Dlouhé kolony se tvoří na světelné křižovatce mezi sídlišti Špičák a Sever v České Lípě. Především řidiči vyjíždějící z jedenáctitisícového Špičáku a mířící směrem na Nový Bor nebo za nákupy do Hypernovy a Intersparu čekají často ve frontě dlouhé až za kruhový objezd, vzdálený od křižovatky stovky metrů.
Třetinu času, kterou řidiči v této koloně stráví však prostojí zbytečně. V době, kdy mají zelenou řidiči odbočující doleva z novoborské silnice přitom nic nebrání tomu, aby zelenou měla také auta čekající v dlouhé koloně a právě se chystají vyjet doprava ze Špičáku.
Stačilo by sem připevnit jeden malý semafor s šipkou doprava, která by se rozsvítila zároveň se zelenou šipkou pro auta odbočující doleva z Borské. Auta by se nikde nebezpečně nepotkávala, fronta by zmizela a ulevilo by se jak řidičům, tak životnímu prostředí.
„Kolony čekajících a čoudících automobilů se mi samozřejmě nelíbí. Životnímu prostředí by změna k lepšímu na této křižovatce jistě velmi pomohla a já podpořím každý krok města, který by změnu k lepšímu znamenal,“ řekl městský zastupitel za Stranu Zelených Miroslav Hudec. „Když už by se semafory měly měnit, rád bych, aby se prodloužila i doba, po kterou svítí zelená pro chodce. Chodím tudy velmi často a nějakých deset vteřin zelené pro chodce mi připadá velmi málo,“ dodal Miroslav Hudec.
Majitelem semaforů je město Česká Lípa. Zeptali jsme se proto místostarosty města Jana Stejskala, který má na starosti technický odbor, zda o problematické křižovatce na městě vědí, a zda situaci budou řešit. „Máme zde nějaké náznaky o tomto problému. Veškeré případné změny dopravního značení však musí posoudit dopravní specialista. Osobně se postarám o to, aby se i touto křižovatkou začal zabývat,“ sdělil Jan Stejskal.

 

Další zprávy z regionu najdete zde