Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiskra jde proti svým sportovcům

Nový Bor - Rebelující většina oddílů tělovýchovné jednoty trvá na svolání mimořádné valné hromady. Vedení Jiskry zahájilo obstrukce.

12.2.2010 6
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Taneček

Stížností na praktiky vedení Tělovýchovné jednoty Jiskra přibývá. Části členů TJ vadí zrušení lednové mimořádné valné hromady. Jiní sportovci si stěžují na podmínky, za nichž užívají novoborskou sportovní halu.

Neshody mezi vedením jednoty a některými sportovními oddíly gradují. Ivana Kolčová z oddílu Sport pro všechny připomněla události posledních měsíců: „V říjnu 2009 se konala řádná valná hromada, na které se schvaloval také rozpočet pro loňský rok. To považujeme za velice pozdní termín, když většina prostředků už byla vyčerpaná.“

Jednání zhatila nečekaná změna

Vzhledem k obecně tíživé finanční situaci chtěli zástupci oddílů, které představují většinu členů, aby vedení Jiskry předložilo úsporná opatření. „Peněz je nedostatek a velkou část z nich odčerpávají zaměstnanci. Navíc rapidně klesá informovanost některých členů výkonného výboru. Požádali jsme proto o svolání mimořádné valné hromady, která by se situací mohla něco udělat.“

Žádosti ale vedení nevyhovělo, a tak museli nespokojení sportovci předložit písemnou žádost o svolání mimořádné valné hromady. Tu výkonný výbor svolal na konec ledna, ale v mezidobí se změnila pravidla pro účast na valné hromadě. Opoziční oddíly tak delegovaly podle léta platného klíče. Došlo ke střetu, předseda TJ Jiří Šembera vykázal některé sportovce z jednání valné hromady a nakonec valná hromada, která měla pomoci s řešením problémů novoborských sportovců, předčasně skončila. Petr Mánek, výkonný ředitel TJ, považuje tento postup za zcela zákonný.

Zima nevadí jen managementu

Nespokojenost sportovců ale dál narůstá. A nejen členů TJ Jiskra. O svých zkušenostech hovořil trenér futsalu Robert German st.. „O víkendu bylo v novoborské sportovní hale asi dvanáct stupňů. Plynové zářiče, které halu vyhřívají, nebyly zřejmě vůbec spuštěné, v šatnách zima jako v lednici,“ popsal čestvé zkušenosti rozhodčí, který po turnaji stráveném ve sportovní hale onemocněl. „V Zákupech, Mělníku, Jablonci a dalších halách takové problémy nejsou,“ dodává Robert German st.

Přitom v novoborské hale platí nájemci 800 korun za hodinu, v Zákupech, kde je sice hala menší, ale bez problémů, zaplatí 320 korun za hodinu.
Tyto zkušenosti potvrzuje i Pavel Benda: „Zima v hale opravdu je, ale je pravdou, že budova má špatnou izolaci, a tak je problém ji vytopit. Na druhou stranu jsou tu i problémy s úklidem, a to by ani investice do oprav nevyřešily.“

Pavel Benda je kromě jiného členem volejbalového oddílu. „Tím, že šetří na topení, odrazují plno lidí. My jsme už hráli v rukavicích a s kulichem. Jenže vedení Jiskry zřejmě nezajímá, kolik hodin se v hale sportuje,“ zlobí se. A v čem vidí největší problém? Ve střetu zájmů. „Profesionální aparát se nechová jako zaměstnanci, ale jako majitelé. Chovají se tak, aby mohli disponovat s majetkem Jiskry.“

Ačkoliv by se zdálo, že vedení TJ Jiskra je silné v kramflecích, není to úplně tak. Jejich příznivci tvoří asi dvacet procent všech členů Jiskry. Jenže: „Výkonný výbor má rozhodující pravomoci, a tak rebelující většina prakticky nemá šanci,“ dodává Pavel Benda.

Autor: Eva Vlastníková

12.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení