Rodiče, kteří chtějí svým potomkům dopřát zajímavou náplň letních prázdnin, mají poslední možnost přihlásit je na některý z příměstských nebo klasických táborů.

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých možností, které lze ještě dětem přidat do prázdninového rozvrhu.

Zajímavou možnost sportovního vyžití nabízí tábor v Raspenavě, který pořádá českolipský DDM Libertin. Ve sportovním areálu v Jizerských horách proběhne od 17. do 24. července letní sportovní tábor zaměřený na tenis, cyklistiku a horolezectví. Nebudou chybět turistické aktivity a výpravy po okolí krás Jizerských hor.

Do jiných hor, konkrétně Krkonoš pojedou děti na tábor v brazilském duchu, zaměřený na olympiádu, který pořádá pro sportovce i nesportovce zájmové sdružení Včas od 10. do 23. července.

Pokud máte doma malého basketbalistu nebo hokejistu, jistě se mu bude líbit na úzce zaměřených táborech, takzvaných kempech, které si připravila Michaela Vaníčková a její přítel Michael Šimončič společně s CZHS Group.

Konkrétně na basketbalové škole v České Lípě od 17. do 23. července se mladé naděje setkají třeba i s ostřílenými ligovými hráči, s herní technikou jim pomohou vynikající trenéři a děti absolvují sportovní prohlídku u fyzioterapeuta české reprezentace cyklistů Vojty Staňka. Podobný koncept má i škola hokejová, která se koná ve dvou termínech od 17. do 23. července a od 24. do 30. července proběhne v českolipském sportareálu.

Kontakty na organizátoryRaspenava
Vladimír Jerman
jerman@libertin.cz
Hry v Brazílii
Jiřina Mimrová
info@vcas-os.cz
Basketbal a hokej
Michaela Vaníčková
michaela.vanickova@seznam.cz
Tutti Frutti
Kateřina Kohoutová
kat.kohoutova@gmail.com
Veselá věda
Ondřej Tavoda
info@veselaveda.cz

„Ve spolupráci s městem, sportareálem, hokejovým klubem a domovem mládeže chceme využít výborných podmínek k rozvoji hokeje nejmenších hokejistů, kteří se sjedou do České Lípy z celé republiky. Naším cílem je zdokonalovat hráče nejen po stránce herní, ale i morální," říká Michael Šimončič.

Rytmus

Nadšení pro tanec si můžou odnést děti z příměstského tábora, který pořádají členové českolipské taneční skupiny Tutti Frutti od 15. do 19. srpna pro děti od dvanácti do šestnácti let a od 22. do 26. srpna pro mladší tanečníky. Program bude každý den od rána do tří odpoledne v DDM Libertin a bývalé piance v České Lípě. Děti pojedou i na dva celodenní výlety, kde si vyzkouší Wakeboarding, laser-game, případně se vzdělají v liberecké IQ landii. Zkrátka se mohou těšit na týden plný tance, zábavy a dobrodružství.

Pro chytré hlavičky

Pokusy, hry, zkoumání přírody, odpočinek a legraci zažijí děti od šesti do dvanácti let na příměstských táborech Veselá věda v České Lípě a v Novém Boru. Každý den od osmi ráno do čtyř odpoledne se mladí vědátoři dozvědí něco nového o fungování světa a přírodních živlů. Ty jsou vzhledem k věkovému zaměření omezeny na ty bezpečné, tedy vzduch, vodu a vítr.

„Vzhledem k povaze toho tábora se snažíme být co nejvíc venku, například v parku, kde děláme pokusy a prezentujeme dětem hravou formou přírodní vědy," říká organizátor Ondřej Tavoda s tím, že by rád spojil celodenní výlet se sběrem přírodních barviv, které by následně použili k barvení látek a podobně.

Termíny v České Lípě jsou dva, od 11. do 15. července a od 18. do 22. července, v Novém Boru pak jeden od 1. do 5. srpna.