O budoucím využití budovy bývalých jeslí a praktické školy na českolipském sídlišti Sever kolují mezi obyvateli sídliště informace, které je znepokojují. A není se čemu divit.
Mnohokrát jsme informovali o tom, že na kdysi klidném sídlišti je několik domů, které se stávají útočištěm sociálně slabých a nepřizpůsobivých občanů a nejen to. Z budovy bývalého severoprojektu buduje jeho nový majitel ubytovnu pro zahraniční dělníky, což také na klidu místních starousedlíků nepřidává.
Po přestěhování praktické školy se proto lidé ptají na to, co bude s budovou dál. Odpovědí se jim nedostává a proto si je vytváří samy. „Bude tam ubytovna pro neplatiče,“ nebo „Chtějí tu vybudovat byty pro slovenské Romy, kteří se do České Lípy přistěhují a nemají kde bydlet,“ dohadují se místní. Jak jsme však už před časem informovali, žádný takový záměr radnice s budovou nemá.
„Předpokládá se, že po posouzení jejího technického stavu ji město využije pro sociální služby města,“ informovala už v srpnu loňského roku starostka města Hana Moudrá. O konkrétním využití v té době však ještě nikdo nevěděl.
Dnes už mají na radnici téměř jasno. Budova bude sloužit jak pro důchodce, tak pro děti. „Budovu pravděpodobně využijeme z větší části jako klub důchodců, který v současné době sídlí v nevyhovujících prostorách. Uvažujeme také o tom, že zde bude odloučené pracoviště DDM Libertin,“ sdělil místostarosta města Jan Stejskal. „Objekt je v majetku města a v žádném případě nepřemýšlíme o jeho prodeji,“ ubezpečuje na závěr.