Vychutnat si se svými přáteli a rodinou atmosféru Vánoc při společném zpívání koled to je smyslem akce Česko zpívá koledy, kterou i letos pořádá Deník v každém okrese České republiky.

Lidé na Českolipsku mohou vyrazit hned na několik míst. Ve středu 11. prosince budeme zpívat v kostele Narození Panny Marie v Kravařích v rámci adventního a vánočního koncertu Českolipského dětského sboru pod vedením Petra Nováka, který na klavír doprovodí Eva Navrátilová. Koncert začíná v kravařském kostele už v 17 hodin. Během podvečera uslyšíte lidové písně, spirituály i vánoční písně.

Pět vybraných koled ale zazní i v dalších městech a obcích. Hned na dvou místech se sejdou lidé například v Dubé. K akci se připojí místní dětský domov a společné zpívání se uskuteční také na náměstí. Přijďte si zazpívat, pozdravit se s blízkými i neznámými lidmi. Je čas popřát si krásné svátky.

Úderem středeční osmnácté hodiny se koledy rozezní také v ZŠ a MŠ Mírová v Mimoni, v knihovně ve Svojkově, u vánočního stromku v Hamru na Jezeře, kde se do akce zapojil místní dětský domov, v Pečovatelské službě v Kamenickém Šenově.

Všude se začne v 18 hodin, všude se bude zpívat stejná pětice koled. A přidat se může každý. Všichni lidé, kteří na některé z míst přijdou, tak symbolicky propojí celou republiku. Koledy se budou totiž v tu samou dobu zpívat ve více než stovce měst a obcí po celé zemi.

Na všem místech se bude fotit a snímky ze zpívání koled najdete ve čtvrtečním, pátečním pokud bude fotek hodně, tak i sobotním vydání Českolipského deníku a také na našem webu www.ceskolipsky.denik.cz