Nazout pevnou obuv, přibalit teplou bundu a na hlavu nasadit čelovku. Jubilejní 10. ročník nočního výstupu na Klíč startuje už dnes ve 21.30 u hřiště v novoborských Arnultovicích.

Dominantu města Nový Bor při nočním výstupu každoročně zdolávají až dvě stovky lidí, nápor turistů očekávají pořadatelé akce i letos. V této souvislosti například doporučují raději ponechat doma psí miláčky.

Místo toho radí vybavit se důkladně povinnou výbavou, kterou je baterka nebo čelovka. „Na sraz by lidé také měli přijít s dostatečným předstihem," připomíná Jan Šmíd za oddíl běžeckého lyžování Ski Polevsko, který je hlavním organizátorem akce.

Sledujte web www.nocnivystupnaklic.estranky.cz, kde najdete aktuální informace.

I letos se mohou noční turisté těšit na pestrý program. Už na hřišti jej odstartuje velkolepá ohňová show. Tajemnou cestu na vrchol Klíče zpestří strašidla, tradičně také malé občerstvení u Kamzičí studánky. Každý poutník, který se pod rouškou noci vyškrábe na 760 metrů vysokou horu, pak dostane za odměnu pamětní list. Vrcholová prémie čeká na nejstaršího a nejmladšího účastníka.

Počasí má být podle organizátorů akce dnes večer velmi proměnlivé. Turisté by měli pečlivě sledovat nejen aktuální předpověď, ale i webové stránky věnované nočnímu výstupu na Klíč. V případě bouřek nebo deště se totiž akce odsune na náhradní termín, sobotu 25. července.

Sraz účastníků je ve 21.30 na hřišti v Arnultovicích, společný odchod je ve 22 hodin. Trasa vede přes zahrádkářskou kolonii, okolo hájovny a po červené turistické trase na vrchol Klíče.

Výstupné je 30 pro dospělého a 10 korun pro děti. Grantem akci podpořilo město Nový Bor.