VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký byl rok 2010

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Skončil supervolební rok, rok povodní a Karla Hynka Máchy. Přinášíme přehled nejdůležitějších události regionu v roce 2010, a to nejen ve fotografiích.

31.12.2010
SDÍLEJ:

SRPEN. Velká voda zabíjela. Povodně si na Českolipsku vyžádaly dvě oběti.Foto: Deník/Vít Černý

LEDEN

Na prvního občánka narozeného v roce 2010 v okrese Česká Lípa jsme si počkali až do 2. ledna. V českolipské porodnici se v sobotu večer narodil Kryštof Kučera z České Lípy.

Českolipsko má první kino, ve kterém se mohou promítat filmy ve formátu 3D. Provozovatel českolipského kina Crystal Antonín Nevole se rozhodl pro digitalizaci proto, aby bylo schopné konkurovat multiplexům v Liberci a v Mladé Boleslavi. Více ZDE…

Do roka a do dne zapálili pec v novoborském Crystalexu. Přesně po dvanácti měsících tak přichází dobrá zpráva: Crystalex brzy obnoví výrobu. Požehnat lince přišel i místní farář Josef Pavlát. Čtěte ZDE…

Souhlas se sloučením sklářských průmyslových škol v Kamenickém Šenově a Novém Boru vyjádřila Rada Libereckého kraje. Konečné slovo ale budou mít krajští zastupitelé, kteří o osudu nejstarší sklářské školy na světě rozhodnou 26. ledna. Přes osm tisíc podpisů se sešlo pod peticí na záchranu SUPŠS v Kamenickém Šenově. Zvrátit její osud má pomoci konkrétní záměr International Glass Alliance.

Slavností vyhlášení tradiční ankety Nejúspěšnější sportovec okresu za rok 2009 proběhlo v pondělí večer v českolipském KD Crystal. Poprvé v historii se z celkového prvenství v kategorii Jednotlivci dospělí radovala manušická sportovní střelkyně Zuzana Šostková. Více ZDE…

Šanci od Libereckého kraje dostala Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Ta musí do konce září sehnat peníze na svůj provoz, a dokázat tak svoji životaschopnost. Z krajské pokladny totiž nedostane ani korunu navíc. Čtěte ZDE…

ÚNOR

Nezaměstnanost na Českolipsku v lednu znovu rostla a lepší zřejmě nebude situace ani v příštích měsících. Ohlášeno je další hromadné propouštění. „Jeden z největších zaměstnavatelů v regionu - českolipská společnost Delphi Packard propouští téměř stovku lidí,“ informovala mluvčí Úřadu práce v České Lípě Marcela Ottová.

Proti obnovení těžby čediče na Tlustci nic nenamítá Liberecký kraj. Jeho jedinou podmínkou je vyřešení střetů zájmů mezi těžební společností, ochránci a vlastníky těžbou poškozených domů. Více ZDE…

Lidé v Doksech se hromadně bouří proti výši stanovených záloh za teplo. Na důkaz svého nesouhlasu vrací dodavateli tepla, liberecké firmě Lenoxa, nepodepsané doložky o ceně a obrací se se stížnostmi na Energetický regulační úřad (ERÚ).

Radní Libereckého kraje opětovně schválili sloučení sklářských škol k 1. lednu 2011. Stalo se tak jen týden poté, kdy dali 25. ledna Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově čas do konce září, aby sehnala peníze na svůj provoz.

Volný večer jen pro sebe mohou získat rodiče předškoláků v Kravařích. Zdejší radnice pro ně připravila neobvyklou službu – přespání ve školce.

BŘEZEN

Těžba na Tlustci se prozatím odkládá. Ministerstvo životního prostředí vrátilo majiteli lomu, pražské firmě Chlup, studii o vlivu na životní prostředí k doplnění. Čtěte ZDE…

Dům v Nemocniční ulici v Novém Boru zůstává městu. Do veřejné dražby se sice přihlásili čtyři zájemci, ale terčík s číslem nakonec žádný z nich nezvedl. Atmosféra, která provázela dražbu, byla velmi napjatá. Ve dvě hodiny se před městským úřadem sešlo asi patnáct Romů, kteří v domě v Nemocniční bydlí.

Na známku se v poslední době nedostávají pouze olympijští vítězové, ale také významní literáti. K nadcházejícímu dvoustému výročí narození Karla Hynka Máchy se Česká pošta rozhodla vydat známkový aršík v nominální hodnotě čtyřiceti tří korun. Více ZDE…

Metallica, kapela kolem zpěváka Jamese Hetfielda, má vystoupit v Hradčanech v rámci putovního festivalu Sonisphere letos 19. června. Pokud se pořadatelé nedohodnou s Ralskem, Sonispfere se může přesunout.

Bez tepla se ocitla třetina města Doksy. Na dluhy provozovatele místní kotelny, firmy Lenoxa z Liberce, doplatila nejen mateřinka s více než sto čtyřiceti předškoláky, ale také senioři v domě s pečovatelskou službou a domě pro seniory, téměř sedm stovek domácností na sídlišti Pražská a radnice.

Stokilový divočák se proháněl v pondělí u supermarketu Albert na českolipském sídlišti Lada. Vystresované zvíře napadlo dvaatřicetiletého Tomáše Resla hned pod sjezdem z parkoviště u nákupního centra. Čtěte ZDE…

Poslední služební den čeká ředitele českolipských profesionálních hasičů Jiřího Kunsta. Po více než dvaatřiceti letech služby v řadách hasičů odejde 1. dubna do zaslouženého důchodu a jeho místo převezme nynější vedoucí oddělení IZS a služeb Vladimír Formánek.

DUBEN

Pro čerstvě nadojené mléko si mohou Českolipané zajít k obchodnímu domu Andy, kam zemědělské družstvo Brniště umístilo během minulého týdne jeden ze tří automatů na mléko.

Metallica se v červnu fanouškům zřejmě na bývalém vojenském letišti v Hradčanech neukáže. Světový putovní festival Sonisphere se podle všeho přestěhuje na letiště do Milovic na Boží dar. Pořadatelé se totiž dosud nedohodli s ralskými zastupiteli na výši odvodu ze vstupného. Více ZDE…

V českolipské porodnici řešili případ ženy, která porodila bez pomoci lékařů na toaletě. Čtěte ZDE…

Sklárna společnosti Crystalex CZ v Novém Boru na Českolipsku rozšíří výrobu a přijme dalších osmdesát pracovníků.

Zřícenina skalního hradu Jestřebí se opět otevřela veřejnosti. Po loňském samovolném sesuvu pískovcové skály jsou uvolněné bloky zabezpečené a díky tomu mohla obec zpřístupnit vyhlídku.

KVĚTEN

Lucie Bílá dorazila se svým jarním turné i do České Lípy. Skutečnost, že místa koncertů se vybírala velmi pečlivě a základní podmínkou bylo, že v nich zpěvačka alespoň pět let nevystupovala, fanoušci patřičně ocenili.

Po třinácti měsících zaznamenala nezaměstnanost na Českolipsku výrazný pokles. Na konci dubna evidoval Úřad práce v České Lípě 7 090 nezaměstnaných, což je o 365 osob méně než na konci března.

Končí. Pavel Hradiský i Miroslav Jeník. Trenéři třetiligového Arsenalu Česká Lípa dostali „padáka“. Vaz jim zlomila předehrávka České fotbalové ligy, ve které domácí celek vyinkasoval od béčka Plzně tvrdý a nečekaný úder – potupnou porážku 0:4. Více ZDE…

Pivo za deset korun, kofola za pět a k snědku lidová klobása a nebo pravicový minihamburger. Intenzivní předvolební kampaň plná slibů politiků dorazila na Českolipsko.

V konkurzu skončil dodavatel tepla firma Lenoxa. Rozhodl o tom v pondělí liberecký soud navzdory tomu, že majitelé společnosti navrhovali reoganizaci. Čtěte ZDE…

Obraz zkázy zůstal po větrné smršti provázené kroupami, která se na konci května přehnala Českolipskem. Nejvíce postižené je Cvikovsko a Novoborsko. Polámané stromy zatarasily cestu vlakům a přerušily dodávky proudu. Více ZDE…

Místo vyučování trávili páteční dopoledne venku desítky studentů Střední průmyslové školy v České Lípě. Před školu je vyhnala nahlášená výbušnina. Během jednoho týdne se jednalo o již druhý případ.

Slovo „překvapení“ je málo. Výstižnější by byl šok nebo zemětřesení. To vše vyvolaly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Libereckém kraji. Za Věci veřejné usedl ve sněmovně bývalý hejtman Petr Skokan z České Lípy. Za komunisty postoupila do sněmovny advokátka Marie Nedvědová z Českolipska.

ČERVEN

Sto tisíc sklenic, kalíšků a odlivek sjede ze čtyř výrobních linek Crystalexu po polovině června. Rozšíření stávající výroby začali ve středu zapálením druhé tavicí pece.

Obrovský aplaus sklidili herci Divadla Járy Cimrmana, kteří odehráli, i přes smutné nedělní úmrtí Ladislava Smoljaka, představení Hospoda na mýtince v českolipském Jiráskově divadle. Zdeněk Svěrák na závěr poděkoval divákům, že celému souboru dali prostor profesionálně odehrát představení a bez zbytečného patosu se rozloučili s Ladislavem Smoljakem.

Tři první místa na tradičně prestižních mezinárodních závodech v portugalském Portu si vyplavala česká reprezentantka Petra Chocová.

Fotbalovým zápasem roku byl poprávu označován poslední souboj sezony v I. A třídě mezi druhými Doksy a lídrem tabulky, B-týmem Arsenalu Č. Lípa. Domácí Doksy po porážce obsadily v I. A třídě až třetí místo. Do krajského přeboru vedle Lípy jdou i Hejnice.

ČERVENEC

Sáčky s marihuanou, hašiš, lysohlávky a tablety extáze ukryté v krabicích od sušenek či plechovkách skončily v rukou celníků. A to je jen pár hodin po vypuknutí hudebního festivalu RealBeat reggae v Žizníkově, kam od čtvrtka směřují tisíce mladých lidí ze všech stran.

Dvě těžká zranění si vyžádal střet osobního vozu s rychlíkem v Zákupech - Božíkově. Řidičku i spolujezdce musel postupně převézt vrtulník do liberecké nemocnice.

Novým trenérem fotbalistů A– mužstva českolipského Arsenalu se stal Radim Nečas, 40letý zkušený hráč řady prvoligových klubů a v několika posledních letech i trenér (Liberec, Senica).

Na Českolipsku úřady zakázaly až do konce prázdnin používat vodu z některých potoků a říček k zalévání zahrádek. Důvodem je rapidní pokles hladin potoků a řek zaviněný dlouhým suchem a tropickými teplotami.

Plavkyně Petra Chocová získala další dva tituly na Letním mistrovství ČR, dvakrát obsadila stříbrnou pozici.

Silné emoce prožívalo několik stovek klientů českolipské cestovní kanceláře Svobodná cesta. Její majitel Jaroslav Svoboda vyhlásil padek. Čtěte ZDE…

Nezaslouženou porážkou 1:4 ukončili fotbalisté českolipského Arsenalu své působení v letošním ročníku Ondrášovka Cupu, když v rámci 1. kola hostili druholigovou Duklu Praha. Více ZDE…

Sklárna Egermann je na prodej. Pokračuje tak konkurs, který vyhlásil krajský soud v Hradci Králové v září 1997.

SRPEN

Nádhernou zvlněnou krajinu pod Klíčem ozdobí nový prvek, který spojí Nový Bor s německým Oybinem. Tak jako je Klíč branou do Lužických hor, tak lávka je jejím mostem. Čtěte ZDE…

Smutná událost, která nemá ve fotbale na Českolipsku obdoby, se stala během přátelského utkání v Zahrádkách. Doslova o holý život zde při zápasu domácího Sokola s dorostem českolipského Arsenalu bojoval 32letý domácí hráč. Více ZDE…

Obrovský úspěch pro sebe a svůj domácí oddíl TJ DDM Č. Lípa udělala kajakářská juniorka Jana Svobodová na mistrovství Evropy v Srbsku ve sjezdu na divoké vodě. Přestože byla v reprezentačním týmu nováčkem, dokázala se svými kolegyněmi z národního týmu získat bronzovou medaili, a to v disciplíně sprint družstev!

Dva mrtví, miliardové škody na majetku. To je bilance povodní, které se přehnaly okresem. Čtěte ZDE…

Zastavení výstavby silnice I/9 a obchvatu České Lípy, které v pátek oznámil ministr dopravy Vít Bárta, vyvolalo ve městě zděšení. Více ZDE…

Liberecký kraj zvýšil odhady škod po záplavách na pět miliard korun. „Odhady nejsou ale konečné,“ řekl liberecký hejtman Stanislav Eichler.

Vlna solidarity se zvedla mezi lidmi po celém Českolipsku v souvislosti s povodněmi. Mnozí obyvatelé reagovali na výzvy obcí, měst a hasičů a podle svých možností přinášeli vše, co by mohly oběti velké vody potřebovat.

Houby teď rostou doslova jako po dešti, a tak mají houbaři pořádné žně, na které dlouho čekali. Hřiby, kozáci, křemenáče, bedly, masáci, podborováci, klouzci, babky… Fotografie od čtenářů ZDE…

Představitelé obce Sloup v Čechách si z rukou hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera převzali Zlatou stuhu jako ocenění pro novopečenou Vesnici Libereckého kraje 2010. Čtěte ZDE…

Vedení Delphi Packard Electric oznámilo, že v květnu 2011 ukončí výrobu ve svém závodě v České Lípě. O práci tak přijde zhruba patnáct stovek lidí. Více ZDE…

Stavba nové víceúčelové sportovní haly v České Lípě začala. Takřka do roka by se mohli českolipští sportovci dočkat adekvátního zázemí, po němž dlouho volali.

Dvě zlaté medaile si přivezla Zuzana Šostková z akademického mistrovství České republiky ve sportovní střelbě, které se konalo v Plzni v letošním jubilejním roce 100. výročí českého vysokoškolského sportu.

Hladovkou a demonstrací si chtějí čtyři desítky Romů z Nového Boru pomoci k vodě, kterou jim nechal nový majitel domu v Nemocniční ulici, kde žijí, odpojit. V jejich boji o vodu je v neděli v podvečer přijely podpořit čtyři desítky Romů z Brna, Ostravy nebo Českého Krumlova. Čtěte ZDE…

ZÁŘÍ

Novou multioborovou jednotku intenzivní péče slavnostně otevřeli v českolipské nemocnici s poliklinikou ve středu. Deset lůžek bude sloužit těžce nemocným pacientům z chirurgie, ortopedie, urologie a gynekologie.

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler se sešel na americké ambasádě s chargé d´affaire Johnem Ordwayem a obchodním radou velvyslanectví Stuartem Schaagem. Jednali o situaci v českolipské firmě Delphi Packard, která během pár měsíců propustí více než patnáct stovek zaměstnanců.

Romové z Nemocniční ulice v Novém Boru přišli demonstrovat na náměstí před budovu radnice. Namísto ohlášených dvou stovek se jich dostavila asi šedesátka, převážně obyvatel domu. Více ZDE…

Největší vodní fontánou v Evropě a velkolepým ohňostrojem se završily v Zákupech oslavy 160 let od založení prvního dobrovolného hasičského sboru ve střední Evropě a současně 14. ročník Zákupských slavností. Čtěte ZDE…

Zemědělské obchodní družstvo Brniště sklízí úspěchy. Stalo se firmou roku našeho kraje.

Mši svatou za oběti srpnových povodní celebroval v kostele Nalezení Svatého Kříže ve Frýdlantu litoměřický biskup Jan Baxant. Uctít památku lidí, kteří zemřeli, přišli i dobrovolní hasiči či hejtman Stanislav Eichler.

Slušné odstupné si odnesou zaměstnanci Delphi Packard, které společnost v následujících měsících propustí. Na 7,7 násobek až 14,3 násobek průměrného měsíčního platu budou mít nárok všichni ti, kteří podnik opustí po 1. září 2010. Více ZDE…

Vytrvalý déšť posledních dní zvedl hladiny potoků a řek. Ploučnice, Šporka, Dobranovský a Panenský potok se vyšplhaly na třetí stupně povodňové aktivity. Nejhůře na tom byly Pertoltice. Tady voda zaplavila asi dvacet domů. Čtěte ZDE…

Českolipská nemocnice otevírá tzv. rodinný pokoj pro paliativní péči. Pokoj s hospicovým lůžkem, ve kterém může trávit poslední chvíle života pacient společně se svým rodinným příslušníkem v soukromí a v klidu.

ŘÍJEN

Předvolební boj se přiostřuje. Po černém výlepu plakátů v Novém Boru dorazily stejné praktiky už i do České Lípy. Více ZDE…

Architekti představili novou podobu Jiráskova divadla. Projekt bude za rok. Čtěte ZDE…

Až čtyři měsíční platy dluží svým zaměstnancům firma KIMOS – pila s.r.o v Srní u České Lípy. Deník zjistil, že pražský Městský soud s ní zahájil insolvenční řízení. To navrhla Česká spořitelna a.s. (ČS), jíž KIMOS – pila s.r.o nesplácí dva úvěry za celkem 176 milionů. Více ZDE…

Svého starostu si nanečisto zvolili účastníci ankety Českolipského deníku. Výsledky internetového hlasování ukazují, že v naprosté většině obcí a měst Českolipska by lidé volili změnu. Výsledky ZDE…

Obce a města mají nové představitele. ve výsledcích komunálních voleb jsou patrné dva trendy. Lidé, kteří byli spokojení s dosavadním vedením radnice, volili spíše tradičně a k velkým změnám nedochází. To je příklad Mimoně, kde ve vedení znovu usednou František Kaiser a Stanislav Baloun. Podobně jsou na tom v Žandově nebo ve Stružnici. Změny čekají radnice v České Lípě, Novém Boru, Doksech, Cvikově či Kamenickém Šenově. Vše o volbách 2010 ZDE…

Sloučení sklářských škol je opět na spadnutí. Od nového roku dojde zřejmě ke sloučení sklářských škol v Kamenickém Šenově a Novém Boru. Důvodem je podle krajského radního pro školství Radka Cikla to, že Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově doposud nepředložila žádný reálný a životaschopný projekt, který by zajistil její financování v příštích letech. Čtěte ZDE…

Okresní soud v Liberci začal za velkého zájmu veřejnosti projednávat kauzu bývalého šéfa libereckých policistů Miroslava Dvořáka a dalších tří vysokých policejních důstojníků.

Staronové vedení bude mít Mimoň i po letošních volbách. Voliči rozdali hlasy tak, že současná koalice bude ve městě fungovat i nadále. Připomeňme, že šest hlasů získalo sdružení Mimoňská obroda v čele se současným starostou Františkem Kaiserem. Druhá skončila Strana pro otevřenou společnost se třemi mandáty a současným místostarostou Stanislavem Balounem v čele.

LISTOPAD

Emoce a obavy o zdraví vyvolává záměr na výstavbu spalovny nebezpečných odpadů ve Stráži pod Ralskem. Zbavili se těžby uranu a teď k nim míří spalovna nebezpečného odpadu. Kvůli obavám o zdraví se lidé ve Stráži pod Ralskem rozhodli bránit. Sepsali petici proti plánované výstavbě termální desorbční jednotky.Více ZDE…

Právní bitvu o sedmdesát milionů korun Česká Lípa prohrála. V současné době má dvě platné smlouvy na městskou hromadnou dopravu a s největší pravděpodobností bude také dvakrát platit. Vše o kauze Vett ZDE…

Jasno mají po čtvrtku ve Cvikově. Zde jako v prvním městě na Českolipsku proběhlo ustavující zasedání zastupitelů. Ti v tajné volbě zvolili pro příští čtyři roky do čela města Šárku Jakobi (Nezávislí) a post místostarosty obhájil Jaroslav Švehla (ODS).

Dětská léčebna respiračních nemocí oslavila sté výročí svého založení. Současným i bývalým pacientům a personálu přijel zahrát Spirituál kvintet, který letos oslavil padesát let. Čtěte ZDE…

Karty na příští čtyři roky jsou rozdané v Kamenickém Šenově. Zastupitelé si zvolili do vedení města Františka Kučeru z nezávislého sdružení Kamenický Šenov. Místostarostou se stal Zbyněk Jech za Naše město.

Druhé volební období stráví v čele města Dubá opět Zdeňka Šepsová (nez.). Post místostarosty obhájil i Tomáš Novák (SLK).

Třicetiletý Radek Lípa povede v příštích čtyřech letech zákupskou radnici. Místostarostkou zvolili zastupitelé Ivu Kreisingerovou. Oba kandidovali za sdružení Nezávislé moderní Zákupy.

Politiku nulové tolerance si na ustavujícím zasedání v Ralsku vyzkoušeli zastupitelé z řad sociálních demokratů, SNK ED a Solidarity. Volbu vedení města ale neovlivnili. Starostou nadále zůstává Miloš Tita (nez.), novou místostarostkou se stala Šárka Kalvová (KSČM).

Staronové vedení města si ve středu na svém ustavujícím zasedání zvolili zastupitelé Žandova. Post starosty obhájil Zbyněk Polák (SNK), druhým mužem radnice zůstává Michal Beň ze stejného sdružení, které v říjnových volbách získalo osm, tedy nadpoloviční většinu, mandátů.

Zkrvaveného a polosvlečeného mrtvého muže našli ve Sloupu v Čechách u zámecké zdi, za níž je místní domov důchodců. Vyšetřovatelé po několika hodinách strávených na místě vyloučili, že se jedná o násilnou smrt a zřejmě šlo o sebevraždu. Více ZDE…

Dva údery pěstí ukončily poslední podzimní zápas v nejvyšší okresní soutěži fotbalistů mezi domácím FC Kamenice a rezervou Tatranu Jablonné/ Heřmanice. Čtěte ZDE…

Sociální demokraté s přehledem vyhráli volby ve Stráži. Na radnici ale neusednou. Tu i v příštích čtyřech letech povede Věra Reslová (ODS). Místostarostkou zvolili zastupitelé opět Jitku Urbánkovou (nez.Horka).

Starostkou České Lípy zůstává i pro další čtyři roky Hana Moudrá (ODS). V tajné volbě získala čtrnáct hlasů z celkových pětadvaceti. Podpořili ji tak zřejmě i tři zastupitelé z KSČM. Post prvního místostarosty získal stejným počtem hlasů Jiří Kočandrle (TOP 09). Křeslo druhého místostarosty obhájil Tomáš Vlček (nez. SLK) a i pro něj hlasovalo čtrnáct zastupitelů. Více ZDE…

Těsnou většinou rozhodli zastupitelé, že v křesle starosty usedne Jaromír Dvořák (TOP 09 + Starostové). Z jednadvaceti zastupitelů pro něj hlasovalo dvanáct. Na místostarostu byli navrženi Stanislav Valdman (ČSSD) a Stanislava Silná (SNK ED – Nový NB). V tajné volbě získala Stanislava Silná třináct hlasů.

Ředitele šenovské sklářské školy Františka Janáka odvolali krajští radní. Důvodem jsou pochybení v účetnictví a při přijímacím řízení žáků do prvního ročníku. František Janák si své odvolání od vedení kraje odmítl převzít. Čtěte ZDE…

Tragédií skončil noční požár bytu na největším českolipském sídlišti Špičák. Na místě zemřela žena a dítě. Tři muži byli převezeni do nemocnice s těžkými popáleninami. Dva z nich svým zraněním později podlehli. Více ZDE…

Sklářské školy v Kamenickém Šenově a Novém Boru se nesloučí. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na úterním zasedání, když jednadvacet z nich bylo proti sloučení. Jejich verdiktu předcházela téměř dvě hodiny trvající diskuse jak zastupitelů tak příznivců školy, kteří zcela zaplnili jednací sál. Čtěte ZDE…

Pět středních škol plánuje sloučit Liberecký kraj. Mezi skupinou, která dostala černého Petra, je Gymnázium v Mimoni a Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Změny čekají i na českolipskou Střední odbornou školu Lužická nebo SOŠ a SOU 28. října. Ty všechny jsou součástí návrhu na optimalizaci krajského školství, který zveřejnil náměstek hejtmana pro školství Radek Cikl. Více ZDE…

Noční nadílka na mnoha místech v regionu ztížila dopravu. Každoroční klasikou jsou především obtíže řidičů kamionů na Šébru. Ti měli potíže ale především na děčínské straně kopce.

PROSINEC

Další ročník ankety, jež má letitou tradici, se znovu po roce probudil. Českolipský deník ve spolupráci se Sportovní unií Českolipska a městem Česká Lípa vyhlašuje další ročník prestižní akce Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2010!

Českolipský Štěpán Slaný se dostal do konečné nominace trenéra české florbalové reprezentace Tomáše Trnavského a zúčastní se svého druhého světového šampionátu.

Několik mrazivých hodin museli vydržet lidé, kteří uvízli v koloně nad Svorem, kde ve středu sněhová kalamita zcela ochromila dopravu. Autobus s cestujícími uvízl pro změnu ve čtvrtek u odbočky na Chlum. Silný vítr a bílá tma pořádně potrápily řidiče. Čtěte ZDE…

Kriminalisté rozpletli složitý případ vraždy, k níž došlo v České Lípě. Teprve dvacetiletá žena a její devětatřicetiletý přítel z Českolipska chladnokrevně fingovali brutální vraždu třiapadesátiletého muže tak, aby vypadala jako běžné úmrtí. Oba jsou ve vyšetřovací vazbě a hrozí jim až výjimečný trest. Více ZDE…

Zavřené školy, okresní soud, vyhaslé sporáky ve školních jídelnách. Lidé si nemohli, ani přes avízo, že městský úřad bude fungovat jako jindy, zařídit své náležitosti na některých odborech. Hasiči, policisté, zdravotníci, učitelé, nepedagogičtí pracovníci, úředníci či zaměstnanci soudu a sociálních zařízení. Ti všichni přišli na českolipské náměstí demonstrovat proti vládnímu návrhu na snížení platů o deset procent. Čtěte ZDE…

U libereckého okresního soudu pokračoval soud bývalým policejním šéfem Miroslav Dvořákem. Ten je obviněn z přijímání úplatků, zneužití pravomoci veřejného činitele, podvodu a zkreslování údajů v hospodaření. Více ZDE…

Hotelový pokoj v Novém Boru byl svědkem brutálního pokusu o vraždu. Mladou ženu se pokusil zavraždit její manžel. Záchranáři ji odvezli v kritickém stavu do nemocnice, kde o několik dnů později svým zraněním podlehla. Čtěte ZDE…

Uzavřené nebo zaváté a těžce sjízdné silnice, kolona kamionů v Zahrádkách u České Lípy, nebo lidé s lopatami v rukách. To přinesl další příval sněhu v polovině měsíce.

Ministerstva dopravy nejprve rozhodlo, že z velké části dokončenou stavbu obchvatu České Lípy. zakonzervuje. Nyní přichází s dalším rozhodnutím: mimoúrovňovou křižovatku dokončí. Motoristé ale budou po provizorní komunikaci jezdit až do léta.

31.12.2010
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha CNC strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: , - vyučení ve strojírenském oboru; praxe výhodou , - ochotu se učit a vzdělávat; zaškolíme, naučíme , - manuální zručnost, přesnost, důslednost , - technické myšlení , - ochotu pracovat na směny, Nabízíme , - perspektivní zaměstnání, - zaškolení, průběžné vzdělávání , - zajímavé finanční ohodnocení , - pracovní poměr na plný úvazek , - stravenky , - možnost získání výhodného telefonního mobilního , tarifu , - zaměstnání u stabilního zaměstnavatele s tradicí, Pozice je vhodná i pro absolventy.. Pracoviště: "slévárna hliníku s.r.o." nový bor, Rumburských hrdinů, č.p. 296, 473 01 Nový Bor. Informace: Jana Špindlerová, +420 487 833 222;487 833 211.

Obchod - Obchod Nákupčí 50 000 Kč

Nákupčí Plant buyer. Požadované vzdělání: úsv. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 50000 kč, mzda max. 70000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Máte zkušenosti se strategií nákupu společnosti? Jste schopni samostatně vyjednávat nejlepší ceny s dodavateli? Jednat s managementem napříč celým podnikem? Pak hledáme právě Vás! , Co u nás budete dělat?, -Sledování trendů a cen materiálů na trhu, vyhledávání úspor, -Vyhledávání nových dodavatelů, -Stanovení strategie postupu v oblasti strategického nákupu, -Cenová vyjednávání, -Analýza a ocenění nabídek ke stanovení optimální hodnoty, Co musíte znát a umět?, -SŠ/VŠ vzdělání, -Znalost anglického jazyka slovem i písmem podmínkou, -Znalost německého jazyka výhodou, -Zkušenosti v oblasti projektového řízení v prostředí automobilového průmyslu, -Znalost programu SAP a programu pro zpracování 3D dat výhodou, -Dobrá uživatelská znalost práce s PC – MS Office,  Co u nás získáte?, -Dobré finanční ohodnocení , -Možnost seberealizace a dalšího profesního růstu ve stabilní a rozvíjející se společnosti, -Uplatnění vašich zkušeností v mezinárodním prostředí , -Zaměstnanecké výhody a benefity (13 tý plat, stravenky, flexipassy, dotovaná strava, dotované masáže, doprava do zaměstnání, zdravotní péče, náborový příspěvek), Najdete nás v Nových Zákupech, na telefonních číslech 737 380 314/ 720 636 874 nebo na e-mailu: ZPY-kariera@auriasolutions.com.. Pracoviště: Aah czech s.r.o., Nové Zákupy, č.p. 528, 471 23 Zákupy. Informace: Personální oddělení, +420 737 380 314,720 636 874.

Právo - Právo Právník 300 Kč

Podnikoví právníci Právník / Právnička. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika činnosti: zajišťování metodické, konzultační a poradenské činnosti pro orgány města, legislativní zpracovávání návrhů právních předpisů města, koordinování vyřizování stížností, podnětů a petic, koordinování řešení složitějších otázek výkonu přenesené působnosti napříč jednotlivými útvary úřadu, připravování návrhů na uzavření veřejnoprávních smluv, vykonávání věcně a právně složitých agend zřizovatelských a zakladatelských funkcí, Místo výkonu práce:Městský úřad Česká Lípa, Týdenní pracovní doba:20 hodin, Odměna: 300,- Kč/hod., Požadavky: , -vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru právo a právní věda , -znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád a teorie správního práva, zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, -dobrá orientace v právních předpisech z oblasti přenesené působnosti - zejm. na úseku všeobecné správy, pozemních komunikací a dopravy, územního plánování a stavebního řádu, živnostenského podnikání, životního prostředí a správního trestání, -velmi dobré komunikační schopnosti , -výborná znalost práce s MS Office, Uchazeč zašle přihlášku (vč. telefonního kontaktu) v obálce na adresu:, Městský úřad, oddělení personalistiky a mezd, nám. T. G. M. č. p. 1, 470 36 Česká Lípa, nebo stejně označenou obálku předá v podatelně městského úřadu., Lhůta pro podání přihlášky do:24.08.2018 - 12:30 hodin (osobně, poštou). Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 16 800 Kč

Ostatní specialisté a odborní pracovníci v oblasti výchovy a vzdělávání jinde neuvedení Asistent/ka pedagoga. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nejlépe SPeŠ (středí pedagogická škola) nebo jiné pedagogické vzdělání. Pokud není pedagogické vzdělání, je nutné k dosaženému vzdělání středoškolskému nebo výučnímu listu absolvovat kurz asistent pedagoga (80 hod. nebo 120 hod.). Bez logopedické vady řeči. , Kladný vztah k dětem. Vlídný, trpělivý a laskavý přístup k dětem předškolního věku s postižením., Výše hrubého měsíčního příjmu dle platové tabulky pro pedagogy., První kontakt emailem nebo telefonicky, osobně po předchozí telefonické domluvě.. Pracoviště: Mateřská škola doksy pražská 836 - příspěvková organizace, Pražská, č.p. 836, 472 01 Doksy. Informace: Ivana Moudrá, +420 731 449 176.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Celkem devět požárů založil úmyslně 23letý mladík.

Policisté dopadli žháře z Dubska. Soud ho může poslat až na rok do vězení

Benefiční fotbalový turnaj Skalice Celebrity Open Cup vynesl 27 700 Kč. Peníze pomohou Romanu Macháčkovi ze Slunečné, který je po těžkém úrazu ochrnutý na půl těla. Vítězem 5. ročníku se stal nováček turnaje Medvědi Postoloprty, který ve finále porazil Pa
25

OBRAZEM: Fotbal ve Skalici pomohl dobré věci

Celníci jdou po tygří stopě. K Berouskům

Doksy, Bašť – Pondělní policejní zásah se týkal i Zooparku Berousek v Doksech. „Je to nesmysl,“ brání se provozovatel.

Další budovy v Ralsku půjdou k zemi

Ralsko – Původní kotelna, sklad na uhlí nebo například letní kino půjdou v bývalém vojenském prostoru Ralsko k zemi.

Voxel: Vždycky jsem toužil na Rozmarném létě hrát

Doksy - Již třetí ročník rodinného hudebního festivalu vás čeká 21. července v nádherném prostředí Máchova jezera. 

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT