Za velkého zájmů rodičů i dětí z posledních ročníků základních škol začal už 16. ročník Burzy škol Quo vadis? Školní veletrh našel už tradičně zázemí v prostorách českolipské Střední odborné školy a učiliště v ulici 28. října. Své stánky tu mělo dvaatřicet škol a také dva významní zaměstnavatelé Škoda Auto a Protool.

„Hodně rodičů i školáků už za námi chodí s jasnou vizí, na co se chtějí zetat a co je zajímá. Spoustu informací už si předtím našli na našich webových stránkách a tady se ptají na detaily, týkající se jednotlivých oborů," popsala Petra Kašparová, ředitelka českolipské Euroškoly, která brzy oslaví dvacet let svého působení v České Lípě. „Školáci se u nás hodně zajímali o obor bezpečnostní služby a hodně dotazů bylo také na obor cestovní ruch a hotelnictví."

Podle Miroslava Hudce, ředitele Pedagogicko psychologické poradny v České Lípě, jež je jedním z pořadatelů, se za dosavadních patnáct let svého konání stala burza škol neodmyslitelnou součástí kalendáře školských událostí regionu. „Kdyby tomu letos bylo jinak, asi by to vzbudilo rozruch," dodal Hudec.

Ve čtvrtek 8. listopadu je burza pro veřejnost otevřená od 9 do 15 hodin.