Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čipové karty jsou výhodné pro školáky a studenty

Česká Lípa - Součástí nově spuštěného systému integrované dopravy v Libereckém kraji IDOL je i městská autobusová doprava v České Lípě.

4.8.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Eva Vlastníková

Nosičem jízdního dokladu IDOL je pak bezkontaktní čipová karta opuscard, která umožňuje cestujícím během přepravy přestupovat mezi jednotlivými dopravními prostředky. Vzhledem k tomu, že vystavení karty opuscard trvá dvacet jedna dní, blíží se pomalu doba pro vyřízení karty ze strany místních školáků a studentů.

„Město Česká Lípa pro své občany zřídilo Městské centrum opuscard, kde je možné danou kartu získat,“ připomíná starostka města Česká Lípa Hana Moudrá a upozorňuje, že pro obdržení karty musejí zákonní zástupci školáků a studenti dodržet určité náležitosti.

„U obou skupin je třeba donést barevnou fotografii, která má formát jako na občanský průkaz. U dětí od šesti do patnácti let mohou žádost o čipovou kartu vyřídit pouze zákonní zástupci,“ vysvětluje Kateřina Amrichová, tisková mluvčí českolipského městského úřadu.

Pokud mají rodiče dítě zapsáno v občanském průkazu, musejí jej doložit k vyplnění žádosti. Jinak je nutný rodný list potomka. Studenti od patnácti do šestadvaceti let musí k žádosti o kartu opuscard doložit potvrzení o studiu. V případě, že jsou školáci a studenti občany České Lípy a vlastní již kartu ČSAD Semily, a.s, je její výměna za opuscard zdarma. Jestliže ale žádnou kartu nemají, zaplatí za čipovou kartu poplatek padesát korun.

„Jedná se o symbolický poplatek, protože město dotuje kartu pro školáky a studující devadesáti korunami,“ vysvětluje tisková mluvčí s tím, že zmíněný poplatek za zřízení karty se hradí předem. IDOL přináší také novinku – časové jízdné – které se hodí právě pro školáky a studenty, protože jezdí do škol denně.

Časové jízdné si mohou cestující zakoupit na svoji opuscard na určitou dobu, a to zatím jako sedmidenní nebo třicetidenní časové jízdné. Může pak jezdit neomezeně jak MHD, příměstským autobusem či vlakem mezi zvoleným zónami. „Cena třicetidenní jízdenky je sto padesát korun pro obě skupiny a její zakoupení se vyplatí, pokud cestující provede více než třicet jízd během měsíce,“ upřesňuje Kateřina Amrichová.

Jak mluvčí dodává, veškeré podrobné informace zájemci o bezkontaktní kartu získají na Městském centru opuscard v českolipské Žižkově ulici či na e-mailové adrese opuscard@clis.cz.

Autor: Radmila Pokorná

4.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení