Z festivalového areálu je nádherný výhled na hrad Bezděz a při troše štěstí i na Ještěd. Pohledy tisíců návštěvníků, které očekává poslední zastávka hudebního festivalu Hrady CZ na Bezdězu, budou ale zřejmě směřovat spíše na dvě pódia. Od pátku do sobotní půlnoci se na nich vystřídá dvacítka předních českých i slovenských hudebníků v čele s kapelami Divokej Bill, Mandrage, Pražský výběr nebo s Tomášem Klusem.

Čtrnáctý ročník putovního festivalu, který během léta procestoval sedm dalších památek v Čechách i na Moravě, odstartuje svou poslední zastávku v podhradí Bezdězu v pátek 31. srpna sérií koncertů i tradičním karnevalem. Úvodní den nabídne show Monkey Business, Horkýže Slíže, Banjo Band Ivana Mládka a Majka Spirita, ale také „hradních“ nováčků, jako je Marpo či kapela Škwor. V pátek se areál, který se nachází asi dva kilometry za obcí Bezděz, otevře v půl čtvrté odpoledne a jako první do strun hrábne kapela DCRadio z Děčína, výherce facebookové talentové soutěže.

„V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na Tomáše Kluse, kapely Divokej Bill, Rybičky 48 nebo Vypsaná fixa a nově na Lenny, Slzu nebo kapelu Jelen a další zpěváky a skupiny,“ říká za organizátory Klára Bobková. Areál bude otevřený od 10 hodin a nabídne koncerty Visacího zámku, The Atavists nebo dívčí rockové kapely The Agony.

Festival letos návštěvníkům poskytne větší komfort. Nově bude k dispozici takzvaný VIP kemp plus, kde už budou postavené stany vybavené karimatkami a spacáky. V areálu festivalu bude posílen signál telefonů a datových služeb, chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat nebo powerbanky na dobití telefonů. O lepší informovanost návštěvníků se postará i praktická festivalová aplikace s mapou areálu a různými slevami a výhodami. Samozřejmostí je i klasické stanové městečko, které bude zdarma. Připraveny budou také dětské koutky, foto koutky a doprovodné sportovní aktivity.

Festival Hrady CZ letos opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a v sobotu nabídne vstup zdarma na prohlídkové okruhy gotického hradu Bezděz.