Voda za tři kvůli viditelnému nepořádku na dně bazénu i v okolí schůdků. Dvojka pro prostředí areálu, o stupeň hůř za málo atrakcí pro děti, jednička s hvězdičkou za luxusní nové sociální zázemí a sprchy. Občerstvení pak za plný počet, neboť stánek neměl otevřeno ani půl druhé hodiny po avizovaném začátku pracovní doby. Sečteno podtrženo: 2,3.

Překvapivě výrazně se tentokrát rozchází hodnocení redakce Českolipského deníku a návštěvníků, kteří zavítali do autokempu Slunce v Žandově, ležícím na samém okraji Českolipska. Zatímco kempaři, místní nebo chalupáři si včera okolo poledne lebedili na dekách, obdivovali klid a příjemné prostředí, redakce se zaměřila na detailní průzkum celého areálu.

Houpačky v dezolátním stavu položené na betonu kousek za hlavním vchodem jsou bohužel to první, co spatříme. Lepší výhled se pak nabízí na chatky umístěné v půlkruhu na rozlehlé louce hned vedle. Jak vidíme, poměrně prostorný autokemp nabízí dostatek místa i pro karavany.

Návštevníci známkovali jako ve škole.

Zajímá nás, jaké zázemí areál ubytovaným nabízí. „Betrieb der Küche und des Speiseraumes von 6 bis 22 Uhr," nepřehlédli jsme v kuchyňce zřejmě z nostalgie ponechanou tabulku informující o provozu kuchyně a jídelny. Ta v areálu už samozřejmě nefunguje, zato kuchyňské spotřebiče očividně naštěstí ano. Kempaři mohou využít dokonce dvě trouby s vařiči, tři dřezy a jak se píše na webových stránkách autokempu, lednice by měla patřit dokonce mezi standardní vybavení chatek.

Prostředí kuchyňky moderní není, stejně jako společenská místnost hned vedle, ale držíme se při zemi. Co bychom potřebovali, to bychom tu totiž našli. Je okolo půl druhé odpoledne, horko a my se blížíme ke stánku s občerstvením. „Nemají otevřeno," ptáme se návštěvníků, kteří v plavkách a s peněženkou v ruce odcházejí zpět k vodě, bez nákupu.

Místo odpovědi kroutí hlavou, brzy na to i my. Přestože na koupališti lidé jsou, stánek je totiž na petlice zavřený. Občerstvovací stanici tedy míjíme a vyrážíme k vodě. Koupání je v Žandově na vlastní nebezpečí, plovárna disponuje sprchami, dětským brouzdalištěm, hlavně mladým návštěvníkům by zde ale mohly chybět třeba skokanské můstky nebo jiné vodní atrakce. Autokemp s koupalištěm v Žandově není zřejmě pro náročnou klientelu. Naopak jej ale rozhodně ocení milovníci klidného prostředí uprostřed krásné přírody.

Ptali jsme se návštěvníků koupaliště: Jak se vám tu (ne)líbí?

Ptali jsme se návštěvníků koupaliště: Jak se vám tu (ne)líbí?

Ptali jsme se návštěvníků koupaliště: Jak se vám tu (ne)líbí?