Tvrdí to senátor pro Českolipsko Jiří Vosecký v tiskové zprávě po jednání Senátu, kde se právě návrh novely zákona o provozu na pozemních komunikacích připomínkoval.

„Dle mého názoru je to krok správným směrem. Plánované zvýšení rychlosti se má týkat většinou rovných úseků, na kterých by byla rychlost aktuálně regulovaná pomocí elektronického zařízení, to bude situaci na dálnici vyhodnocovat v závislosti na počasí a intenzitě dopravy," vysvětluje Vosecký.

Pro schválení zákona, stejně jako většina dalších senátorů, ale nehlasoval. Návrh zákona i s připomínkami se tak vrátil do Poslanecké sněmovny. Podle Voseckého je to kvůli některým závažným nedostatkům.

Dálnice mezi Borem a Libercem

„V návrhu zákona není zakomponováno automatické zvýšení rychlosti, rozhodující slovo stále zůstává na ministerstvu dopravy," upozorňuje Vosecký. To by se podle něj týkalo například některých úseků dálnice D1 z Prahy do Brna či dálnice D8 směrem na německé Drážďany. Velmi rychlé úseky by pak označovala speciální značka, jinde by zůstalo zachováno 130 km/h.

Novela zákona zároveň obsahuje změnu ve značení silnic. Ze stávajících rychlostních silnic by se měly stát dálnice druhé třídy, nejvyšší povolená rychlost 130 km/h se nezmění.

Silnice první třídy by byly rozděleny do dvou kategorií, pokud budou úseky směrově odděleny, mohl by kraj zvýšit rychlost až na 110 km/h.

„Tuto situaci vnímám často například při cestě z Nového Boru do Liberce, kde by zvýšení rychlosti z 90 km/h na 110 km/h na směrově oddělených pruzích bylo zcela na místě," doplnil Vosecký.

Návrh ministerstva dopravy je, aby se na vybraných 24 úsecích silnic 1. třídy mohlo jezdit rychlostí 110 kilometrů v hodině, namísto současných 90 km/h.

Rychlost 110 km/h se má týkat například silnic mezi Teplicemi a Bílinou, z Jihlavy k dálnici D1, z Chomutova do Křimova či z Pardubic do Hradce Králové.