Devadesát let již stojí kino Hvězda v Kamenickém Šenově. Původně bylo navrhováno jako kino s divadlem. Nyní funguje jen ke společenským akcím města. Radní však znovu přemýšlejí nad využitím budovy jako kina a divadla zároveň.
Celé oslavy se nesly v duchu filmového festivalu. Už od pátečního rána bylo v kině rušno. Nejdříve se promítalo pro mateřské a základní školy, pro veřejnost začal program ve tři odpoledne. Odstartoval ho film Vražedné pochybnosti. Po něm mohli zájemci vyrazit na film Lída Baarová. Večer se promítal film Die tochter, jehož režisérem je Bernhard Kammel. I ten v sobotu zavítal do Kamenického Šenova, nebylo to ale jen kvůli filmu.

„Je to vnuk architekta Leo Kammela, který naše kino navrhl. Je to krásné kubiVstupenka.Zdroj: Deník/ Kateřina Charvátovástické kino a tento architekt navrhl kino ještě na Moravě a ve Vídni," vypráví František Kučera, starosta Kamenického Šenova.
Program pokračoval i v sobotu, od dopoledne a do večera běžel jeden snímek za druhým. Aby se mohlo oslavovat ve filmovém stylu, zakoupilo město přehrávač s dataprojektorem. „Na oslavě se promítaly filmy, které jsme vybrali i podle toho, že se natáčely v okolí Kamenického Šenova, což je například Léto s kovbojem nebo Jak se točí rozmarýny. Ale také film Vražedné pochybnosti, který se celý natáčel přímo v Kamenickém Šenově," dodal Kučera.

BUDOUCNOST

V době otevření sloužilo kino zároveň i jako divadlo. V současné době nefunguje především proto, že neprošlo digitalizací.
Vedení města si s otázkou funkčnosti po několika letech znovu zahrává. „Hodně to záleží na penězích. Pořád je ve mně myšlenka vrátit tomu znovu funkci kina s divadlem. Plán je takový, že by se promítaly filmy na plátně, které by se spustilo dolů ze stropu. Zároveň je tam ale jeviště, takže by se plátno mohlo zatáhnout a na jevišti by se mohlo hrát divadlo," říká starosta.
Takovou možnost by uvítala i česká herečka Simona Stašová, která přijela na oslavu do Kamenického Šenova besedovat. „Opravdu nádherné kino, dá se tady hrát i divadlo. Pokud by to šlo, ráda bych sem přijela s divadelním představením Shirley Valentine," řekla herečka Simona Stašová.