VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký byl rok 2010

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Skončil supervolební rok, rok povodní a Karla Hynka Máchy. Přinášíme přehled nejdůležitějších události regionu v roce 2010, a to nejen ve fotografiích.

31.12.2010
SDÍLEJ:

SRPEN. Velká voda zabíjela. Povodně si na Českolipsku vyžádaly dvě oběti.Foto: Deník/Vít Černý

LEDEN

Na prvního občánka narozeného v roce 2010 v okrese Česká Lípa jsme si počkali až do 2. ledna. V českolipské porodnici se v sobotu večer narodil Kryštof Kučera z České Lípy.

Českolipsko má první kino, ve kterém se mohou promítat filmy ve formátu 3D. Provozovatel českolipského kina Crystal Antonín Nevole se rozhodl pro digitalizaci proto, aby bylo schopné konkurovat multiplexům v Liberci a v Mladé Boleslavi. Více ZDE…

Do roka a do dne zapálili pec v novoborském Crystalexu. Přesně po dvanácti měsících tak přichází dobrá zpráva: Crystalex brzy obnoví výrobu. Požehnat lince přišel i místní farář Josef Pavlát. Čtěte ZDE…

Souhlas se sloučením sklářských průmyslových škol v Kamenickém Šenově a Novém Boru vyjádřila Rada Libereckého kraje. Konečné slovo ale budou mít krajští zastupitelé, kteří o osudu nejstarší sklářské školy na světě rozhodnou 26. ledna. Přes osm tisíc podpisů se sešlo pod peticí na záchranu SUPŠS v Kamenickém Šenově. Zvrátit její osud má pomoci konkrétní záměr International Glass Alliance.

Slavností vyhlášení tradiční ankety Nejúspěšnější sportovec okresu za rok 2009 proběhlo v pondělí večer v českolipském KD Crystal. Poprvé v historii se z celkového prvenství v kategorii Jednotlivci dospělí radovala manušická sportovní střelkyně Zuzana Šostková. Více ZDE…

Šanci od Libereckého kraje dostala Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Ta musí do konce září sehnat peníze na svůj provoz, a dokázat tak svoji životaschopnost. Z krajské pokladny totiž nedostane ani korunu navíc. Čtěte ZDE…

ÚNOR

Nezaměstnanost na Českolipsku v lednu znovu rostla a lepší zřejmě nebude situace ani v příštích měsících. Ohlášeno je další hromadné propouštění. „Jeden z největších zaměstnavatelů v regionu - českolipská společnost Delphi Packard propouští téměř stovku lidí,“ informovala mluvčí Úřadu práce v České Lípě Marcela Ottová.

Proti obnovení těžby čediče na Tlustci nic nenamítá Liberecký kraj. Jeho jedinou podmínkou je vyřešení střetů zájmů mezi těžební společností, ochránci a vlastníky těžbou poškozených domů. Více ZDE…

Lidé v Doksech se hromadně bouří proti výši stanovených záloh za teplo. Na důkaz svého nesouhlasu vrací dodavateli tepla, liberecké firmě Lenoxa, nepodepsané doložky o ceně a obrací se se stížnostmi na Energetický regulační úřad (ERÚ).

Radní Libereckého kraje opětovně schválili sloučení sklářských škol k 1. lednu 2011. Stalo se tak jen týden poté, kdy dali 25. ledna Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově čas do konce září, aby sehnala peníze na svůj provoz.

Volný večer jen pro sebe mohou získat rodiče předškoláků v Kravařích. Zdejší radnice pro ně připravila neobvyklou službu – přespání ve školce.

BŘEZEN

Těžba na Tlustci se prozatím odkládá. Ministerstvo životního prostředí vrátilo majiteli lomu, pražské firmě Chlup, studii o vlivu na životní prostředí k doplnění. Čtěte ZDE…

Dům v Nemocniční ulici v Novém Boru zůstává městu. Do veřejné dražby se sice přihlásili čtyři zájemci, ale terčík s číslem nakonec žádný z nich nezvedl. Atmosféra, která provázela dražbu, byla velmi napjatá. Ve dvě hodiny se před městským úřadem sešlo asi patnáct Romů, kteří v domě v Nemocniční bydlí.

Na známku se v poslední době nedostávají pouze olympijští vítězové, ale také významní literáti. K nadcházejícímu dvoustému výročí narození Karla Hynka Máchy se Česká pošta rozhodla vydat známkový aršík v nominální hodnotě čtyřiceti tří korun. Více ZDE…

Metallica, kapela kolem zpěváka Jamese Hetfielda, má vystoupit v Hradčanech v rámci putovního festivalu Sonisphere letos 19. června. Pokud se pořadatelé nedohodnou s Ralskem, Sonispfere se může přesunout.

Bez tepla se ocitla třetina města Doksy. Na dluhy provozovatele místní kotelny, firmy Lenoxa z Liberce, doplatila nejen mateřinka s více než sto čtyřiceti předškoláky, ale také senioři v domě s pečovatelskou službou a domě pro seniory, téměř sedm stovek domácností na sídlišti Pražská a radnice.

Stokilový divočák se proháněl v pondělí u supermarketu Albert na českolipském sídlišti Lada. Vystresované zvíře napadlo dvaatřicetiletého Tomáše Resla hned pod sjezdem z parkoviště u nákupního centra. Čtěte ZDE…

Poslední služební den čeká ředitele českolipských profesionálních hasičů Jiřího Kunsta. Po více než dvaatřiceti letech služby v řadách hasičů odejde 1. dubna do zaslouženého důchodu a jeho místo převezme nynější vedoucí oddělení IZS a služeb Vladimír Formánek.

DUBEN

Pro čerstvě nadojené mléko si mohou Českolipané zajít k obchodnímu domu Andy, kam zemědělské družstvo Brniště umístilo během minulého týdne jeden ze tří automatů na mléko.

Metallica se v červnu fanouškům zřejmě na bývalém vojenském letišti v Hradčanech neukáže. Světový putovní festival Sonisphere se podle všeho přestěhuje na letiště do Milovic na Boží dar. Pořadatelé se totiž dosud nedohodli s ralskými zastupiteli na výši odvodu ze vstupného. Více ZDE…

V českolipské porodnici řešili případ ženy, která porodila bez pomoci lékařů na toaletě. Čtěte ZDE…

Sklárna společnosti Crystalex CZ v Novém Boru na Českolipsku rozšíří výrobu a přijme dalších osmdesát pracovníků.

Zřícenina skalního hradu Jestřebí se opět otevřela veřejnosti. Po loňském samovolném sesuvu pískovcové skály jsou uvolněné bloky zabezpečené a díky tomu mohla obec zpřístupnit vyhlídku.

KVĚTEN

Lucie Bílá dorazila se svým jarním turné i do České Lípy. Skutečnost, že místa koncertů se vybírala velmi pečlivě a základní podmínkou bylo, že v nich zpěvačka alespoň pět let nevystupovala, fanoušci patřičně ocenili.

Po třinácti měsících zaznamenala nezaměstnanost na Českolipsku výrazný pokles. Na konci dubna evidoval Úřad práce v České Lípě 7 090 nezaměstnaných, což je o 365 osob méně než na konci března.

Končí. Pavel Hradiský i Miroslav Jeník. Trenéři třetiligového Arsenalu Česká Lípa dostali „padáka“. Vaz jim zlomila předehrávka České fotbalové ligy, ve které domácí celek vyinkasoval od béčka Plzně tvrdý a nečekaný úder – potupnou porážku 0:4. Více ZDE…

Pivo za deset korun, kofola za pět a k snědku lidová klobása a nebo pravicový minihamburger. Intenzivní předvolební kampaň plná slibů politiků dorazila na Českolipsko.

V konkurzu skončil dodavatel tepla firma Lenoxa. Rozhodl o tom v pondělí liberecký soud navzdory tomu, že majitelé společnosti navrhovali reoganizaci. Čtěte ZDE…

Obraz zkázy zůstal po větrné smršti provázené kroupami, která se na konci května přehnala Českolipskem. Nejvíce postižené je Cvikovsko a Novoborsko. Polámané stromy zatarasily cestu vlakům a přerušily dodávky proudu. Více ZDE…

Místo vyučování trávili páteční dopoledne venku desítky studentů Střední průmyslové školy v České Lípě. Před školu je vyhnala nahlášená výbušnina. Během jednoho týdne se jednalo o již druhý případ.

Slovo „překvapení“ je málo. Výstižnější by byl šok nebo zemětřesení. To vše vyvolaly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Libereckém kraji. Za Věci veřejné usedl ve sněmovně bývalý hejtman Petr Skokan z České Lípy. Za komunisty postoupila do sněmovny advokátka Marie Nedvědová z Českolipska.

ČERVEN

Sto tisíc sklenic, kalíšků a odlivek sjede ze čtyř výrobních linek Crystalexu po polovině června. Rozšíření stávající výroby začali ve středu zapálením druhé tavicí pece.

Obrovský aplaus sklidili herci Divadla Járy Cimrmana, kteří odehráli, i přes smutné nedělní úmrtí Ladislava Smoljaka, představení Hospoda na mýtince v českolipském Jiráskově divadle. Zdeněk Svěrák na závěr poděkoval divákům, že celému souboru dali prostor profesionálně odehrát představení a bez zbytečného patosu se rozloučili s Ladislavem Smoljakem.

Tři první místa na tradičně prestižních mezinárodních závodech v portugalském Portu si vyplavala česká reprezentantka Petra Chocová.

Fotbalovým zápasem roku byl poprávu označován poslední souboj sezony v I. A třídě mezi druhými Doksy a lídrem tabulky, B-týmem Arsenalu Č. Lípa. Domácí Doksy po porážce obsadily v I. A třídě až třetí místo. Do krajského přeboru vedle Lípy jdou i Hejnice.

ČERVENEC

Sáčky s marihuanou, hašiš, lysohlávky a tablety extáze ukryté v krabicích od sušenek či plechovkách skončily v rukou celníků. A to je jen pár hodin po vypuknutí hudebního festivalu RealBeat reggae v Žizníkově, kam od čtvrtka směřují tisíce mladých lidí ze všech stran.

Dvě těžká zranění si vyžádal střet osobního vozu s rychlíkem v Zákupech - Božíkově. Řidičku i spolujezdce musel postupně převézt vrtulník do liberecké nemocnice.

Novým trenérem fotbalistů A– mužstva českolipského Arsenalu se stal Radim Nečas, 40letý zkušený hráč řady prvoligových klubů a v několika posledních letech i trenér (Liberec, Senica).

Na Českolipsku úřady zakázaly až do konce prázdnin používat vodu z některých potoků a říček k zalévání zahrádek. Důvodem je rapidní pokles hladin potoků a řek zaviněný dlouhým suchem a tropickými teplotami.

Plavkyně Petra Chocová získala další dva tituly na Letním mistrovství ČR, dvakrát obsadila stříbrnou pozici.

Silné emoce prožívalo několik stovek klientů českolipské cestovní kanceláře Svobodná cesta. Její majitel Jaroslav Svoboda vyhlásil padek. Čtěte ZDE…

Nezaslouženou porážkou 1:4 ukončili fotbalisté českolipského Arsenalu své působení v letošním ročníku Ondrášovka Cupu, když v rámci 1. kola hostili druholigovou Duklu Praha. Více ZDE…

Sklárna Egermann je na prodej. Pokračuje tak konkurs, který vyhlásil krajský soud v Hradci Králové v září 1997.

SRPEN

Nádhernou zvlněnou krajinu pod Klíčem ozdobí nový prvek, který spojí Nový Bor s německým Oybinem. Tak jako je Klíč branou do Lužických hor, tak lávka je jejím mostem. Čtěte ZDE…

Smutná událost, která nemá ve fotbale na Českolipsku obdoby, se stala během přátelského utkání v Zahrádkách. Doslova o holý život zde při zápasu domácího Sokola s dorostem českolipského Arsenalu bojoval 32letý domácí hráč. Více ZDE…

Obrovský úspěch pro sebe a svůj domácí oddíl TJ DDM Č. Lípa udělala kajakářská juniorka Jana Svobodová na mistrovství Evropy v Srbsku ve sjezdu na divoké vodě. Přestože byla v reprezentačním týmu nováčkem, dokázala se svými kolegyněmi z národního týmu získat bronzovou medaili, a to v disciplíně sprint družstev!

Dva mrtví, miliardové škody na majetku. To je bilance povodní, které se přehnaly okresem. Čtěte ZDE…

Zastavení výstavby silnice I/9 a obchvatu České Lípy, které v pátek oznámil ministr dopravy Vít Bárta, vyvolalo ve městě zděšení. Více ZDE…

Liberecký kraj zvýšil odhady škod po záplavách na pět miliard korun. „Odhady nejsou ale konečné,“ řekl liberecký hejtman Stanislav Eichler.

Vlna solidarity se zvedla mezi lidmi po celém Českolipsku v souvislosti s povodněmi. Mnozí obyvatelé reagovali na výzvy obcí, měst a hasičů a podle svých možností přinášeli vše, co by mohly oběti velké vody potřebovat.

Houby teď rostou doslova jako po dešti, a tak mají houbaři pořádné žně, na které dlouho čekali. Hřiby, kozáci, křemenáče, bedly, masáci, podborováci, klouzci, babky… Fotografie od čtenářů ZDE…

Představitelé obce Sloup v Čechách si z rukou hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera převzali Zlatou stuhu jako ocenění pro novopečenou Vesnici Libereckého kraje 2010. Čtěte ZDE…

Vedení Delphi Packard Electric oznámilo, že v květnu 2011 ukončí výrobu ve svém závodě v České Lípě. O práci tak přijde zhruba patnáct stovek lidí. Více ZDE…

Stavba nové víceúčelové sportovní haly v České Lípě začala. Takřka do roka by se mohli českolipští sportovci dočkat adekvátního zázemí, po němž dlouho volali.

Dvě zlaté medaile si přivezla Zuzana Šostková z akademického mistrovství České republiky ve sportovní střelbě, které se konalo v Plzni v letošním jubilejním roce 100. výročí českého vysokoškolského sportu.

Hladovkou a demonstrací si chtějí čtyři desítky Romů z Nového Boru pomoci k vodě, kterou jim nechal nový majitel domu v Nemocniční ulici, kde žijí, odpojit. V jejich boji o vodu je v neděli v podvečer přijely podpořit čtyři desítky Romů z Brna, Ostravy nebo Českého Krumlova. Čtěte ZDE…

ZÁŘÍ

Novou multioborovou jednotku intenzivní péče slavnostně otevřeli v českolipské nemocnici s poliklinikou ve středu. Deset lůžek bude sloužit těžce nemocným pacientům z chirurgie, ortopedie, urologie a gynekologie.

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler se sešel na americké ambasádě s chargé d´affaire Johnem Ordwayem a obchodním radou velvyslanectví Stuartem Schaagem. Jednali o situaci v českolipské firmě Delphi Packard, která během pár měsíců propustí více než patnáct stovek zaměstnanců.

Romové z Nemocniční ulice v Novém Boru přišli demonstrovat na náměstí před budovu radnice. Namísto ohlášených dvou stovek se jich dostavila asi šedesátka, převážně obyvatel domu. Více ZDE…

Největší vodní fontánou v Evropě a velkolepým ohňostrojem se završily v Zákupech oslavy 160 let od založení prvního dobrovolného hasičského sboru ve střední Evropě a současně 14. ročník Zákupských slavností. Čtěte ZDE…

Zemědělské obchodní družstvo Brniště sklízí úspěchy. Stalo se firmou roku našeho kraje.

Mši svatou za oběti srpnových povodní celebroval v kostele Nalezení Svatého Kříže ve Frýdlantu litoměřický biskup Jan Baxant. Uctít památku lidí, kteří zemřeli, přišli i dobrovolní hasiči či hejtman Stanislav Eichler.

Slušné odstupné si odnesou zaměstnanci Delphi Packard, které společnost v následujících měsících propustí. Na 7,7 násobek až 14,3 násobek průměrného měsíčního platu budou mít nárok všichni ti, kteří podnik opustí po 1. září 2010. Více ZDE…

Vytrvalý déšť posledních dní zvedl hladiny potoků a řek. Ploučnice, Šporka, Dobranovský a Panenský potok se vyšplhaly na třetí stupně povodňové aktivity. Nejhůře na tom byly Pertoltice. Tady voda zaplavila asi dvacet domů. Čtěte ZDE…

Českolipská nemocnice otevírá tzv. rodinný pokoj pro paliativní péči. Pokoj s hospicovým lůžkem, ve kterém může trávit poslední chvíle života pacient společně se svým rodinným příslušníkem v soukromí a v klidu.

ŘÍJEN

Předvolební boj se přiostřuje. Po černém výlepu plakátů v Novém Boru dorazily stejné praktiky už i do České Lípy. Více ZDE…

Architekti představili novou podobu Jiráskova divadla. Projekt bude za rok. Čtěte ZDE…

Až čtyři měsíční platy dluží svým zaměstnancům firma KIMOS – pila s.r.o v Srní u České Lípy. Deník zjistil, že pražský Městský soud s ní zahájil insolvenční řízení. To navrhla Česká spořitelna a.s. (ČS), jíž KIMOS – pila s.r.o nesplácí dva úvěry za celkem 176 milionů. Více ZDE…

Svého starostu si nanečisto zvolili účastníci ankety Českolipského deníku. Výsledky internetového hlasování ukazují, že v naprosté většině obcí a měst Českolipska by lidé volili změnu. Výsledky ZDE…

Obce a města mají nové představitele. ve výsledcích komunálních voleb jsou patrné dva trendy. Lidé, kteří byli spokojení s dosavadním vedením radnice, volili spíše tradičně a k velkým změnám nedochází. To je příklad Mimoně, kde ve vedení znovu usednou František Kaiser a Stanislav Baloun. Podobně jsou na tom v Žandově nebo ve Stružnici. Změny čekají radnice v České Lípě, Novém Boru, Doksech, Cvikově či Kamenickém Šenově. Vše o volbách 2010 ZDE…

Sloučení sklářských škol je opět na spadnutí. Od nového roku dojde zřejmě ke sloučení sklářských škol v Kamenickém Šenově a Novém Boru. Důvodem je podle krajského radního pro školství Radka Cikla to, že Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově doposud nepředložila žádný reálný a životaschopný projekt, který by zajistil její financování v příštích letech. Čtěte ZDE…

Okresní soud v Liberci začal za velkého zájmu veřejnosti projednávat kauzu bývalého šéfa libereckých policistů Miroslava Dvořáka a dalších tří vysokých policejních důstojníků.

Staronové vedení bude mít Mimoň i po letošních volbách. Voliči rozdali hlasy tak, že současná koalice bude ve městě fungovat i nadále. Připomeňme, že šest hlasů získalo sdružení Mimoňská obroda v čele se současným starostou Františkem Kaiserem. Druhá skončila Strana pro otevřenou společnost se třemi mandáty a současným místostarostou Stanislavem Balounem v čele.

LISTOPAD

Emoce a obavy o zdraví vyvolává záměr na výstavbu spalovny nebezpečných odpadů ve Stráži pod Ralskem. Zbavili se těžby uranu a teď k nim míří spalovna nebezpečného odpadu. Kvůli obavám o zdraví se lidé ve Stráži pod Ralskem rozhodli bránit. Sepsali petici proti plánované výstavbě termální desorbční jednotky.Více ZDE…

Právní bitvu o sedmdesát milionů korun Česká Lípa prohrála. V současné době má dvě platné smlouvy na městskou hromadnou dopravu a s největší pravděpodobností bude také dvakrát platit. Vše o kauze Vett ZDE…

Jasno mají po čtvrtku ve Cvikově. Zde jako v prvním městě na Českolipsku proběhlo ustavující zasedání zastupitelů. Ti v tajné volbě zvolili pro příští čtyři roky do čela města Šárku Jakobi (Nezávislí) a post místostarosty obhájil Jaroslav Švehla (ODS).

Dětská léčebna respiračních nemocí oslavila sté výročí svého založení. Současným i bývalým pacientům a personálu přijel zahrát Spirituál kvintet, který letos oslavil padesát let. Čtěte ZDE…

Karty na příští čtyři roky jsou rozdané v Kamenickém Šenově. Zastupitelé si zvolili do vedení města Františka Kučeru z nezávislého sdružení Kamenický Šenov. Místostarostou se stal Zbyněk Jech za Naše město.

Druhé volební období stráví v čele města Dubá opět Zdeňka Šepsová (nez.). Post místostarosty obhájil i Tomáš Novák (SLK).

Třicetiletý Radek Lípa povede v příštích čtyřech letech zákupskou radnici. Místostarostkou zvolili zastupitelé Ivu Kreisingerovou. Oba kandidovali za sdružení Nezávislé moderní Zákupy.

Politiku nulové tolerance si na ustavujícím zasedání v Ralsku vyzkoušeli zastupitelé z řad sociálních demokratů, SNK ED a Solidarity. Volbu vedení města ale neovlivnili. Starostou nadále zůstává Miloš Tita (nez.), novou místostarostkou se stala Šárka Kalvová (KSČM).

Staronové vedení města si ve středu na svém ustavujícím zasedání zvolili zastupitelé Žandova. Post starosty obhájil Zbyněk Polák (SNK), druhým mužem radnice zůstává Michal Beň ze stejného sdružení, které v říjnových volbách získalo osm, tedy nadpoloviční většinu, mandátů.

Zkrvaveného a polosvlečeného mrtvého muže našli ve Sloupu v Čechách u zámecké zdi, za níž je místní domov důchodců. Vyšetřovatelé po několika hodinách strávených na místě vyloučili, že se jedná o násilnou smrt a zřejmě šlo o sebevraždu. Více ZDE…

Dva údery pěstí ukončily poslední podzimní zápas v nejvyšší okresní soutěži fotbalistů mezi domácím FC Kamenice a rezervou Tatranu Jablonné/ Heřmanice. Čtěte ZDE…

Sociální demokraté s přehledem vyhráli volby ve Stráži. Na radnici ale neusednou. Tu i v příštích čtyřech letech povede Věra Reslová (ODS). Místostarostkou zvolili zastupitelé opět Jitku Urbánkovou (nez.Horka).

Starostkou České Lípy zůstává i pro další čtyři roky Hana Moudrá (ODS). V tajné volbě získala čtrnáct hlasů z celkových pětadvaceti. Podpořili ji tak zřejmě i tři zastupitelé z KSČM. Post prvního místostarosty získal stejným počtem hlasů Jiří Kočandrle (TOP 09). Křeslo druhého místostarosty obhájil Tomáš Vlček (nez. SLK) a i pro něj hlasovalo čtrnáct zastupitelů. Více ZDE…

Těsnou většinou rozhodli zastupitelé, že v křesle starosty usedne Jaromír Dvořák (TOP 09 + Starostové). Z jednadvaceti zastupitelů pro něj hlasovalo dvanáct. Na místostarostu byli navrženi Stanislav Valdman (ČSSD) a Stanislava Silná (SNK ED – Nový NB). V tajné volbě získala Stanislava Silná třináct hlasů.

Ředitele šenovské sklářské školy Františka Janáka odvolali krajští radní. Důvodem jsou pochybení v účetnictví a při přijímacím řízení žáků do prvního ročníku. František Janák si své odvolání od vedení kraje odmítl převzít. Čtěte ZDE…

Tragédií skončil noční požár bytu na největším českolipském sídlišti Špičák. Na místě zemřela žena a dítě. Tři muži byli převezeni do nemocnice s těžkými popáleninami. Dva z nich svým zraněním později podlehli. Více ZDE…

Sklářské školy v Kamenickém Šenově a Novém Boru se nesloučí. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na úterním zasedání, když jednadvacet z nich bylo proti sloučení. Jejich verdiktu předcházela téměř dvě hodiny trvající diskuse jak zastupitelů tak příznivců školy, kteří zcela zaplnili jednací sál. Čtěte ZDE…

Pět středních škol plánuje sloučit Liberecký kraj. Mezi skupinou, která dostala černého Petra, je Gymnázium v Mimoni a Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Změny čekají i na českolipskou Střední odbornou školu Lužická nebo SOŠ a SOU 28. října. Ty všechny jsou součástí návrhu na optimalizaci krajského školství, který zveřejnil náměstek hejtmana pro školství Radek Cikl. Více ZDE…

Noční nadílka na mnoha místech v regionu ztížila dopravu. Každoroční klasikou jsou především obtíže řidičů kamionů na Šébru. Ti měli potíže ale především na děčínské straně kopce.

PROSINEC

Další ročník ankety, jež má letitou tradici, se znovu po roce probudil. Českolipský deník ve spolupráci se Sportovní unií Českolipska a městem Česká Lípa vyhlašuje další ročník prestižní akce Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2010!

Českolipský Štěpán Slaný se dostal do konečné nominace trenéra české florbalové reprezentace Tomáše Trnavského a zúčastní se svého druhého světového šampionátu.

Několik mrazivých hodin museli vydržet lidé, kteří uvízli v koloně nad Svorem, kde ve středu sněhová kalamita zcela ochromila dopravu. Autobus s cestujícími uvízl pro změnu ve čtvrtek u odbočky na Chlum. Silný vítr a bílá tma pořádně potrápily řidiče. Čtěte ZDE…

Kriminalisté rozpletli složitý případ vraždy, k níž došlo v České Lípě. Teprve dvacetiletá žena a její devětatřicetiletý přítel z Českolipska chladnokrevně fingovali brutální vraždu třiapadesátiletého muže tak, aby vypadala jako běžné úmrtí. Oba jsou ve vyšetřovací vazbě a hrozí jim až výjimečný trest. Více ZDE…

Zavřené školy, okresní soud, vyhaslé sporáky ve školních jídelnách. Lidé si nemohli, ani přes avízo, že městský úřad bude fungovat jako jindy, zařídit své náležitosti na některých odborech. Hasiči, policisté, zdravotníci, učitelé, nepedagogičtí pracovníci, úředníci či zaměstnanci soudu a sociálních zařízení. Ti všichni přišli na českolipské náměstí demonstrovat proti vládnímu návrhu na snížení platů o deset procent. Čtěte ZDE…

U libereckého okresního soudu pokračoval soud bývalým policejním šéfem Miroslav Dvořákem. Ten je obviněn z přijímání úplatků, zneužití pravomoci veřejného činitele, podvodu a zkreslování údajů v hospodaření. Více ZDE…

Hotelový pokoj v Novém Boru byl svědkem brutálního pokusu o vraždu. Mladou ženu se pokusil zavraždit její manžel. Záchranáři ji odvezli v kritickém stavu do nemocnice, kde o několik dnů později svým zraněním podlehla. Čtěte ZDE…

Uzavřené nebo zaváté a těžce sjízdné silnice, kolona kamionů v Zahrádkách u České Lípy, nebo lidé s lopatami v rukách. To přinesl další příval sněhu v polovině měsíce.

Ministerstva dopravy nejprve rozhodlo, že z velké části dokončenou stavbu obchvatu České Lípy. zakonzervuje. Nyní přichází s dalším rozhodnutím: mimoúrovňovou křižovatku dokončí. Motoristé ale budou po provizorní komunikaci jezdit až do léta.

31.12.2010
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 13 000 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Brusič/ka ve výrobě. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: samostatnost, flexibilitu, umění zacházet s brusnou technikou, manuální zručnost. ŘP sk. B., Vhodné pro absolventy., Místo výkonu práce: Jana Roháče 59, Dubá.. Pracoviště: Jaroslav baláček-003, Jana Roháče, č.p. 59, 471 41 Dubá. Informace: Jaroslav Baláček, +420 731 527 302. Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 18 000 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů Obsluha stavebních strojů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Obsl.st.s. -válce, rypadlo (bagr). Strojnický průkaz nutný., Svoz pracovníků, možnost vzdělávání, placených přesčasových hodin,stravenky, navyšování platu u zahraničních pracovníků zprostředkování ubytování., Pozice vhodná i pro cizince!. Pracoviště: Silnice žáček s.r.o., Antonína Sovy, č.p. 965, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Martina Beránková, . Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 18 000 Kč Strojírenští kovodělníci Strojírenský dělník kovodělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, -obsluha strojního zařízení (soustruh, frézka, brusy), -kontrola kvality, měření vyhotovených kusů (digitální posuvka, parametr, setinové hodinky, atd.), -práce ve třísměnném provoze, Kvalifikační a další požadavky:, -dokončené SOU , -zkušenosti ve strojírenské výrobě výhodou, -manuální zručnost, -spolehlivost, -pečlivost, flexibilita , Nabízíme:, -zázemí stabilní společnosti, -možnost profesního rozvoje, -široké spektrum zaměstnaneckých benefitů (dovolená navíc, věrnostní odměny, , penzijní připojištění, společenské a sportovní aktivity a další), Pozice je vhodná i pro absolventy!. Pracoviště: Festool s.r.o., Chelčického, č.p. 1932, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Monika Trhlíková, +420 481 645 133. Služby - Služby Ostatní pomocní a nekvalifikovaní 74 Kč Pracovníci pro ruční praní a žehlení Žehlíř/žehlířka v krejčovské dílně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč, mzda max. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Česká Lípa, Pracovní úvazek je možný i plný i zkrácený (30 - 35 hod. týdně)., Vhodné pro osoby se zdravotním postižením nebo s ČID., Kontakt NUTNÉ domluvit nejprve telefonicky !. Pracoviště: Ing. vladimír matoušek - 002, Libchavská, č.p. 148, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Vladimír Matoušek, +420 608 023 223mezi8-14hod..

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K požáru bytového domu ve Sloupu zamířilo osm jednotek hasičů. Při zásahu se tři hasiči lehce zranili, když se u domu propadla střecha.

Pro rodiny z vyhořelého domu ve Sloupu vznikla sbírka

Běžecký závod Ještědský půlmaraton KTRC se uskutečnil 21. října v Liberci.
36

FOTO: Sportem ku zdraví! Ještěd hostil půlmaraton

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2018

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Každý chtěl dělat Zátopka, říká další pamětník Vojtěch Bouše

Liberecký kraj – Historie nejsou jen učebnice dějepisu. Milníky a dějinné zlomy. Jsou to i příběhy lidí, které vykreslují mozaiku doby z pohledu osobní zkušenosti. Proto jsou důležité. Tady je další z nich.

Proluku po dvou stržených domech v Lípě zaplní keře, stoly a lavičky

Česká Lípa – Jako pomyslnou třešinku na dortu za revitalizací Sokolské ulice připravilo město Česká Lípa právě zahájený plán revitalizace prostranství vedle kavárny Union. Vedle secesního skvostu ze začátku 20. století, na pozadí zbytků středověkého opevnění vyroste terasa pro letní občerstvení. Celý prostor by měl díky parkovým úpravám zásadně prokouknout.

Návštěvníci už mohou obdivovat rysata ve výběhu

Liberec – V liberecké zoologické zahradě se narodila další rysata. Na svět přišla už na konci srpna, kvůli klidu, ale byl výběh po několik týdnů zakrytý.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT