Na samém začátku to bylo zalíbení v posezení u dobré kávy v příjemném prostředí. Svou roli sehrály zkušenosti z hotelové školy, láska k vaření a pečení a nakonec vhodná příležitost ke zrealizování.

„Když jsem tenhle dům koupila, dlouho jsem přemýšlela, jak prostory dobře využít. Vzešlo z toho ideální spojení jak mého vzdělání, tak radosti z toho, když někomu chutná," říká Danuše Nová, majitelka Florian Café v České Lípě.

Zdravě a syrově

Unikátní kavárny v centru města, ve které mohou bez obav zhřešit i lidé, kteří se ze zdravotních důvodů vyhýbají lepku nebo trpí diabetem.

Klíčem k tomu je příprava zákusků podle zásad raw stravy, to znamená za použití pouze oříšků, semínek, ovoce a zeleniny, navíc připravovaných za syrova nebo při maximální teplotě 42 stupňů Celsia.

Ztužují kokosem

„Existuje bezpočet kombinací," připomíná majitelka kavárny, zatímco ukazuje na pestrobarevný borůvkový koláč s kokosem a mrkví. Jak ingredience drží při sobě, vysvětluje hned záhy. „Je to díky kokosovému oleji, který používáme na ztužení."

Uvnitř kavárny lidé hovoří tlumeně a s ohledem na příjemnou atmosféru, která tam panuje.

Podle Nové raw zákusky našly v České Lípě docenění především u lidí, kteří si je ještě donedávna museli v případě zájmu objednávat až z Liberce. „Chodí sem bezlepkoví dietáři, lidé ale přijdou i ze zvědavosti. Máme zkušenost, že ti, kterým zachutnalo, se vracejí," tvrdí Nová.

Zákazníci Florian Café si mohou pochutnat i na klasických zákuscích, například domácím medovníku, různých druzích závinu, ale i kvalitní čerstvé kávě, na jejímž výběru i přípravě, si kavárna velmi zakládá.

„Nabízíme směs arabicy a robusty nebo stroprocentní arabicu. Dbáme na to, aby byla káva kvalitní, denně pečlivě čistíme kávovar a kávu bereme zásadně čerstvou. To znamená raději v malém množství a častěji," líčí majitelka kavárny. Florian café našlo zázemí v cihlovém domě v ulici Prokopa Holého po rozsáhlé rekonstrukci. Jejím cílem bylo především zachovat původní přirozenost. která by v podstatě korespondovala s živostí raw stravy.

„Je tu spousta přírodních materiálů, uvnitř jsou dokonce původní cihly. Minimálně jsme zasáhly také do krásné zahrady, která ke kavárně patří. V ní jsou patrné dokonce i pozůstatky hradeb, které obchází Českou Lípu, ale i pískovcové kameny," jmenuje Nová. Kavárna čas od času pořádá také jazzové večer či vystavuje umělecké snímky.