Někde proběhnou už v pátek, například v Doksech, kde se konají tradiční Dokské pověsti v podání místních skautů. V Novém Boru se zase budou dnes po setmění létat z kostelní věže andělé. V Chotovicích a Mařenicích zase rozsvícení stromu spojí s mikulášskou nadílkou. Pokud chcete poslat přání Ježíškovi prostřednictvím balonku, vydejte se v sobotu do Žandova, adventní koncert připravily na pondělí Pertoltice pod Ralskem.

CVIKOV
neděle 30. listopadu od 16.00
Rozsvícení vánočního stromu a společné zahájení adventu proběhne na náměstí Osvobození od 16 hodin, kdy odstartuje vánoční trh s výrobky dětí a nebude chybět občerstvení. Strom a další vánoční výzdoba se rozsvítí v 17 hodin. Poté je připraven hudební program.

ČESKÁ LÍPA
sobota 29. listopadu od 18.00
Samotnému rozsvícení bude na náměstí T. G. M. předcházet vystoupení českolipských škol a školek, které začne už před polednem, a také koncert skupiny Řemdih nebo Big’O‘Bandu. Po rozsvícení ještě zahraje kapela Fine Gospel Time. Chybět nebude ani celodenní jarmark nebo Ježíškova pošta.

DOKSY
pátek 28. listopadu od 17.00
Na náměstí Republiky v Doksech bude rozsvícen vánoční strom za doprovodu fanfáry v podání žesťového kvartetu z České Lípy. Následně se můžete vydat na večerní okruh po Doksech za místními pověstmi, které sehrají děti. Většina pověstí se bude poprvé odehrávat v areálu zámeckého parku a v zámecké chodbě.

DUBÁ
neděle 30. listopadu od 16.00
Podvečerní program zahájí otevření vánoční výstavy v Šatlavě (radnice). Strom se na náměstí rozsvítí v 17 hodin. Čeká vás průjezd andělů, Dubské mažoretky a vánoční písně v podání pěveckých souborů místní základní a mateřské školy. Dále se můžete těšit na prodej vánočních dekorací, věnců, svícnů, dobrůtek a teplých nápojů, které zajistí Veteráni Dubá, Klub malých Dubáčků, dámy z klubu seniorů a klienti z Diakonie Dubá.

CHOTOVICE
sobota 29. listopadu od 15.00
Rozsvícení vánočního stromu spojili v Chotovicích s Mikulášskou nadílkou a také soutěží o nejlepší bůček. Program začíná už v 15 hodin Peklem v parku, kde bude nadělovat sám Lucifer. Před půl pátou vyrazí lampionový průvod z parku na náves, kde se v 16.50 rozsvítí strom a k vidění bude také živý Betlém. Na 18. hodinu je připraven ohňostroj a poté bude následovat zábava v hasičárně.

KAMENICKÝ ŠENOV
neděle 30. listopadu od 14.00
Kino Hvězda bude od 14 hodin promítat animovanou komedii Rio. Ve stejnou hodinu začne na náměstí T. G. M. vánoční jarmark. V 16 hodin vyrazí od kina na náměstí lampionový průvod za doprovodu Marie, Josefa, tří králů a světlonošů. V 17 hodin vystoupí dětí z místních škol a o čtvrt hodiny později se slavnostně rozsvítí vánoční výzdoba. Vezměte si s sebou zvonečky.

KOZLY
sobota 29. listopadu od 16.00
Adventní sobota v Kozlech se koná na sále místní hospůdky. Děti si budou moci vyrobit vánoční dekoraci, napsat nebo nakreslit přání Ježíškovi a všichni společně si ozdobí a rozsvítí vánoční stromek.

KROMPACH
sobota 29. listopadu od 18.00
Už od sobotních odpoledních hodin se budou na sále obecního úřadu vyrábět adventní věnce (děti od 13.00, dospělí od 15.45). Rozsvícení stromku na návsi je naplánováno na 18.00. Stromu i věncům požehná farář a poté následuje sousedské posezení s občerstvením na úřadě.

MAŘENICE
sobota 29. listopadu od 15.00
Mařenice zahájí advent Mikulášskou besídkou od 15 hodin v restauraci Husky. Na děti bude čekat Mikuláš s andělem a čertem, vánoční disko, tanec a zábava, na dospělé posezení u čaje a cukroví. Při slavnostním rozsvícení stromečku si všichni zazpívají koledy a zahřejí se svařákem.

MIMOŇ
pátek 28. listopadu od 16.00
Sraz je u kostela sv. Petra a Pavla. Program: Ježíškovská pošta, vystoupení dětí z mimoňských škol, Betlémský příběh v podání mimoňských ochotníků NoCoCo, vánoční písně a koledy Divadla „M”. Možnost nákupů u stánků s vánočním zbožím, teplé občerstvení. Slavnostní rozsvícení světelné vánoční výzdoby města.

NOVINY POD RALSKEM
neděle 30. listopadu od 17.00
Rozsvícení vánočního stromu proběhne v areálu MŠ, vystoupí děti z MŠ a Zpěvandule. Vánoční cukroví napekly ženy z Babince.

NOVÝ BOR
pátek 28. listopadu od 16.30
Na náměstí Míru se z kostela snesou andělé. V rámci akce, kterou připravilo Město Nový Bor společně s Kulturou Nový Bor, mohou návštěvníci napsat Ježíškovi u stánku České pošty, zaposlouchat se do vánočních písní dívčího sboru Skleněnky nebo si vyfotit živý betlém divadelního spolku OSLI Česká Lípa. Odvážní se mohou přiblížit i k čertovské kovářské dílně, kde si mohou zakoupit například vánoční zvonek, vyrobený přímo čertem. Pro děti je přichystán průvod Mikuláše a jeho družiny v podání novoborských ochotníků Nopoď, rozsvícení vánoční výzdoby či závěrečný ohňostroj.

PERTOLTICE POD RALSKEM
pondělí 1. prosince od 17.00
Adventní koncert a rozsvícení vánočního stromku s pěveckým sborem Zpěvandule se koná v kostele sv. Prokopa.

RALSKO
pondělí 1. prosince od 16.30
Přijďte se do Kuřívod zaposlouchat do vánočních koled a písní od dětí ZŠ a MŠ T. Ježka a podívat se na rozsvícení stromu .

SOSNOVÁ
neděle 30. listopadu od 17.00
Rozsvícení vánočního stromu bude předcházet vystoupení dětí z místní mateřské školy. K dostání bude svařák i čaj a bude se soutěžit o nejhezčí ozdobu.

STRÁŽ POD RALSKEM
pátek 28. listopadu od 17.00
Tradiční zpívání pod vánočním stromem se uskuteční na náměstí.

STRUŽNICE
pátek 28. listopadu 17.00
Vánoční strom se rozsvítí u místního obecního úřadu. Malé občerstvení zajištěno, můžete donést i svoje pochoutky.

SVOJKOV
pondělí 1. prosince 17.30
Advent přivítají svojkovské děti u kostela sv. Václava vánočními koledami. Následovat bude rozsvícení stromu.

SVOR
sobota 29. listopadu od 17.00
Lampionový průvod vyrazí od svorské kaple k obecnímu úřadu, kde se rozsvítí strom.

ZÁKUPY
sobota 29. listopadu od 16.00
Vystoupí trombonové kvarteto ze ZUŠ Česká Lípa, pěvecký sbor Zákupáček a Barbora Škopková. Od 11 do 14.00 – prohlídky vánočně vyzdobených zámeckých interiérů na Státním zámku Zákupy. od 13.30 do 15.30 adventní jarmark výrobků žáků ZŠ a MŠ Zákupy ve školní jídelně.

ŽANDOV
neděle 30. listopadu od 17.00
Kromě rozsvícení stromu se budou na žandovském náměstí hromadně vypouštět přání Ježíškovi.