Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mají druhou možnost

ČESKÁ LÍPA - Povinnost připojit se ke kanalizaci stanovuje zákon

10.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jindra Hladík

Řada obyvatel Dubice se stále městu nepřihlásila kvůli připojení na nově vybudovanou kanalizaci v této městské části. Místní občané musí podepsat smlouvu o převodu části kanalizačních přípojek , které vedou od řadu na hranici jednotlivých soukromých pozemků.
„Přípojky, které město vybudovalo na vlastní náklady, je nyní nutné převést na majitele pozemků. Proto je nutné, aby se ti, kterých se převod týká, přihlásili na odboru rozvoje, majetku a investic,“ uvedla mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová.
Někteří tak již učinili, řada dubických občanů ale s kontaktováním radnice otálí. A to i přesto, že jim tuto povinnost ukládá zákon. „Počkáme, jak lidé zareagují na druhou výzvu. Zatím žádné další opatření nechystáme,“ odpověděla mluvčí na otázku, jak bude město postupovat v případě, když se někteří lidé z Dubice k podepsání smlouvy nedostaví.
Kanalizaci nechalo město vybudovat především kvůli do té doby problematické likvidaci odpadních vod v Dubici. Pomoci by ale mohla i zdejšímu koupališti. „Vybudování veřejných částí přípojek významně ulehčilo vlastníkům jednotlivých nemovitostí napojení na kanalizační řad. Toto rozhodnutí by mělo přispět ke snížení ekologické zátěže lokality dubického koupaliště,“ vysvětlil dále místostarosta České Lípa Jan Stejskal.
Za převod přípojky zaplatí každý tisíc korun na pokrytí administrativních nákladů. „Při osobním jednání spolu s uzavřením smlouvy také obdrží veškeré potřebné doklady a doplňující informace,“ dodala Šárka Tomášková, referentka odboru rozvoje, majetku a investic.

 

Další zprávy z českolipského regionu

10.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení