobodná cesta. Její majitel Jaroslav Svoboda vyhlásil padek. Čtěte ZDE…

Nezaslouženou porážkou 1:4 ukončili fotbalisté českolipského Arsenalu své působení v letošním ročníku Ondrášovka Cupu, když v rámci 1. kola hostili druholigovou Duklu Praha. Více ZDE…

Sklárna Egermann je na prodej. Pokračuje tak konkurs, který vyhlásil krajský soud v Hradci Králové v září 1997.

SRPEN

Nádhernou zvlněnou krajinu pod Klíčem ozdobí nový prvek, který spojí Nový Bor s německým Oybinem. Tak jako je Klíč branou do Lužických hor, tak lávka je jejím mostem. Čtěte ZDE…

Smutná událost, která nemá ve fotbale na Českolipsku obdoby, se stala během přátelského utkání v Zahrádkách. Doslova o holý život zde při zápasu domácího Sokola s dorostem českolipského Arsenalu bojoval 32letý domácí hráč. Více ZDE…

Obrovský úspěch pro sebe a svůj domácí oddíl TJ DDM Č. Lípa udělala kajakářská juniorka Jana Svobodová na mistrovství Evropy v Srbsku ve sjezdu na divoké vodě. Přestože byla v reprezentačním týmu nováčkem, dokázala se svými kolegyněmi z národního týmu získat bronzovou medaili, a to v disciplíně sprint družstev!

Dva mrtví, miliardové škody na majetku. To je bilance povodní, které se přehnaly okresem. Čtěte ZDE…

Zastavení výstavby silnice I/9 a obchvatu České Lípy, které v pátek oznámil ministr dopravy Vít Bárta, vyvolalo ve městě zděšení. Více ZDE…

Liberecký kraj zvýšil odhady škod po záplavách na pět miliard korun. „Odhady nejsou ale konečné,“ řekl liberecký hejtman Stanislav Eichler.

Vlna solidarity se zvedla mezi lidmi po celém Českolipsku v souvislosti s povodněmi. Mnozí obyvatelé reagovali na výzvy obcí, měst a hasičů a podle svých možností přinášeli vše, co by mohly oběti velké vody potřebovat.

Houby teď rostou doslova jako po dešti, a tak mají houbaři pořádné žně, na které dlouho čekali. Hřiby, kozáci, křemenáče, bedly, masáci, podborováci, klouzci, babky… Fotografie od čtenářů ZDE…

Představitelé obce Sloup v Čechách si z rukou hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera převzali Zlatou stuhu jako ocenění pro novopečenou Vesnici Libereckého kraje 2010. Čtěte ZDE…

Vedení Delphi Packard Electric oznámilo, že v květnu 2011 ukončí výrobu ve svém závodě v České Lípě. O práci tak přijde zhruba patnáct stovek lidí. Více ZDE…

Stavba nové víceúčelové sportovní haly v České Lípě začala. Takřka do roka by se mohli českolipští sportovci dočkat adekvátního zázemí, po němž dlouho volali.

Dvě zlaté medaile si přivezla Zuzana Šostková z akademického mistrovství České republiky ve sportovní střelbě, které se konalo v Plzni v letošním jubilejním roce 100. výročí českého vysokoškolského sportu.

Hladovkou a demonstrací si chtějí čtyři desítky Romů z Nového Boru pomoci k vodě, kterou jim nechal nový majitel domu v Nemocniční ulici, kde žijí, odpojit. V jejich boji o vodu je v neděli v podvečer přijely podpořit čtyři desítky Romů z Brna, Ostravy nebo Českého Krumlova. Čtěte ZDE…

ZÁŘÍ

Novou multioborovou jednotku intenzivní péče slavnostně otevřeli v českolipské nemocnici s poliklinikou ve středu. Deset lůžek bude sloužit těžce nemocným pacientům z chirurgie, ortopedie, urologie a gynekologie.

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler se sešel na americké ambasádě s chargé d´affaire Johnem Ordwayem a obchodním radou velvyslanectví Stuartem Schaagem. Jednali o situaci v českolipské firmě Delphi Packard, která během pár měsíců propustí více než patnáct stovek zaměstnanců.

Romové z Nemocniční ulice v Novém Boru přišli demonstrovat na náměstí před budovu radnice. Namísto ohlášených dvou stovek se jich dostavila asi šedesátka, převážně obyvatel domu. Více ZDE…

Největší vodní fontánou v Evropě a velkolepým ohňostrojem se završily v Zákupech oslavy 160 let od založení prvního dobrovolného hasičského sboru ve střední Evropě a současně 14. ročník Zákupských slavností. Čtěte ZDE…

Zemědělské obchodní družstvo Brniště sklízí úspěchy. Stalo se firmou roku našeho kraje.

Mši svatou za oběti srpnových povodní celebroval v kostele Nalezení Svatého Kříže ve Frýdlantu litoměřický biskup Jan Baxant. Uctít památku lidí, kteří zemřeli, přišli i dobrovolní hasiči či hejtman Stanislav Eichler.

Slušné odstupné si odnesou zaměstnanci Delphi Packard, které společnost v následujících měsících propustí. Na 7,7 násobek až 14,3 násobek průměrného měsíčního platu budou mít nárok všichni ti, kteří podnik opustí po 1. září 2010. Více ZDE…

Vytrvalý déšť posledních dní zvedl hladiny potoků a řek. Ploučnice, Šporka, Dobranovský a Panenský potok se vyšplhaly na třetí stupně povodňové aktivity. Nejhůře na tom byly Pertoltice. Tady voda zaplavila asi dvacet domů. Čtěte ZDE…

Českolipská nemocnice otevírá tzv. rodinný pokoj pro paliativní péči. Pokoj s hospicovým lůžkem, ve kterém může trávit poslední chvíle života pacient společně se svým rodinným příslušníkem v soukromí a v klidu.

ŘÍJEN

Předvolební boj se přiostřuje. Po černém výlepu plakátů v Novém Boru dorazily stejné praktiky už i do České Lípy. Více ZDE…

Architekti představili novou podobu Jiráskova divadla. Projekt bude za rok. Čtěte ZDE…

Až čtyři měsíční platy dluží svým zaměstnancům firma KIMOS – pila s.r.o v Srní u České Lípy. Deník zjistil, že pražský Městský soud s ní zahájil insolvenční řízení. To navrhla Česká spořitelna a.s. (ČS), jíž KIMOS – pila s.r.o nesplácí dva úvěry za celkem 176 milionů. Více ZDE…

Svého starostu si nanečisto zvolili účastníci ankety Českolipského deníku. Výsledky internetového hlasování ukazují, že v naprosté většině obcí a měst Českolipska by lidé volili změnu. Výsledky ZDE…

Obce a města mají nové představitele. ve výsledcích komunálních voleb jsou patrné dva trendy. Lidé, kteří byli spokojení s dosavadním vedením radnice, volili spíše tradičně a k velkým změnám nedochází. To je příklad Mimoně, kde ve vedení znovu usednou František Kaiser a Stanislav Baloun. Podobně jsou na tom v Žandově nebo ve Stružnici. Změny čekají radnice v České Lípě, Novém Boru, Doksech, Cvikově či Kamenickém Šenově. Vše o volbách 2010 ZDE…

Sloučení sklářských škol je opět na spadnutí. Od nového roku dojde zřejmě ke sloučení sklářských škol v Kamenickém Šenově a Novém Boru. Důvodem je podle krajského radního pro školství Radka Cikla to, že Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově doposud nepředložila žádný reálný a životaschopný projekt, který by zajistil její financování v příštích letech. Čtěte ZDE…

Okresní soud v Liberci začal za velkého zájmu veřejnosti projednávat kauzu bývalého šéfa libereckých policistů Miroslava Dvořáka a dalších tří vysokých policejních důstojníků.

Staronové vedení bude mít Mimoň i po letošních volbách. Voliči rozdali hlasy tak, že současná koalice bude ve městě fungovat i nadále. Připomeňme, že šest hlasů získalo sdružení Mimoňská obroda v čele se současným starostou Františkem Kaiserem. Druhá skončila Strana pro otevřenou společnost se třemi mandáty a současným místostarostou Stanislavem Balounem v čele.

LISTOPAD

Emoce a obavy o zdraví vyvolává záměr na výstavbu spalovny nebezpečných odpadů ve Stráži pod Ralskem. Zbavili se těžby uranu a teď k nim míří spalovna nebezpečného odpadu. Kvůli obavám o zdraví se lidé ve Stráži pod Ralskem rozhodli bránit. Sepsali petici proti plánované výstavbě termální desorbční jednotky.Více ZDE…

Právní bitvu o sedmdesát milionů korun Česká Lípa prohrála. V současné době má dvě platné smlouvy na městskou hromadnou dopravu a s největší pravděpodobností bude také dvakrát platit. Vše o kauze Vett ZDE…

Jasno mají po čtvrtku ve Cvikově. Zde jako v prvním městě na Českolipsku proběhlo ustavující zasedání zastupitelů. Ti v tajné volbě zvolili pro příští čtyři roky do čela města Šárku Jakobi (Nezávislí) a post místostarosty obhájil Jaroslav Švehla (ODS).

Dětská léčebna respiračních nemocí oslavila sté výročí svého založení. Současným i bývalým pacientům a personálu přijel zahrát Spirituál kvintet, který letos oslavil padesát let. Čtěte ZDE…

Karty na příští čtyři roky jsou rozdané v Kamenickém Šenově. Zastupitelé si zvolili do vedení města Františka Kučeru z nezávislého sdružení Kamenický Šenov. Místostarostou se stal Zbyněk Jech za Naše město.

Druhé volební období stráví v čele města Dubá opět Zdeňka Šepsová (nez.). Post místostarosty obhájil i Tomáš Novák (SLK).

Třicetiletý Radek Lípa povede v příštích čtyřech letech zákupskou radnici. Místostarostkou zvolili zastupitelé Ivu Kreisingerovou. Oba kandidovali za sdružení Nezávislé moderní Zákupy.

Politiku nulové tolerance si na ustavujícím zasedání v Ralsku vyzkoušeli zastupitelé z řad sociálních demokratů, SNK ED a Solidarity. Volbu vedení města ale neovlivnili. Starostou nadále zůstává Miloš Tita (nez.), novou místostarostkou se stala Šárka Kalvová (KSČM).

Staronové vedení města si ve středu na svém ustavujícím zasedání zvolili zastupitelé Žandova. Post starosty obhájil Zbyněk Polák (SNK), druhým mužem radnice zůstává Michal Beň ze stejného sdružení, které v říjnových volbách získalo osm, tedy nadpoloviční většinu, mandátů.

Zkrvaveného a polosvlečeného mrtvého muže našli ve Sloupu v Čechách u zámecké zdi, za níž je místní domov důchodců. Vyšetřovatelé po několika hodinách strávených na místě vyloučili, že se jedná o násilnou smrt a zřejmě šlo o sebevraždu. Více ZDE…

Dva údery pěstí ukončily poslední podzimní zápas v nejvyšší okresní soutěži fotbalistů mezi domácím FC Kamenice a rezervou Tatranu Jablonné/ Heřmanice. Čtěte ZDE…

Sociální demokraté s přehledem vyhráli volby ve Stráži. Na radnici ale neusednou. Tu i v příštích čtyřech letech povede Věra Reslová (ODS). Místostarostkou zvolili zastupitelé opět Jitku Urbánkovou (nez.Horka).

Starostkou České Lípy zůstává i pro další čtyři roky Hana Moudrá (ODS). V tajné volbě získala čtrnáct hlasů z celkových pětadvaceti. Podpořili ji tak zřejmě i tři zastupitelé z KSČM. Post prvního místostarosty získal stejným počtem hlasů Jiří Kočandrle (TOP 09). Křeslo druhého místostarosty obhájil Tomáš Vlček (nez. SLK) a i pro něj hlasovalo čtrnáct zastupitelů. Více ZDE…

Těsnou většinou rozhodli zastupitelé, že v křesle starosty usedne Jaromír Dvořák (TOP 09 + Starostové). Z jednadvaceti zastupitelů pro něj hlasovalo dvanáct. Na místostarostu byli navrženi Stanislav Valdman (ČSSD) a Stanislava Silná (SNK ED – Nový NB). V tajné volbě získala Stanislava Silná třináct hlasů.

Ředitele šenovské sklářské školy Františka Janáka odvolali krajští radní. Důvodem jsou pochybení v účetnictví a při přijímacím řízení žáků do prvního ročníku. František Janák si své odvolání od vedení kraje odmítl převzít. Čtěte ZDE…

Tragédií skončil noční požár bytu na největším českolipském sídlišti Špičák. Na místě zemřela žena a dítě. Tři muži byli převezeni do nemocnice s těžkými popáleninami. Dva z nich svým zraněním později podlehli. Více ZDE…

Sklářské školy v Kamenickém Šenově a Novém Boru se nesloučí. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na úterním zasedání, když jednadvacet z nich bylo proti sloučení. Jejich verdiktu předcházela téměř dvě hodiny trvající diskuse jak zastupitelů tak příznivců školy, kteří zcela zaplnili jednací sál. Čtěte ZDE…

Pět středních škol plánuje sloučit Liberecký kraj. Mezi skupinou, která dostala černého Petra, je Gymnázium v Mimoni a Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Změny čekají i na českolipskou Střední odbornou školu Lužická nebo SOŠ a SOU 28. října. Ty všechny jsou součástí návrhu na optimalizaci krajského školství, který zveřejnil náměstek hejtmana pro školství Radek Cikl. Více ZDE…

Noční nadílka na mnoha místech v regionu ztížila dopravu. Každoroční klasikou jsou především obtíže řidičů kamionů na Šébru. Ti měli potíže ale především na děčínské straně kopce.

PROSINEC

Další ročník ankety, jež má letitou tradici, se znovu po roce probudil. Českolipský deník ve spolupráci se Sportovní unií Českolipska a městem Česká Lípa vyhlašuje další ročník prestižní akce Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2010!

Českolipský Štěpán Slaný se dostal do konečné nominace trenéra české florbalové reprezentace Tomáše Trnavského a zúčastní se svého druhého světového šampionátu.

Několik mrazivých hodin museli vydržet lidé, kteří uvízli v koloně nad Svorem, kde ve středu sněhová kalamita zcela ochromila dopravu. Autobus s cestujícími uvízl pro změnu ve čtvrtek u odbočky na Chlum. Silný vítr a bílá tma pořádně potrápily řidiče. Čtěte ZDE…

Kriminalisté rozpletli složitý případ vraždy, k níž došlo v České Lípě. Teprve dvacetiletá žena a její devětatřicetiletý přítel z Českolipska chladnokrevně fingovali brutální vraždu třiapadesátiletého muže tak, aby vypadala jako běžné úmrtí. Oba jsou ve vyšetřovací vazbě a hrozí jim až výjimečný trest. Více ZDE…

Zavřené školy, okresní soud, vyhaslé sporáky ve školních jídelnách. Lidé si nemohli, ani přes avízo, že městský úřad bude fungovat jako jindy, zařídit své náležitosti na některých odborech. Hasiči, policisté, zdravotníci, učitelé, nepedagogičtí pracovníci, úředníci či zaměstnanci soudu a sociálních zařízení. Ti všichni přišli na českolipské náměstí demonstrovat proti vládnímu návrhu na snížení platů o deset procent. Čtěte ZDE…

U libereckého okresního soudu pokračoval soud bývalým policejním šéfem Miroslav Dvořákem. Ten je obviněn z přijímání úplatků, zneužití pravomoci veřejného činitele, podvodu a zkreslování údajů v hospodaření. Více ZDE…

Hotelový pokoj v Novém Boru byl svědkem brutálního pokusu o vraždu. Mladou ženu se pokusil zavraždit její manžel. Záchranáři ji odvezli v kritickém stavu do nemocnice, kde o několik dnů později svým zraněním podlehla. Čtěte ZDE…

Uzavřené nebo zaváté a těžce sjízdné silnice, kolona kamionů v Zahrádkách u České Lípy, nebo lidé s lopatami v rukách. To přinesl další příval sněhu v polovině měsíce.

Ministerstva dopravy nejprve rozhodlo, že z velké části dokončenou stavbu obchvatu České Lípy. zakonzervuje. Nyní přichází s dalším rozhodnutím: mimoúrovňovou křižovatku dokončí. Motoristé ale budou po provizorní komunikaci jezdit až do léta.

31.12.2010
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Specialisté v oblasti sociální práce sociální pracovnice / pracovník pro náhradní rodinnou péči v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: , -zajišťování náhradní rodinné péče, -zajišťování sociálně-právní ochrany dětí dle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, na území správního obvodu města Česká Lípa, jakožto obce s rozšířenou působností podle přílohy č. 2 k zákonu č. 314/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, Druh práce:referentka / referent sociálně-právní ochrany, Místo výkonu práce:Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 10. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 18 810 do 28 320 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: 1. 6. 2018, popř. dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy - zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a jeho novelizované podoby, správní řád, -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -znalost sociálních agend a práce s výpočetní technikou , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon., Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 02.05.2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ na funkci referentka / referent sociálně-právní ochrany pro náhradní rodinnou péči" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - nás. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Rekreační areál Poslův Mlýn 976, 472 01 Doksy, požadujeme:, -vyucení v oboru, ci praxi v pohostinství, - plný nebo cástecní pracovní úvazek, -schopnost práce na PC (na restauracní systém AGNIS budete zaškoleni), - samostatnost, zodpovednost, casová flexibilita a trestní bezúhonnost, - hmotná zodpovednost za skladové zásoby je podmínkou nástupu, - výhodou bydlište Doksy a okolí, NABÍZÍME zajímavou práci v perspektivní společnosti, zajímavé platové ohodnocení a dobrý kolektiv., NÁSTUP možný od 26.3.2018, Strukturované životopisy zasílejte na email: prace@posluvmlyn.cz, Kontakt: 734 596 586. Pracoviště: Rekreační areál poslův mlýn, Poslův mlýn, č.p. 976, 472 01 Doksy. Informace: prace@posluvmlyn.cz, +420 734 596 586.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 18 000 Kč

Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou, kdy v době zaučení se jedná o poloviční úvazek., Nástupní plat podle druhu vzdělání a délky praxe., Náplní práce je vedení účetnictví (vč. DPH), vystavování faktur, administrativní agenda, telefonní ústředna, kopírování, zajišťování objednávek, inventarizace majetku, manipulace s pokladní hotovostí, První kontakt emailem či telefonicky!. Pracoviště: Základní škola u lesa nový bor, Boženy Němcové, č.p. 539, 473 01 Nový Bor. Informace: Jindřich Novák, +420 736 752 319každýdenod7:30-15:30hod..

Výroba - Výroba Montážní dělník 90 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků Dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Požadujeme:, - výuční list nebo SŠ vzdělání s maturitou v oboru - kovo, elektro, strojní,, - řidičské oprávnění na VZV výhodou,, - praxe v automobilovém průmyslu výhodou,, - samostatnost, manuální zručnost, pečlivost,, - dobrý zdravotní stav., Požadovaný termín nástupu:, - ihned nebo dle domluvy, Pracovní poměr:, - Hlavní pracovní poměr z počátku na dobu určitou 6 měsíců s 3 měsíční zkušební dobou, poté možnost prodloužení., Platové podmínky:, - nástupní mzda od 90,- Kč/hod. + příplatky za prostředí a směnování + prémie (hrubá mzda celkem od 20 tis. Kč - výše závisí na zapracovanosti)., Nabízíme:, - 5 týdnů dovolené,, - příspěvek na stravování,, -13. a 14. plat,, - sleva na produkty,, - firemní akce a jiné, První kontakt emailem!, Pozice je vhodná i pro ženy!. Pracoviště: Johnson controls autobaterie spol. s r.o., Dubická, č.p. 958, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Danešová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 20. dubna 2018

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Ilustrační foto.

Kam za fotbalem na Českolipsku

Dluhová poradna v Novém Boru má novou adresu

Nový Bor - Od 1. dubna byla novoborská dluhová poradna přesunuta z komunitního centra Rodiny v centru do Purkyňovy ulice č.p. 65.

V krajském poháru jde dál jen Skalice a Stráž

Českolipsko - Naopak fotbalisty Doks vyřadil z krajského poháru tým Pěnčína.

FOTO: Ocenili pěvecké naděje severu. Soutěž Lípa Cantanes zná své vítěze

Česká Lípa – Pěvecká soutěž pro malé a mladé zpěváky navštěvující základní umělecké školy v Libereckém a Ústeckém kraji se konala už popáté. 

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Do Lípy dnes dorazí MIG 21 i autor knihy Hastrman. Film natočený podle jeho předlohy je právě v kinech. O víkendu bude otevřená věž na Lemberku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT