„Jedná o první videoprohlídku z rekonstrukce divadla a v čase budou následovat další,“ sdělila mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

Zásadní přestavba českolipské divadelní scény probíhá od počátku listopadu uplynulého roku. Trvat má dva roky. Na starosti ji má pražská společnost Metrostav, který zvítězil ve výběrovém řízení s nabídkovou cenou necelých 161 milionů korun.

Jitka Volfová, starostka města Česká Lípa.
Snažíme se aktivně pracovat na projektech a dokončovat je, říká starostka Lípy

Jiráskovo divadlo po generálce lidem nabídne více vstupů a prostoru, možností vyžití, moderní zázemí i divadelní techniku odpovídající současnosti. Hlediště bude strmější. Diváci zde najdou širší a pohodlnější křesla s lepším výhledem, přístupy pro hendikepované a výtah. Přibude menší sál se stovkou židlí pro komornější akce, bary, zkušebna, šatny návštěvníků a herců, sklad kostýmů a další.

Samozřejmostí zůstane divadelní kavárna, ale se samostatným vchodem a možností provozu bez ohledu na program divadla. Celý objekt bude kompletně bezbariérový. „Stavební společnost se postará nejen o stavební práce, ale také o servis dodaných technologií po dobu záruční lhůty,“ doplnila mluvčí radnice.