Město Česká Lípa, kterému kino patří, plánuje vyměnit projektor, instalovat nový 3D systém a vyměnit promítací plátno. Radnice nyní soutěží dodavatele, a pokud vše dobře půjde, hotovo by mělo být v říjnu letošního roku.

„Věříme, že se na podzim již kina pro diváky otevřou. Odměnou za dlouhé čekání jim bude kvalitnější obraz na zbrusu novém plátně. V loňském roce totiž starý projektor vypověděl službu. Než kina zavřela definitivně svoje brány, pomáhali jsme si projektorem vypůjčeným. Samozřejmě takto provoz kina, které chce nabídnout divákům filmy v nejvyšší kvalitě, dlouho udržet nejde. Proto jsme se rozhodli do kina investovat a pořídit technologii zcela novou,“ uvedl radní pro kulturu, sport a cestovní ruch Michal Prokop.

Předmětem celé zakázky bude dodávka, montáž a zprovoznění digitální audiovizuální technologie ve standardu DCI v rozlišení 4K, RGB laser včetně 3D technologie, DCI server 4K a též výměna promítacího plátna. Součástí zakázky je také údržba a servis v záruční lhůtě 24 měsíců. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,6 milionů korun. Současná technologie v Kině Crystal je z roku 2010, tehdy město do digitalizace kina investovalo částku zhruba 4 milionů korun.

Kino Crystal je jediné kino v České Lípě a město ho chce pro občany zachovat. Kino pravidelně finančně podporuje. Letos mu přispělo částkou 510 tisíc korun.