„Téma dialogu je pro mne nevyčerpatelným zdrojem. Každý vedeme dialog, ať už se sebou, se světem, s Bohem, s vesmírem,“ řekla na vernisáži malířka. Narodila se v Ostravě, ale její rodinné kořeny sahají do Řecka. Během zahájení výstavy zahrál významný hudebník a výtvarník Miloš Vacík (Tam Tam Batucada) spolu s jejím synem Jakubem.

Umělecké tvorbě se Marta věnuje už od dětství, ačkoliv studovala jiné obory. Velkou mírou ji ovlivnilo studium judaistiky a teologie. Nyní pracuje v sociálních službách jako pečovatelka s tělesně a duševně postiženými lidmi.

Ilustrační foto
Knihovna v Okrouhlé vyhrála v soutěži. Získala čtyřicet tisíc korun

Tato výstava "Dialogy" zobrazuje její vnímání života/světa a dialogu s ním. Také osobní bolesti a následným, až někdy nutkavým, puzením se ptát, komunikovat a vést dialog. V prostorách kina jsou k vidění její olejová a akrylová plátna, akvarely, kresby, hliněné a skleněné objekty.

Jak upřesnila Ilona Rejholcová z pořádající organizace Kultura Nový Bor, tato výstava je prodejní a ke zhlédnutí do konce roku 2022, každý den i ve svátek. Lidé mohou přijít od pondělí do pátku v čase od 17.00 do 21.30 hodin a v sobotu i v neděli od 15.00 do 21.30 hodin