„Chystat jsme začali trh v šest ráno, to bylo ještě krásných 15 stupňů, ještě dopoledne tady bylo narváno, podařilo se sem dostat pěkný výběr stánků a řemesel, pak ale lidé asi utekli k vodě,“ komentoval organizátor trhů Libor Uhlík. Atmosféru zpestřovaly dámy v dávných šatech se slunečníčky.

Kromě tradičních farmářských produktů zde v době od 8 do 17 hodin návštěvníci nalezli spoustu pochutin, perníková srdce, uzeniny, exotického ovoce, ale také tuzemské meruňky, jahody, sortiment moštů a vín. Nechyběl stánek Českolipské pivotéky.

Hned několik řemeslníků nabízelo spousty pěkné keramiky, bižuterie, svíček, mýdel, šperků, výrobků ze dřeva, kůže, oblečení i látek. Na místě si mohli nechat vybrousit monogram či cokoliv jiného na vybranou sklenici, půllitr. Předvedl se i dráteník. Farní charita Česká Lípa lákala na své výtečné palačinky, jejichž nákupem lidé podpoří dobrou věc. Příchozí zaujal i dřevěný historický kolotoč se střelnicí: „Kolotoč lidé obdivovali, dopoledne byl v plné permanenci, je to unikátní exemplář, který beru i na trhy v Úštěku,“ řekl Uhlík.