VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaro by děti ze základní školy Jižní měly přivítat v novém pavilonu

Česká Lípa - Investice za 12 milionů korun z městského rozpočtu České Lípy půjde na přestavbu školního pavilonu pro handicapované děti.

20.10.2016
SDÍLEJ:

Tento pavilon je už nyní minulostí. V minulém týdnu byl zdemolován a na jeho místě bude stát pavilon nový a kapacitně větší.Foto: MÚ Česká Lípa

Z pavilonu D, který využívá k výuce zdravotně handicapovaných dětí Speciální škola Jižní Pod Holým vrchem v České Lípě, je nyní staveniště. Za pár měsíců tu bude stát úplně nový pavilon. Ten bude kapacitně větší a modernější.

Do přestavby pavilonu investuje město dvanáct milionů korun. Stavebníci minulý týden zdemolovali původní pavilon a na jeho místě budují nový. Vzniknou v něm čtyři moderní učebny, dvě rehabilitační místnosti, kuchyňka a další potřebné zázemí.

Hotovo by mělo být na jaře příštího roku. Od následujícího školního roku tak budou mít školáci ze speciální školy k dispozici další, v pořadí čtvrtý moderní pavilon.

Technické problémy

„Kromě pavilonu D už začínáme pracovat na přípravě rekonstrukce pavilonu F, posledního školního objektu v tomto bezbariérovém areálu, kterým postupnou modernizaci školy uzavřeme," podotýká místostarosta Juraj Raninec.

Speciální škola Jižní Pod Holým vrchem je zaměřená na rozvíjení osobnosti žáků s mentálním postižením, na poskytování vědomostí, dovedností a návyků, které uplatní žáci v praktickém životě. Zohledňuje rozdílnost rozumových schopností žáků i odlišnost prostředí, ze kterého žáci do školy přicházejí.

Vloni se podařilo městu díky dotacím zateplit několik dalších mateřských škol a novotou září i fasáda základní školy na Slovance. „U školy Jižní nás nečeká jen zateplení objektu a výměna oken. Tato pavilonová škola se potýká s mnoha technickými problémy, jako jsou například statické poruchy. Ty sice nijak neohrožují samotnou stabilitu budovy, ale před zahájením prací je musíme vyřešit," upřesňuje místostarosta.

Nové atrium

Dále bude muset město vyřešit zastaralé rozvody veškerých inženýrských sítí a zcela nevyhovující stav atria uprostřed objektu, který by do budoucna měl sloužit všem žákům školy.

V současnosti je prostor natolik poškozený, že není možné ho bezpečně využívat. „Proto jsme zvolili postupnou projekční přípravu obnovy tak, abychom dokázali určit, které práce mohou probíhat za provozu školy a které si vyžádají jeho omezení. Celá revitalizace školy tak bude nepochybně záležitostí na několik dalších let a zateplení by mělo být tou pověstnou „třešničkou na dortu"," dodal Raninec.

Autor: Kateřina Charvátová

20.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení