Zimní hry pořádalo České hnutí speciálních olympiád. Letošní ročník přilákal celkem 250 sportovců a členů doprovodu z celé České republiky. Ve slalomu a obřím slalomu se blýskl českolipský borec Dušan Dušánek. V obou disciplínách vybojoval stříbro. „Už se těším na příští ročník,“ řekl po závodě.

V běžeckém lyžování reprezentovali českolipský stacionář bratři Aleš a Jakub Kubátovi a Petra Sádlová. Všichni tři vyrazili na trať dlouhou 500 metrů. Bratři Kubátovi získali stříbro a bronz, Petra Sádlová doběhla čtvrtá. Na stometrové trase se jí ale dařilo lépe. Skončila na druhém místě. Aleš Kubát získal v běhu na 100 metrů druhé stříbro a Jakub Kubát druhý bronz.

Všichni běžkaři plánují svou výkonnost pro příští rok ještě zvýšit. „Trénovat je pro ně problematické, musí vyrážet na Polevsko nebo na Jedlovou, ale jinak chodíme plavat tady v České Lípě a každý den se snažíme o sportovní aktivity,“ popsala Ilona Hummelová, ředitelka Denních a pobytových sociálních služeb Česká Lípa. „Podobné akce je velmi baví a přinášejí jim vedle dalších zkušeností a zdravé rivality také nová přátelství. Na sportovních hrách poznávají rovněž krásy naší země,“ dodala Hummelová.

Vloni se Petra Sádlová probojovala na Světové zimní hry speciálních olympiád v Rakousku. Odtud si přivezla dvě stříbrné medaile. „Gratuluji všem čtyřem mladým zástupcům českolipského stacionáře. Jsou příkladem toho, že sportovat může opravdu každý a že sport může být zdrojem radosti i pro lidi s postižením. Dělá jejich život pestřejším,“ náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda.