Tak by se daly shrnout výsledky kontrol krajských hygieniků, kteří v uplynulém roce posuzovali jídelníčky ve třinácti školách regionu. V celém kraji zavítali do sedmdesáti jídelen. Ani v jednom případě neshledali, že by nabídka pokrmů pro děti měla nízkou úroveň nebo byla nevyhovující.

„Sledujeme, zda děti nedostávají příliš mnoho uzenin a vepřového masa na úkor libovějších druhů masa či bezmasých pokrmů, zda nedostávají příliš smažených a sladkých jídel nebo naopak příliš málo zeleniny, ať už syrové či vařené. Kontrolujeme také, aby na jídelních lístcích nechyběly ryby a luštěniny," říká Zuzana Balašová, mluvčí Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.

Ze sedmdesáti kontrolovaných školních jídelen v kraji vyšlo s nejlepším výsledkem „výborný jídelníček" 19 zařízení. Nejčastěji, v 34 případech, hygienici jídelníček hodnotili jako „velmi dobrý".

Přestože na závažné chyby kontroloři nenarazili, pár nedostatků našli. „Některé jídelny například nedodržovaly četnost v podávání bezmasých pokrmů, které by podle metodiky měly děti dostávat až čtyřikrát měsíčně," dodala Balašová.