„Uzávěrka nominací je poslední únorový den, k pondělí 17. února jsme evidovali jedenáct návrhů," řekl Deníku mimoňský starosta František Kaiser. Nominační list je ke stažení na webových stránkách města.

„Cenu města udělujeme jako poděkování jednotlivcům, právnickým osobám, či kolektivům působícím ve městě Mimoň, ale i občanům, kteří se v Mimoni narodili, nebo tady část svého života žili, případně i dalším osobnostem, které se výrazným způsobem zasloužili o rozvoj a popularizaci města Mimoň v České republice a v zahraničí," řekl Kaiser s tím, že několik cen už putovalo do partnerských měst Mimoně slovenské Nové Baně, Zlotoryje v Polsku nebo do kolektivu kolem mimoňského muzea v Ingolstadtu v Německu.

„Dvakrát již byla cena udělena občanům Mimoně a držitelem ceny je například biskup Mons. Václav Malý z arcibiskupství pražského," uvedl Kaiser.

Slavnostní ceremoniál předání cen se koná u příležitosti Dne města v obřadní síni městského úřadu. „Pokud letošní návrhy schválí zastupitelstvo, uskuteční se předání cen 28. června," dodal František Kaiser.